Підсумки року. Звершення та плани

Минає 2016 рік. Напевне кожен із нас підводить підсумки року. Згадує, що було хорошого, що досягнули, що не вдалося. Особливу увагу привертають органи влади, функціональні обов’язки яких передбачають створення умов для стабільної роботи всіх галузей господарства та розвиток інфраструктури району. Тож з відповідними запитаннями ми звернулися до голови районної державної адміністрації Олександра Сенченка.

Розпочав Олександр Олегович своє інтерв’ю з освіти.

– Основним завданням для нас було збереження мережі закладів освіти та створення в них комфортних умов для навчання, що, на моє глибоке переконання, забезпечить підвищення якості освіти. Тож у 2016 році збережено мережу навчальних закладів району. Попри різні ситуації жодного закладу не ліквідовано й не закрито.

У зв’язку з реалізацією системи оптимізаційних заходів мережі навчальних закладів та з метою забезпечення рівного доступу учасників навчально-виховного процесу до стандартів якісної освіти в загальноосвітніх навчальних закладах району з 1 вересня 2016 року розпочав свою роботу Оситнязький навчально-виховний комплекс “Загально-освітня школа І-ІІ ступенів – ДНЗ”, який поєднав в собі два структурні підрозділи: реорганізовану Оситнязьку загально-освітню школу І-ІІІ ступенів та дошкільний навчальний заклад, який до цього часу функціонував на даній території як сезонний.

Створення комплексу дало можливість дітям молодшої вікової категорії відвідувати дошкільний заклад протягом року та отримувати якісну дошкільну освіту.

Основне завдання, яке реалізовується навчальними закладами району, це забезпечення якості надання освітніх послуг та підготовка випускників до зовнішнього незалежного оцінювання.

З 1 січня 2017 року розпочнуть своє функціонування опорні навчальні заклади: Новомиргородська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів No 2 з наступними філіями: Кам’янська, Шпаківська школи, та опорний навчальний заклад Новомиргородська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів No3 з наступними філіями у складі: Оситнянська, Петроострівська, Миролюбівська школи. Це фактично підвищить якість освіти у сільських школах, що дасть можливість їх учням вдало здати ЗНО, бути конкурентоспроможними, поступити до вищих навчальних закладів та бути впевненими у майбутньому. Підвезення учнів до опорних шкіл буде здійснюватися шкільними автобусами, які вже зараз є в наявності.

З метою забезпечення мотиваційного компоненту в напрямку асиміляції новацій в реалізації функціональної складової керівників та педагогів навчальних закладів за підсумками 2016 року виплачено премії (31 керівнику – директорам шкіл та їх заступникам – в розмірі від 20% до 100% від посадового окладу, премійовано 126 педагогів у розмірі від 10 до 100% від посадового окладу).

Всім педагогічним працівникам виплачено щорічну грошову винагороду в розмірі 30% від посадового окладу. З вересня 2016 року надбавка за престижність праці становить 10%, що в порівнянні з минулим роком більше на 5 %.

Комфортні умови навчання створювалися за рахунок застосування енергоефективних та енергоощадних технологій. За період 2016 року у приміщеннях навчальних закладів району проведено ремонтні роботи за рахунок бюджетних та залучених позабюджетних коштів. Здійснено переведення ряду шкільних котелень на альтернативні види палива.

