Протипожежна безпека, або грім не гряне – Іван не перехреститься

Люди не завжди навчаються на чужих помилках. Та у випадках, коли мова йде про безконтрольний вогонь, вчитися на власних помилках виходить дуже дорого. Тому NB вирішила поспілкуватися з керівництвом Новомиргородського райвідділу УДСНС у Кіровоградській області.

– У Новомиргородському районі за 9 місяців 2017 року було зафіксовано 43 пожежі, розповідає начальник відділу Роман Лановий. – У квітні під час пожежі у власній хаті загинув мешканець Капітанівки який заснув у ліжку з цигаркою. А вже в жовтні у Канежі вчаділа 92-річна жінка. Вона заснула у кімнаті з увімкненим телевізором. Через коротке замикання телевізор заіскрив, оплавився. Від диму жінка вчаділа. Власне пожежі не було – обстановка у кімнаті майже не постраждала.

Та потрібно зазначити, що у приватному секторі ми не проводимо ніяких перевірок, у компетенції рятувальників в даному випадку – лише ліквідація наслідків. А якщо мова йде про ФАПи, садочки, органи місцевого самоврядування, певні підприємства – ми проводимо й профілактичні роботи.

– Чи були цього року випадки пожеж на тих підприємствах, які проходили перевірку вашими фахівцями?

– Були, навіть дві. Інцидент з «Ощадбанком» відомий всім мешканцям району – це був підпал і запобігти цьому явищу рятувальники не могли. Крім того, від пожежі постраждала майстерня поблизу Прищепівки. Причиною пожежі стало необережне поводження зі зварювальним апаратом. На підприємстві присутня охорона, цех був замкнений, слідів злому немає – ніхто не міг «допомогти» з появою вогню, а от незагашені іскри на підлозі зіграли злий жарт.

А у закладах соцсфери ніяких надзвичайних ситуації не було. Хоча це не значить, що ситуація з пожежною безпекою у них ідеальна. По всій державі всі заклади є за що критикувати.

Наприклад, давайте проведемо аналогії. Чому у дитячому таборі під Одесою було стільки жертв? Бо не спрацювала сигналізація. А сигналізація у Новомиргородському районі є лише в 6 закладах освіти, і навіть там вона дуже застаріла! Щоб привести її до ладу, треба мільйони гривень. Де відділ освіти візьме такі суми?

Всі дерев᾿яні перекриття треба обробити спеціальними сумішами. Вартість самих засобів – 18-20 гривень за квадратний метр. Та на цьому витрати не завершуються – такі роботи має проводити ліцензоване підприємство, послуги якого обходяться недешево!

Відсутній у більшості шкіл блискавкозахист. А в нас у районі цього року блискавки збитків не завдавали, але у попередні роки пожежі через блискавки у нас траплялися неодноразово.

Але вогнегасники в порядку, у Новомиргороді КП «НМІМ» забезпечує справність пожежних гідрантів, є у безпосередній близькості до шкіл пожежні водойми. Профінансовані капітальні витрати на протипожежні заходи у спецколах-інтернатах. І у мене виникає запитання – чому інтернати обласного підпорядкування й Капітанівський ліцей переробної промисловості також, проте в ліцеї капітальні заходи протипожежної безпеки не фінансуються вже 10-12 років? І там діти, й там діти, і дбати треба про всіх!

– Якщо відволіктися від закладів соцсфери, то яка ситуація з протипожежним захистом у підприємців та підприємств?

– Ситуація далека від ідеалу. Почнемо з того, що зараз у нашій службі майже не погоджують проекти. Наприклад, біля магазину «Континент» побудовані МАФи. Коли міська рада попереднього скликання видавала дозволи на будівництво, ніхто не погоджував з рятувальниками, що і на якій відстані має стояти. Але якщо трапиться пожежа – то чим серйозніші будуть наслідки від такого щільного сусідства, тим більше будуть критикувати пожежників.

І таких випадків, коли спочатку будують, а потім з᾿ясовується, що результат не настільки безпечний, як хотілося б, дуже багато.

Підприємців ми не перевіряємо на предмет пожежної безпеки, але страхуємо їхню відповідальність перед третіми особами. Власні збитки штрафувати можна за власним бажанням, а от можливі збитки які завдасть потенційна пожежа сусідам, страхувати треба обов᾿язково. Перевіряти підприємців чи підприємства, які не належать до об᾿єктів підвищеної небезпеки чи потенційно небезпечних об᾿єктів, ми можемо у випадку скарг.

Відповідально до протипожежних заходів ставляться на великих підприємствах, особливо на тих, які відносяться до потенційно небезпечних об᾿єктів. Треба відзначити, наприклад, Капітанівське зернозбиральне підприємство – тут навіть свердловину пробили, щоб вода на випадок пожежі була.

– Цікаво, чи можна скаржитися у рятувальну службу в тих випадках, коли потенційну пожежну небезпеку становлять, наприклад, сусіди-половинщики у приватному будинку?

– Ні, ми до приватного житла доступу не маємо. Якщо є причини вважати, що спосіб життя сусідів може стати причиною трагедії – звертайтеся до поліції чи у міську, сільську, селищну раду, щоб там зібрали компетентну комісію і спробували втрутитися в ситуацію. Наші співробітники до складу комісії також увійдуть і спільними зусиллями ми будемо вирішувати проблеми громадян.

Олена Белінська.  (NB)

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019