Право на якість захищається. Треба знати, куди звертатися!

Тривалий час у Новомиргороді обговорюється питання щодо створення комісії з захисту прав споживачів при міській раді. Проте за кілька місяців депутати так і не винесли відповідне питання на розгляд. І причина тому проста – є в нас орган, який зобов’язаний захищати згадані права. Просто не всі у нас знають про нього!

Але на запит NB надійшла ось така інформативна довідка:

«З 17 березня 2016 року в Новомиргородському районі розпочала роботу Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів – скорочено Держпродспоживслужба. Мета створення – контроль та нагляд за продукцією за принципом « від лану до столу». Створювався цей орган шляхом з’єднання ветеринарної, фітосанітарної санітарно-епідеміологічної інспекцій та інспекції з питань захисту прав споживачів.

У районі до Держспоживслужби входить ветеринарна і санітарна інспекція, а в області – ветеринарна, санітарна , фітосанітарна інспекція та інспекція з питань захисту прав споживачів, регулювання цін, інспекція з карантину рослин, сортів і розсадництва. Тобто всі функції вищеназваних служб виконує на даний час Держпродспоживслужба.

Управління Держпродспоживслужби в районі вирішує питання, які стосуються правил утримання тварин, жорстокого поводження з ними, заподіяння шкоди здоров’ю людей, будь-які питання, які стосуються обігу чи виробництва харчових продуктів, закладів харчування людей, попередження та ліквідації хвороб тварин, переміщення чи обігу тварин, ветеринарних препаратів, кормів для тварин, пестицидів та агрохімікатів. Бере участь у проведенні санітарно-епідеміологічних розслідувань спрямованих на виявлення причин та умов, що призводять до виникнення і поширення інфекційних хвороб, у тому числі через харчові продукти, групових та індивідуальних харчових отруєнь, масових неінфекційних захворювань (отруєнь) , проводить перевірки об’єктів та розглядає звернення громадян.

У випадку виявлених порушень накладає адміністративні стягнення (штрафи) або передає справи для розслідування правопорушень до правоохоронних органів згідно законодавства України. Також управління Держпродспоживслужби здійснює реєстрацію потужностей(закладів первинного виробництва харчових продуктів, закладів роздрібної торгівлі харчовими продуктами, закладів громадського харчування) та проводить видачу експлуатаційних дозволів на потужності.

Володимир Савіцький, в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Новомиргородському районі».

Тому, якщо ваші права споживача порушуються – ви вже знаєте, який орган компетентний їх захищати. Успіхів вам у відстоюванні своїх законних прав та інтересів!

NB.

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019