Ремонт дороги? Абсолютна некомпетентність, саботаж чи просто злочин???

Осінні місяці помахали нам ручкою і на порозі знову довгоочікувана Новорічна зима. Для більшості людей наступає пора суцільного відпочинку. Воно й не дивно, адже сезонні роботи завершено, а біля теплої грубки чи іншого нагрівального пристрою можна підсумувати те, що зроблено, проаналізувати досягнення й помилки чи прорахунки і планувати щось на майбутнє, подивляючись у вікно на гарні засніжені дерева.

Як правило так живе більшість населення у більшості країн світу. Але є й винятки із правил. І, на жаль, чомусь отой «виняток чи виключення» зупинилося на нашому місті.

Як ви мабуть помітили, більшість написаного мною – це критика на адресу міського голови, звичайно не самого голови а його роботи та роботи очолюваного ним державного органу. Що таке критика – це не огульне «все погано», а бажання звернути увагу на якісь проблеми. Для нормальної людини критичний матеріал – це стимул до плідної роботи та свого вдосконалення. Адже якщо суспільство не проводить дискусію, не виражає свою, можливо навіть відміну від вашої точки зору думку, воно повільно перетворюється в стадо.

Нещодавно я спілкувався з товаришем і він розповів мені дуже цікаву і повчальну історію. …В одному колгоспі вночі загорілася вівчарня. Тварини збилися в дальній кут і кричали. Приїхали пожежники, позбігався люд і поки полум’я ще не поширилося на всю будівлю почали виносити тварин на вулицю. Коли врятованих тварин випускали, вони почувши ревище отари розверталися і бігли назад в охоплену полум’ям будівлю. Таким чином згоріли більше тисячі тварин, майже всі, спрацював інстинкт стадності…

Щоб управляти стадом достатньо всього на всього мати одного-двох пастухів. І якщо в дикій природі зграєю звірів керує вожак, який захищає не тільки звірів а й територію на якій вони проживають, організовує полювання чи пошук їжі та води. Право управляти зграєю виборюється в жорстокій смертельній але відкритій боротьбі і перемогу завжди отримує сильніший. І навіть втручання людини в цей процес на протязі двох тисячоліть не вплинуло на процес вибору вожака.

На відміну від звірів, ми вожаків обираємо або в більшості випадків думаємо що обираємо. Чому думаємо? Тому, що в середньому в день виборів на виборчу дільницю приходить близько п’ятисот виборців – для підрахунку голосів членам комісії достатньо мабуть тридцяти хвилин. Враховуючи те, що переможець перегонів стає відомий аж на п’ятий день, стає зрозумілим в яку школу ходили члени комісії і яким моральним правом володіє оголошений переможець. Але в звірів вожак утримується на вершині не тільки за рахунок сили, але й за рахунок достатку зграї. Якщо зграя голодна, яким би сильним він не був, вона його просто пошматує або прожене і з’явиться новий вожак.

Яка різниця між стадом і зграєю? Дуже проста але суттєва. У зграї вожак, який відповідає за безпеку, достаток, розвиток та збереження зграї. А у стада пастух, який гонить стадо туди куди йому скажуть або куди заманеться. І головним є те, що вожак відповідає за все своєю «шкурою», а пастух – це пастух, він ніколи і ні за що не відповідає.

Яка різниця між вожаком і пастухом? Вожак – сильний, хоробрий, відповідальний, розумний. А пастух – це просто різноробочий, який доглядає за тваринами на пасовищі.

Дивлячись на діяльність керівництва мерії – на вожаків вони явно не тягнуть. Але дуже прагнуть перетворити нас на стадо баранів. Але не забувайте, чим більше ваше бажання перетворити нас на стадо, ви з космічною швидкістю перетворюєтеся в пастухів.

Звичайно, читаючи ці рядки ви явно не в захваті. Але я, як і більшість жителів міста також не в захваті від вашої діяльності. Ми дали вам все – теплі кабінети, безкоштовний транспорт, космічну зарплату. Я не буду повторювати те про що ви писали і говорили коли просилися на роботу, тобто йшли на вибори. Але я не пам’ятаю такого за все життя, щоб на наше місто впала «манна небесна» у вигляді 9 мільйонів гривень на будівництво дороги ще в травні 2018 року, а ви умудрилися їх «профукати». Хто ви після цього???????

