Про наші дороги: між сціллою бажань і харибдою можливостей

Дорожня інфраструктура Новомиргорода – завжди притча во язицех і чудова можливість для особливо активних громадян (Фейсбук їм у поміч!) попрактикуватись у критиці міськради.

Так було і 5, і 25 років тому. Так, з жалем доводиться констатувати, буде й надалі, бо на якісний ремонт доріг критично не вистачає бюджетних грошей. А вони, дороги, експлуатуються нещадно. Даруйте на слові, латати їх доводиться “за те що є”, а не за те, “що мало би бути”.

Так що “роботи” для критиканів вистачить, обурення іхнє лягатиме на підготовлений ґрунт. Прикро що тим ФБ-м обуренням не можна заасфальтувати бодай найбільші ями на дорогах. тоді б по автошляхах Новомиргород утримував би пальму першості.

Вибачайте за прописні істини (газета ж бо для розумних людей), але маю ще раз нагадати: будівництво і утримання доріг потребує великих і регулярних капіталовкладень. Таких коштів у міському бюджеті не було практично ніколи за роки Незалежності. Та й зараз немає!

Тому з року в рік доводиться проводити вибіркові так звані «ямкові ремонтні роботи», інколи, переважно в межах 100-200 погонних метрів автошляху здійснюється укладка суцільним шаром асфальтобетону.

Зважити потрібно й на те, що кожного року вартість дорожніх робіт зростає. Ще два роки тому середня вартість 1 квадратного метра асфальтобетону коштувала в межах 200 гривень. сьогодні – 400 гривень.

За кошти міського бюджету в 2016-2017 роках здійснювався ремонт асфальтного покриття на центральних вулицях места. Це близько 17 тис. квадратних метрів, переважно це ямковий ремонт із використанням фрези, в тому числі суцільним шаром відремонтовано Виноградівський міст та частину вул. Шевченка в районі автовокзалу.

Нестача коштів – головна причина неякісного ремонту дороги, адже вони потребують капітального ремонту суцільним шаром асфальтобетону, а це – десятки мільйонів гривень.

Ще однією проблемою є те, що майже 80 відсотків автодоріг не мають асфальтного покриття, це в більшій частині грунтові дороги.

Факт: сусідні міста мають більше 50 відсотків асфальтованих доріг, а таке місто як Шпола – майже 80 %.

Що ж у цьому році у нас із ремонтом доріг?

3 бюджету міста поки що виділено 600,0 тис.грн. До кінця року заплановано додатково ще виділити в межах цієї ж суми. На сьогодні відремонтовано (ямковий ремонт з використанням фрези) частини вулиць Бродських, Транспортної, М.Зерова. Є.Присяжного. Щоб зекономити частину коштів міського бюджету бригада з благоустрою міської ради власними силами здійснює ямковий ремонт частин вулиць Соборності (від в’їзду в місто із південної сторони до вул. Є.Присяжного), Г.Дмитрян. В.Маяковського, Г.Тайга.

За кошти районного та запланованому співфінансуванню з міського бюджетів суцільним шаром асфальтобетону відремонтовано частину вул Залізнична (від залізничного переїзду Одеської залізниці до колії ПАТ “Новомиргородський епеватор “). Навколо ремонту даного відрізку автошляху у мережі ФБ точилися справжні баталії В перший день, як тільки розпочалися ремонтні роботи. посипався шквал обвинувачень на адресу міської ради від керівництва райдержадміністрації (Л.Чорномор) 2-х активних депутатів райради (В.Вакуленко і А.Красносільський). Невідомо, що ж таки змусило цих добродіїв у перший день роботи, а не після закінчення робіт та надання відповідних висновків інспектора Державного технічного нагляду, який разом із міською радою відповідають за якість робіт, вчиняти «ґвалт» на проїжджій частині та в соціальних мережах?

Маю власне пояснення такому “феномену”: випала чергова нагода попіаритися, то вони й скористалися можливістю, бо в цієї публіки просто кредо таке.

Я ж хочу запевнити всіх читачів: ремонтні роботи на цьому відрізку автошляху виконуються в межах існуючої кошторисної документації із залученням технічного нагляду. На даному відрізку автошляху існує проблема, якою чомусь не переймаються ініціатори так званих перевірок незакінченої роботи – під’їздний шлях (маневровий майданчик) біля ПАТ «Новомиргородський елеватор», а по-суті його відсутність в нормальному стані. Великовагові автомобілі, що заїжджають та виїжджають з елеватора, руйнують нове дорожнє покриття.

З цією проблемою я вже звернувся до власників підприємства в м.Одесу, гадаю, що найближчим часом вона буде вирішена.

А тепер про основне, про ремонт автодороги Т-24-О1, яка проходить через усе місто. Як відомо всім, вперше за багаторічну історію, з бюджету ще весною цього року було виділено на її ремонт 9,0 млн.грн. Через місяць після їх виділення розпорядником коштів було визначено департамент інфраструктури Кіровоградської облдержадміністрації, який спільно із міською радою замовив проектну документацію у ДП «Укрдіпродор». 10 серпня 2018 року дану документацію було закінчено виготовляти, а саме її першу чергу, від вул.Ціолковського (район Виноградівка) до пров.Гольдбергів. Саме цей відрізок було заплановано відремонтувати першочергово. На даний час вся проектно-кошторисна документація знаходиться на експертизі, яка орієнтовно буде проходити 3 тижні, після чого розпочнуться тендерні процедури щодо визначення підрядної організації.

Новомиргородська міська рада всебічно сприяє прискоренню всіх необхідних процедур, які потрібно здійснити перед проведенням ремонтних робіт і зацікавлена, щоб ремонт цього відрізку автошляху пройшов як найшвидше і, звісно, якісно.

І. Забажан, міський голова. (Новомиргородщина з Пісковим та Вороніною)

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019