Професійна освіта на Новомиргородщині: чи є хоч якісь перспективи?

Фахівці служби зайнятості назвали 10 найзатpебуваніших пpофесій на Кіpовогpадщині. Пpо це повідомили в обласному центpі зайнятості. У десятці найзатpебуваніших пpофесій, за 8 місяців:

• водії автотpанспоpтних засобів
• швачки
• підсобні pобітники
• вантажники
• кухаpі
• пpодавці пpодовольчих товаpів
• електpомонтеpи з pемонту та обслуговування електpоустаткування
• пpодавці непpодовольчих товаpів
• менеджеpи (упpавителі)
• електpогазозваpники.

Максимальну заpобітну плату pоботодавці Кіpовогpадщини пpопонують машиністам тепловоза (12 267 гpн). Кpім того, високим є pівень заpплат для кеpівних посад, а також пpацівників гіpничо-добувної пpомисловості.

У нашому районі можна здобути професії швачки (у Міжшкільному навчально-виробничому комбінаті), кухаря та електромонтера (у Капітанівській філії Маловисківського ПТУ №16), існують курси водіїв. Тобто досі молодь з сімей, що мають обмежені матеріальні можливості, мала можливість на місці здобути професію і мати шматок хліба.

Зараз же коток реорганізації покотився саме по цим закладам.

У Капітанівці філію ПТУ закриють – офіційна позиція посадовців

Філію професійно-технічного училища, що розміщена в селищі Капітанівка, планують ліквідувати.
Про це у коментарі Точці доступу повідомила заступниця начальника управління освіти Кіровоградської ОДА Лідія Шатна.

Посадовиця зазначила, що будівля училища знаходиться в непридатному для навчання стані, а на його реконструкцію протягом 30 років ніяких коштів не виділялося.

«Там уже майже руїна. Будівля в непридатному стані. Протягом 30 років туди ніхто жодної копійки не вкладав. Воно знаходиться в державній власності, але держава на нього коштів не виділяла. Тим паче, там зараз навчається близько 50 учнів, то ж немає ніякого сенсу його відновлювати», – зазначила вона.

Навчальний заклад планують приєднати до ПТУ №16, що знаходиться у Малій Висці. Лідія Францівна додала, що останнє постійно ремонтують, там більший кадровий потенціал та поряд знаходяться гуртожитки для проживання студентів.

Щоправда, вона не уточнила, що у тих гуртожитках студенти не проживають, оскільки вони теж в стані, далекому від ідеального.

«Я вважаю, що такий крок буде тільки на користь. Адже немає сенсу підтримувати ті училища, які розвалюються, – резюмувала вона.

Варто зазначити, що від Капітанівки до Малої Виски відстань складає 35 км, а це майже година їзди студентам із цього населеного пункту. Автобусного сполучення для того, щоб долати цю відстань, встигаючи на початок занять, не існує. А знімати квартиру у Малій Висці зможуть далеко не всі. Тобто економлячи на утриманні місцевих закладів, держава усвідомлено відмовляється давати малозабезпеченим дітям професійну освіту.

МНВК ще є, але так буде недовго

Кілька поколінь школярів навчалися у міжшкільному навчально-виробничому комбінаті. Колись існувало два основаних напрямки підготовки – швачки та водії категорії В-С. учні проводили на комбінаті цілий день і це давало змогу опанувати тою чи іншою мірою обраний фах.

Першою проблемою комбінату стало те, що учні закінчували школу у 17 років – і в цьому віці їм відмовилися давати права.

А зараз у МНВК мало того, що навчаються за навчальним планом одну годину на тиждень, так ще й віддали сюди учнів 11 класу – десятикласники комбінат не відвідують. Окремою проблемою стала оплата бензину – мовляв, дешевше один раз оплатити навчальні курси. До того ж добре платити за навчання, коли тобі ці права вже потрібно, про навчання на перспективу думають не всі.

Школи з готовністю сприймають перспективи навчання на своїй базі. Деякі директори переконані, що після того, як всі школи проведуть ліцензування, і в звичайних загальноосвітніх навчальних закладах буде можливо давати професійну освіту.

Та практика показує, що коли якийсь заклад професійної освіти відходить у минуле – це назавжди… Підтвердження тому – руїни зоотехнікуму. Коли його закривали, громаді, колективу, студентам також, мабуть, обіцяли перспективи…

Олена Белінська. (NB)

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019