До того часу поки не ознайомився з останнім друком матеріалів «спільної справи» я думав, що керівництво мерії лише тільки мені пише відписки. Але якщо ви збудували чи то будуєте тротуар … від «Листопадівського мосту» до ЗОШ №1 біля шляхопроводу Новомиргород-Шпола… на численні прохання жителів північної частини міста… і це передбачено Програмою соціально-економічного розвитку міста… будівництво відбувається згідно чинного законодавства України…

Ну що тут сказати? Коли встигли збудувати «Листопадівський міст» і чи взагалі є такий – не знаю? З великою повагою до жителів північної частини міста, які можливо навіть просили збудувати тротуар, але для цього й існують Державні будівельні норми. Згадайте, яким стає скло в автомобілі при зустрічному русі в сиру погоду – брудним. Ось такими брудними будуть всі пішоходи якщо не дотримуватися будівельних норм, тобто в даному випадку абсолютна відсутність санітарно-захисної смуги, ширина якої залежить від категорії дороги. Крім того тротуар небезпечний. Така безпосередня близькість до смуги руху може призвести до трагічних наслідків якщо злетить навіть буряк або кусок щебеню з кузова вантажного автомобіля на швидкості 60 км/год. І головне, що вражає – на даному відрізку вулиці вистачає місця для безпечного розміщення тротуару. Ну що тут скажеш… абсолютно «європейський» підхід…

28 листопада 2018 року ми з товаришем проїздили через місто Кам’янку Черкаської області. Звичайний районний центр, в основному звичайна одноповерхова забудова за виключенням декількох двоповерхових та двох п’ятиповерхових і одної дев’ятиповерхової житлової будівлі, з аналогічною як у нас чисельністю населення – 11,8 тисяч чоловік.

Ми проїхали центральною вулицею через усе місто. Що нас найбільше вразило прямо на в’їзді в місто? Це благоустрій і дорога: вичищений рівненький, новенький чорний асфальт, рівненькі нові бордюри, яскрава сніжно біла дорожня розмітка в тому числі пішохідні переходи (зебри) на кожному перехресті, чисті рівненькі тротуари, яскраві різнокольорові фасади комерційних та адміністративних будівель. У них звичайна невеличка, але рівно спланована і асфальтована міська площа (без зонтика і фонтана) звичайний але чистий парк з відкритим стадіоном, чомусь відсутні калюжі на дорогах та узбіччях. Все якесь таке домашнє, затишне – для людей. Коли в’їздили до Новомиргорода, контраст такий, що склалося враження нібито тебе щойно викинули з п’ятизіркового готелю до якогось забитого і всіма забутого притулку.

Ми зупинилися випити кави і я не втримався і запитав у продавчині, а яка зарплата у вашого мера? Відповідь мене практично шокувала – … мені байдуже яка в нього зарплата і прізвище також. У місті чисто, дорога гарна, комунальні служби працюють справно, в школі та лікарні тепло, працювати не заважають… Бачите, як щиро і просто! І не потрібно їхати десь далеко до якоїсь європейської країни. Ось вам приклад – Президент, Прем’єр, Верховна Рада, Закони, Держава, географічне положення, відстань до обласного центру, клімат, населення у нас однакові – але результати?

Для порівняння: зарплата Смілянського міського голови (населення близько 70 тисяч) та Кам’янського (населення 11,8тисяч) з інформації ЗМІ становить вісім тисяч гривень, а в депресивному м. Новомиргород – майже тридцять тисяч гривень?

Тому хочу лише всім нагадати, що на відміну від тварин, у нас є розум. В ці складні часи кожному мабуть, як і нашим сусідам з Черкащини, також хотілося б якоїсь позитивної динаміки. Повірте і мені, як кожній нормальній людині хочеться написати про щось гарне, позитивне, але…. Так от, відповідно до п. 4.2 ДБН Б.2.2-5:2011 БЛАГОУСТРІЙ ТЕРИТОРІЙ …Заходи з будівництва, реконструкції та капітального ремонту об’єктів благоустрою в населених пунктах треба виконувати тільки за наявності затвердженої у встановленому порядку проектної документації, склад та зміст якої має відповідати ДБН А 2.2-3, ДБН А.3.1-5 і ДСТУ Б А.2.4-6. Згідно Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» …Виконання будівельних робіт на об’єктах з незначними наслідками (СС1) без відповідного оформлення дозвільних документів підлягає штрафним санкціям у розмірі тридцяти шести прожиткових мінімумів для працездатних осіб (1841х36=66тис. 276грн), до об’єктів з середніми наслідками (СС2), – у розмірі трьохсот сімдесяти прожиткових мінімумів для працездатних осіб (1841х370=681тис.170грн).

Звертаю увагу жителів міста та всього депутатського корпусу міської ради, що за три роки свого керівництва міський голова Забажан І.В. в порушення вимог чинного законодавства без проектної документації та отримання дозвільних документів в Державній архітектурно-будівельній інспекції виконували будівельні роботи з реконструкції центральної площі міста, реконструкції міського парку, капітального ремонту фонтану, капітального ремонту будівлі мерії, влаштування тротуару в північній частині міста та ремонту доріг… Ось головна причина, чому в сусідів кардинально краще – вони поважають людей і Закон.

