Як не захворіти під час епідемії грипу

Грип є найпоширенішим інфекційним захворюванням. Епідемії грипу періодично охоплюють всю земну кулю, і тоді ми піддаємося загрозі зараження цим вірусом.

Але грип – це не просто застуда. Ця агресивна хвороба має дуже неприємні прояви у вигляді високої температури, головного болю, сильних нежиті та кашлю. Крім того грип загрожує нам цілим рядом небезпечних ускладнень. Щорічно у світі від грипу помирають сотні тисяч людей.

Як уникнути цієї хвороби? Що зробити, щоб вірус не зміг «окупувати» наше тіло? Знизити ймовірність зараження грипом, можна застосовуючи специфічну і неспецифічну профілактику грипу.

Профілактика грипу. Що робити?

Існує кілька способів профілактики грипу:

Специфічна профілактика представляє собою вакцинацію спеціальними вакцинами. Це досить ефективний метод, мінус якого в тому, що конкретна вакцина «працює» проти конкретного штаму вірусу грипу і не може захистити вас від його інших різновидів.

Що включає в себе неспецифічна профілактика грипу?

Неспецифічні заходи, спрямовані на підвищення опірності організму до зовнішніх несприятливих впливів, у тому числі і до грипу, такі як загартовування,правильне харчування і т.д., приділяємо особливу увагу гігієні

Вірус грипу передається повітряно-крапельним шляхом. Знаючи це, ми можемо постаратися уникнути попадання інфекції в організм. Якщо дотримуватися правил особистої гігієни і свідомо уникати ситуацій, коли можна «підхопити» вірус, то ризик захворіти значно знизиться.

– Уникайте місць скупчення людей під час епідемії.
– Якщо необхідність, «йти в люди» все-таки є, одягайте спеціальну марлеву пов’язку, що закриває ніс і рот.
– Після відвідин громадських місць обов’язково ретельно мийте руки з милом або користуйтеся антибактеріальними серветками.
– Не беріть немитими руками їжу і не торкайтеся ними до обличчя.
– Частіше робіть у квартирі вологе прибирання.
– Декілька разів на день провітрюйте приміщення по 15-20 хвилин.

Підвищуємо імунітет і не хворіємо

Своєчасно виявити чужорідну істоту і нейтралізувати її – це завдання імунної системи. І, незважаючи на те, що вірус грипу – дуже агресивний, сильна імунна система здатна захистити нас від хвороби або дати можливість перенести хворобу в легкій формі. Щоб імунна система була в тонусі треба пам’ятати про основні принципи здорового способу життя.

Харчування.

Слідкуйте, щоб у вашому раціоні в правильній пропорції перебували білки, вуглеводи і жири. Їжа також обов’язково повинна містити потрібну кількість вітамінів і мікроелементів.

Загартовування.

Стимулюють захисні сили організму і гартують процедури. Короткочасне охолодження організму запускає механізми активізації імунної системи.

Фізична активність.

Щоденні заняття спортом також необхідні для нормальної роботи імунної системи. Правда варто враховувати, що протягом години після активних навантажень імунітет трохи знижується. Пам’ятайте про це, коли повертаєтеся з тренування, і постарайтеся не «зловити» вірус в цей час.

Здоровий сон.

Добре відпочивати і висипатися – ще одна умова, необхідна для нормальної роботи захисних систем організму. Людина, яка недосипає і невідпочиває стає легкою « здобиччю» для вірусів грипу під час епідемії.

Лікарські препарати в якості неспецифічної профілактики.

Існує цілий ряд лікарських препаратів, які можуть допомогти нам не заразитися грипом та іншими ГРВІ. До них відносяться:

Вітаміни.

Ці речовини надають стимулюючу дію на імунну систему. Особливо важливо вживати в період епідемії вітаміни С, А і групи В.

Іммунокоригуючі засоби.

До ліків, які підвищують опірність організму, відносять препарати, що містять інтерферон, і ліки, що стимулюють вироблення інтерферону в організмі.

Водночас ефективність деяких з препаратів, які позиціонуються як імуномодулюючі та противірусні, досі не доведена і в науковій літературі зустрічаються заперечення проти прийому деяких з них. Тому будьте обережні, коли підбираєте собі засіб «для профілактики грипу». Проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж призначати собі той чи інший препарат.

Неспецифічна профілактика значно підвищує шанси не захворіти на грип в сезон поширення цього захворювання. Тож, своєчасно застосовуйте методи неспецифічної профілактики і не хворійте!

Управління Держпродспоживслужби в Новомиргородському районі

nmrda.kr-admin.gov.ua

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019