Пісня як еліксир молодості

Існує легенда: коли Бог наділяв країни певними дарами, то Україна через свою сором᾿язливість підійшла останньою і отримала єдине, що залишилось у Всевишнього – пісню. От і співала віками: і в щасливу днину, і в негоду, і на свята за чаркою, і в полі на роботі, у мирні дні та у гіркі часи війни…

Чи не піснею й вижила Україна?

З піснею по Новомиргородщині та й за її межами ось уже 15 рік іде вокальний гурт «Гуляйполе» міського будинку культури №1, а також улюбленець публіки вокальне «чоловіче тріо «Акорд». Без них не обходиться в місті жодне свято, чи районний огляд-конкурс, чи фестиваль пісенного мистецтва.

За роки свого існування ці два колективи нагороджені безліччю нагород, та найголовніша з них – народна любов. З᾿явилися ці колективи з легкої руки Олени Король, яка 15 років тому була заступником міського голови. Спочатку, коли знайшовся закоханий у свою справу маестро Валентин Снісаренко, таланти шукали серед співробітників шкіл. А потім просто пішли вулицями й знайшли самородки та таланти, про які можна було тільки мріяти!

Людей шукали в січні. А вже до 8 березня представили першу святкову програму! У найбільшому складі «Гуляйполя» було 23 особи, з яких восьмеро – чоловіки.

«Попелюшки» з Новомиргорода

Це було у 2015 році, – згадує директор МБК Людмила Третяк. – На Всеукраїнський фестиваль пісенного мистецтва «Калиновий спів» до обласного центру ми мали їхати, аж раптом повідомляють, що нам туди зась – мовляв, не проходите по віковому цензу. Мало до суду не дійшло, як доводила, що таких умов на фестивалі не було! А коли відстояла право нашого ансамблю відвідати «бал», знайшлася інша біда – не було костюмів. Ось тут згадала казку «Попелюшка». Феї в той час можна було позаздрити, бо у неї була одна Попелюшка, а в нас аж три козака. Костюми дошивали в останню ніч перед виїздом на фестиваль, останню сорочку виймали з-під швейної машини, а хлопці тримали автобус, щоб не поїхав без нас! Ось так – нічого неможливого нема, варто дуже захотіти. В той день на обласній сцені було багато гарних, молодих, талановитих, та мої козаки були найкращі!!!

Без гастролей життя не те!

Про дівчат з «Гуляйполя» теж не розкажеш у двох словах – щирі, справжні, усміхнені, ви не почуєте від них нарікання на життя, вони і вам не дозволять сумувати, скоріше – вилікують своїми піснями.

Їхали в Голу Пристань на «Купальські зорі»… Дорога далека, але нікого з «гуляйпільців» цим не злякаєш…Співали дорогою, співали на відкритті фестивалю, купалися в р.Конка, веселилися вночі, як запалало купальське вогнище, поверталися додому щасливі і жодного слова про втому. Одне запитання: «Де наступні гастролі?» З ними так завжди. Ану потримайте їх без концертів якийсь місяць – зараз же почнеться «бунт на кораблі».

Зараз завдяки підтримці міського голови Ігоря Забажана вирішена найголовніша проблема, яка постає перед діячами культури – ми регулярно одержуємо транспорт і маємо можливість представляти Новомиргород на фестивалях у різних куточках держави.

Тому – хочете стати зіркою, яку взнають не лише в Новомиргороді? Хочете випробувати на собі життєдайний вплив музики? Звертайтеся до МБК і приходьте до «Гуляйполя» та «Акорду»! Адже еліксир молодості є… Він у нашій рідній українській пісні.

NB.

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019