«Радіо для бабусь» у Новомиргороді доживає останні роки

З 1 жовтня абонентська плата за користування основною радіоточкою для населення зросла в декілька разів: з 1,5 грн. до 6, а для юридичних осіб до 9 грн. на місяць.

ВАТ «Укртелеком», для якого радіомовлення є збитковим, змушений був переглянути тарифи в бік збільшення для того, щоб абоненти і надалі могли користуватися послугами дротового радіомовлення. Однак чи вирішить це проблему?

Ситуацію прокоментував «Новомиргородщині» голова районної ради Л. Орлов: – Перспективи у дротового радіо – далеко не райдужні, а можна навіть сказати, що їх немає. Головна причина такого становища – постійне скорочення довжини ліній дротового мовлення. Раніше у населених пунктах радіодроти протягувалися на тих же опорах, що й лінії електропередач. Зараз енергетики, замінюючи опори, не дозволяють зв’язківцям використовувати свої стовпи, оскільки введені в дію нормативи, які це забороняють.

Споживання електроенергії з року в рік зростає, тому така заборона – цілком закономірна. А лінії телефонного зв’язку зараз прокладені під землею, їх ніхто розкопувати не буде.

Таким чином, для відновлення радіозв’язку потрібні чималі кошти: встановлення опор та відновлення самих дротів – задоволення не з дешевих. Ми ці кошти з районного бюджету виділити не можемо з кількох причин. По-перше, ВАТ «Укртелеком» – це державна госпрозрахункова структура, яку ми не можемо фінансувати за рахунок районного бюджету. По-друге, чи не краще виділити ці кошти на фінансування соціальної сфери району: охорону здоров’я, підвезення дітей до школи, утримання будинку престарілих тощо?

А бездротове радіо, що коштує якісь 20 гривень, забезпечить прослуховування кількох каналів, зокрема й такого, як «Промінь» – він нічим не поступається дротовому радіо.

Таким чином, ми поставлені перед вибором – дротове радіо чи якісне електропостачання плюс бездротовий радіозв’язок. Мені здається, що останнє теж має певні переваги, принаймні, варто спробувати пристосуватися до ситуації, яку неможливо змінити…

«Новомиргородщина»

Теги
Поділитися

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019