Багато розмов точиться, навіть до цього часу про площу та парк. Що в цьому дивного чи поганого? Мабуть це нормально. Чи стало від цього наше місто привабливим? Звичайно, з точки зору «ландшафтного дизайну» – так, з моральної та практичної – сплошний цинізм, так як вони не «збалансовані» з вулично-шляховою мережею міста, що призводить до постійного накопичення водних мас як на самій площі так і на прилеглих вулицях, особливо А. Гурічева. І більшість пішоходів відчувають це постійно шльопаючи по калюжах.

З інформації міського голови на парк і площу витратили майже 8 мільйонів гривень, а фінішу ще не видно і загальна сума широкому загалу не відома. Знову ж таки, з інформації міського голови до вищезазначених об’єктів міська рада не має практично ніякого відношення, тому за інформацією про вартість виконаних робіт рекомендував звернутися до керівництва «Велти», «Агролану», «Бирзулове», «Новомиргородський цукор». Тому просте питання: парк і площа – це гордість міста чи піар міського голови? Якщо вищезазначені об’єкти ремонтувалися за рахунок спонсорів, тоді як насправді називається міський бюджет – мабуть все таки, БЮДЖЕТ ПРОЖИРАННЯ?

Міський голова також пафосно заявляв, що для ремонту доріг чи то водогонів необхідно десятки мільйонів гривень, таких грошей в міському бюджеті ніколи не було і держава ніколи не виділяла. А тут бац, прийшли, аж цілих 9 мільйонів – і знову бац… мабуть пішли…, як бачите по дуже простій причині: у керівництва мерії повна відсутність поняття про проектну документацію та дозвільну систему і дотримання чинного законодавства взагалі. Дуже цікаво, що вони ще заспівають? І скромне дитяче запитання: Хто з вас за власні кошти на власному подвір’ї в таку пору року при екстремальних погодних умовах буде виконувати якісь елементарні будівельні роботи?????

Ви десь таке бачили? Я, наприклад, ніколи, а от за державний кошт як бачите можна! Ну наприклад у нас, на дорозі!!! Як Ви гадаєте це надовго? Чому сусіди все це зробили влітку? Чому бордюри виставляються не в єдиному «дорожному полотні», а за його межами на мерзлий «припудрений» бетонною сумішшю сумнівної якості? Ми для кого будуємо дорогу – для себе чи для чергової «галочки»? Якщо хтось з чимось зволікав – з фінансуванням, проектом, експертизою – на скільки днів мер об’являв голодування чи збирав якийсь мітинг, чи організував ходу до обласного центру, скільки написав звернень до керівництва держави про саботаж, чи попросив у нас містян допомоги? Мабуть був дуже зайнятий – все літо парасольку шукав?

В газеті «Новомиргородщина» №36 від 8 серпня 2018 року на другій сторінці в статті «Завершено капітальний ремонт чергової дороги» райдержадміністрація інформувала про успішне завершення ремонту під’їзних доріг і в кінці, останній абзац… і вже у вересні-жовтні розпочнуться роботи з капітального ремонту вулиці Соборності… Якщо керівництво райдержадміністрації освоїло виділені кошти,то чому керівництво мерії «лєто красноє пропєло»? Це що, саботаж чи злочин?

Вони живуть в паралельному світі, але за наш рахунок. Ведуть дискусії про якесь об’єднання громад, а при цьому не можуть дати ради навіть на нашій території в невеличкому містечку Новомиргород. Розповідають про європейський вибір, європейські цінності, а насправді цинічно насміхаються, тому, що на сьогодні від європейського у нас тільки фото мера на фоні Європейського прапора. З метою прискорення нашого руху до Європи раджу меру все таки змінити ракурс і розпочати фотосесію на фоні «відремонтованої» вулиці Соборності чи інших вулиць міста або на фоні наприклад приведеної нижче вдосконаленої водопровідної мережі (фото1, 2 Європа відпочиває). Зазвичай в цивілізованому світі за такий провал чиновник будь якого рангу який має честь і гідність подає у відставку, але звичайно честь і гідність це багатство, а у нас мерія як видно бідненька.

