Понад 42 кілометри за 4,5 години: жінка з Новомиргорода подолала Дублінський марафон

Наша землячка Оксана Новікова зробила те, про що більшість жителів Новомиргородщини навіть не мріють – пробігла Дублінський марафон, всі 42,2 кілометри. Останні 500 метрів вона пробігла з прапором України.

Цю дистанцію вона подолала вперше в житті. На її підтримку в Новомиргороді була організована акція – всі бажаючі могли пробігти на стадіоні, хто скільки може. Бігали мами з візочками, дошкільнята, навіть одна собака! В акції взяли участь і спортивно підготовані люди – Світлана Конопат та Наталя Яйкун пробігли по 10 кілометрів, Галина Хоменко – 21 кілометр. Свої пробіжки цього дня присвятили підтримці Оксани наші земляки в Запоріжжі та в Канаді.

Я вашу підтримку відчувала, телефон був при мені і я могла стежити за акцією, – розповідає Оксана Новікова. – Ця дистанція видалася мені надзвичайно легкою – підтримували мене і знайомі, і абсолютно незнайомі люди, які стояли на узбіччях, підбадьорюючи марафонців. У людей в руках були цукерки, які вони давали бігунам, якщо в когось бракувало сил рухатися.

Загалом у марафоні брали участь 20 тисяч людей з 50 країн світу. З учасників було тільки 7 тисяч жінок. Та у першому Дублінському марафоні на дистанцію вийшли лише 70 жінок.

Я подбала про те, щоб вживати дорогою ті енергетики, які для мене найбільш прийнятні – організатори марафону подбали про те, щоб калорійні гелі були доступними безкоштовно, проте вони дуже солодкі, для мене навіть занадто. Тому я вживала ті, які використовувала на тренуваннях, – продовжила Оксана.

Власних енергетичних запасів в організмі людини вистачає на 1,5-2 години активних занять. А потім потрібне підживлення, інакше настає такий стан, який називають “стіною бігуна” – людина стоїть і не може поворухнутися, у мʼязах немає сил ні на які дії. Власне, для таких ситуацій глядачі на марафоні й тримають при собі цукерки, які пропонують бігунам.

Не всі подолали цю дистанцію. Багато хто зійшов.

Оскільки я бігла вперше, хотіла хоча б просто перетнути фінішну пряму. Я не квапилася – на старті мене більшість бігунів обігнали. Якщо б все пішло не дуже добре і не дуже погано, мала намір фінішувати за 5 годин. А в ідеалі – за 4 години 30 хвилин. А прийшла на 2 хвилини раніше, ніж гадала у найкращих мріях.

Дорога до перемоги над собою

Я бігаю вже років сім. А участь у таких заходах, як оцей, брала тричі, проте на менших дистанціях. Я пробігла три напівмарафони. І в травні замахнулася на марафон, – зазначила Оксана.

Дублінський марафон – один з найпопулярніших в Європі. Квитки на участь в ньому купують за півроку. Оргкомітет викладає на Фейсбуці рекомендації щодо підготовки до марафону.

Бігати треба 4-5 днів на тиждень, але різні дистанції. Та один раз на тиждень треба бігти довгу дистанцію – і вона щотижня зростає. Максимальна дистанція, яку я пробігала у рамках підготовки – 30 кілометрів. Я живу біля найбільшого парку Європи, його називають раєм для бігунів, тому тренування завжди були приємними, після пробіжки відчувала приплив сил і натхнення.

– Запропонована система підготовки до марафону вимагає великої організованості – адже є ще сімʼя, робота, треба думати, на кого залишиш дітей, якщо йдеш на кілька годин у парк бігати. І це постійно.

Окрема система харчування перед самим марафоном. Спочатку десь за тиждень до визначної дати потрібно виключити з раціону всі вуглеводні, харчуватися протеїнами, щоб організм спалив весь наявний у мʼязах глікогель. А за три дні до марафону – навпаки, потрібно активно споживати корисні вуглеводні – наприклад, каші. І результат – вражаючий.

Бігуни на довгі дистанції мають дбати про свій організм. Марафонський біг несумісний з палінням та алкоголем, бігун повинен споживати здорову їжу.

А от всі розповіді про брак часу – відмазки. Хто хоче бігати – буде. Увечері, зранку, в різну погоду.

Я за підтримку вдячна землякам та своїй родині, яка з прапором України вболівала на узбіччі дороги, якою бігли марафонці, й рада, що змогла ще когось надихнути хоча б на один день завітати на стадіон.

Олена Белінська. (NB)

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019