Чим на Вашу думку відрізняються ці два фото? Практично нічим, порив водопровідної мережі один і той же, тільки з різницею в один рік. А що тут сьогодні? Сьогодні вже краще, вода зникла, от тільки сміття уже мабуть на ціле авто і сніжком трішечки потрусило. Для водокористувачів нагадаю, що через такі невеличкі «європейські» озера дуже часто проходять і наші міські водопровідні мережі. І при понижені тиску в системі ми всі без виключення вживаємо не «артезіанську» воду, а ось таку – калюжну гидоту. Ми всі бачимо тільки те, що плаває зверху, а якщо б кожен з вас бачив що знаходиться на дні таких озер??? Так-так, там на дні і сміття, і падаль,… і честь і гідність…

Наостанок ще одна порада для прихильників міського голови, які постійно пишуть в соціальних мережах похвальні оди «міському лицарю» – попросіть його, нехай особисто для вас оприлюднить в засобах масової інформації декілька копій моїх запитів на інформацію та своїх відповідей на них. Дуже рекомендую, і впевнений, прочитавши їх Ви відразу зрозумієте яка Європа нам світить і що таке ЧЕСТЬ, ГІДНІСТЬ!

А головне фото особисто для вас Ігоре Валерійовичу. Тимчасову споруду бачите? Провід підключення до міських електричних мереж видно, місце розташування?

На два моїх запити відносно надання копій дозвільних документів на розміщення ТС на розі вулиць Садової та Дудченка (26.10.2018р. та 01.11.2016р), а саме: Дата та номер рішення про надання дозволу на розміщення ТС, прізвище її власника, дата та місце проведення аукціону з проведення торгів на передачу земельної ділянки в оренду, кадастровий номер земельної ділянки, ким і коли розроблялася проектна документація, дата затвердження, номер та дата реєстрації договору оренди, ким і коли виданий паспорт прив’язки на розміщення ТС та його реєстраційний номер, ви терміново 27.10.2018 року демонтували вищезазначену ТС і надали відповідь …перевіркою встановлено, що станом на 31 жовтня 2018 року тимчасова споруда для провадження підприємницької діяльності на перехресті вулиць Садової та Дудченка – відсутня, факти викладені у запиті щодо розташування ТС не підтвердилися.

Тобто ВИ ВВАЖАЄТЕ НАС БРЕХУНАМИ? Ви знаєте, коли заходиш в якусь програму, вона інколи задає питання: ви не робот? Тоді виходячи зі змісту вашої відповіді №1830 від 05.11.2018 року я маю моральне і юридичне право назвати вас тим, хто ви є насправді. Але я не буду опускатися нижче плінтуса.

Якщо ви вмієте читати, то зверніть увагу, в запиті відсутні питання відносно того стоїть ТС чи не стоїть. Там питання – хто, де і як? Те, що вона там простояла і певний час навіть працювала ми бачили і просили її просто прибрати з точки зору безпеки руху. Про це ми писали в статті «Міфи і реальність». Якщо вам не подобається фото чи ракурс, у нас є фото з різних сторін і навіть в різні пори року. Нас просто цікавлять учасники корупційної оборудки.

У кожного парусника є якір і вітрила. Все дуже просто. Для руху вперед необхідно підняти вітрила, для стоянки опустити якір. Так склалося в житті, що ми декілька років жили біля моря і майже щороку їздимо на море. Знаєте, час біля моря пролітає дуже швидко, особливо в теплому дружньому оточенні – серед дітей, друзів. І по приїзду до дому дружина інколи дорікала мені, що ми знову не покаталися на кораблі чи просто катері. В цьому році ми виходили у відкрите море. Боже, яка це краса!

Ось так і в житті. Замість того щоб підняти вітрила і рухатися вперед, ми завжди чомусь хватаємося за якір і сидимо як жаби в болоті. А можливо, слід все таки прислухатися до рекомендацій отієї маленької дитини з інтернету… зібрати всіх міських керівників, їхні сім’ за виключенням дітей до 18 років і вивезти їх у глухе забите село, територію огородити, завезти продуктів кожному на величину прожиткового мінімуму і нехай там поживуть. А щоб не страждали через відсутність «шопінгу», завезти їм ще й машину «секондхенду». Це так, просто, без фанатизму, вони ж привикли – нехай порозкошують і подумають чи згадають ДЛЯ ЧОГО ВОНИ ТУДИ ЙШЛИ!!!

Бережіть себе і Україну. Слава Україні!

Дмитро Мостовий.

P.S. Поки стаття готувалася до друку, в районі зоотехнікуму знову забив фонтанчик – уже ВОСЬМИЙ РАЗ в одному й тому ж самому місці. Знову ж таки що це – САБОТАЖ ЧИ ЗЛОЧИН?

Пройшло дві доби як місто притрусило снігом. Звичайно, десь не встигли прогорнути, але чому не прогорнули місце для зупинки автотранспорту біля дитячого садка, біля автобусних зупинок, біля Златопільського та міського ринків, чому не поробили «карманів» в центральній частині міста? Чому… чому… чому???

Чому ось з цього будівництва сміються всі новомиргородці?

«Ремонт шляхів» – наші зможуть! І В ДОЩ… І В СНІГ…І В БОЛОТО… І В СР…. ЦІКАВО ЧИ НАДОВГО?

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019