Так, у 2016 році закінчено роботи: по заміні газових котлів у Йосипівському НВК „Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-ДНЗ” з
встановленням пелетних котлів (АОВА-75 – 2 шт.), загальна вартість робіт – 575,0 тис. грн.; у Листопадівській ЗШ І-ІІ ступенів здійснено виведення котельні з підвального приміщення та встановлення піролізних котлів (ПК-50 – 2 шт.), загальна вартість робіт – 440,0 тис. грн.; у Жовневій ЗШ І-ІІ ступенів здійснено виведення котельні з підвального приміщення (вартість 365,0 тис.грн.). «Блочна котельня ЗШ І-ІІІ ступенів с.Жовтневе», встановлено котли марки КТ-3 (14-65квт) – 2 шт.; у Мартоніській ЗШ І-ІІІ ступенів проведено капітальний ремонт котельні з заміною котлів (УТК-25 на вугіллі, УТК-150 на пелетах) на суму 925,0 тис грн.; у Йосипівському НВК „Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-ДНЗ” проведено ремонт теплотраси, зроблено стяжку підлоги у котельні та придбано фарби для поточного ремонту на загальну суму 23,0 тис.грн.- кошти сільської ради, здійснено заміну 4 вікон у їдальні на суму 25,0 тис.грн. (МБ); у Оситнязькій ЗШ I-III ступенів проведено поточний ремонт опалювальної системи на суму 200,0 тис. грн., виконано поточний ремонт санвузлів на суму 20,0 тис.грн.; у Новомиргородській ЗШ І-ІІІ ступенів No3 виконано ремонт покрівлі майстерні на суму 60,0 тис.грн.(РБ), розпочато роботи по обладнанню 2-х нових внутрішніх туалетів (придбано чаші, облаштовано каналізацію), придбано будівельні матеріали для поточного ремонту школи на суму близько 20,0 тис.грн. – спонсорські кошти, замінено вікон на металопластикові на суму 1261,627 тис.грн. (1200,0 тис.грн. ДБ); у Коробчинській ЗШ І-ІІІ ступенів виконано роботи по проекту «Капітальний ремонт-заміна вікон та дверей на металопластикові» на загальну суму 279,0 тис.грн., проведено заміну котла на твердопаливний „Енергія Комфорт” 40 на суму 30,0 тис.грн., облаштовано внутрішні туалети (3 кабінки) на суму 53,0 тис.грн. (50,0 тис.грн.бюджети сільських рад + 3,0 тис.грн. спонсорські), зроблено віконні та дверні відкоси, придбано 2 дверей на суму 12,0 тис.грн.; у НВО «Тишківська ЗШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ» виконано роботи по ремонту спортивного залу з встановленням пластикових вікон (12 шт.) та ремонту вхідного крильця та заміна 2-х вхідних дверей за позабюджетні (спонсорські) кошти – близько 100,0 тис.грн.; у Новомиргородській ЗШ І-ІІІ ступенів No 2 виконано ремонт крильця на суму 14,0 тис.грн.; у Новомиргородській ЗШ І-ІІІ ступенів No1 здійснено заміну 23 вікон на металопластикові на суму 94,0 тис.грн. (РБ), ремонт гімнастичного спортивного залу на суму 14,0 тис. грн., часткова заміна труб системи опалення на суму 7,0 тис.грн. – спонсорські кошти; у Капітанівській ЗШ І-ІІІ ст. здійснено заміну 4 вікон на металопластикові на суму 30,0 тис. грн.; у Туріянській ЗШ І-ІІІ ст. здійснено заміну 3 вікон на металопластикові на суму 16,0 тис. грн.

На даний час виготовлено проектно-кошторисну документацію «Капітальний ремонт котельні на твердому виді палива в с.Оситна, вул. Шкільна, 1, загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Кіровоградської області Новомиргородського району» на суму 25,0 тис.грн.

І результати не забарилися. Команда Новомиргородського району серед інших районів Кіровоградської області за кількістю відвіданих учнями олімпіад посідає 7 місце, а за загальною кількістю дипломів – 14.

4-5 березня у місті Львові відбувся національний фінал змагань з усного рахунку Прангліміне-2016. Серед представників команди Кіровоградського регіону були Яценко Олена Григорівна, учитель математики та інформатики Новомиргородської ЗШ І-ІІІ ступенів No3, та Яценко Сергій, учень 6 класу Новомиргородської ЗШ І-ІІІ ступенів No3, котрі отримали дипломи за зайняте IX місце. Таким чином, Новомиргородська ЗШ І-ІІІ ступенів No3 посіла 6 місце в регіональному рейтингу онлайнового етапу змагань з усного математичного рахунку Прангліміне-2016 у номінації «Краща школа регіону» і була відзначена дипломом.

Є багато інших досягнень. В цьому році вперше за багато часу учні 1-4 класів та пільгових категорій отримали новорічні пакунки з солодощами придбані за кошти районного бюджету. Загалом харчування в школі теж істотно змінилося в кращу сторону.

Зроблено чимало, але ще більше залишилося зробити. Це, знову ж таки, заміна вікон, будівництво котелень з використанням відновлювальних ресурсів, забезпечення стабільного підвезення учнів до опорних шкіл. Запланували ремонт та введення в експлуатацію приміщення дошкільного навчального закладу у Турії.

З метою підвищення якості освіти розроблено районну цільову програму підтримки обдарованої молоді та їх наставників на 2017-2020 роки. Цією програмою передбачено преміювання як обдарованих педагогів, так і їх учнів.

Яким був 2016 рік для медицини?

-В закладах охорони здоров’я також впроваджується ряд енергоефективних заходів.

Здійснюємо заміну вікон на енергоощадні, за рахунок власних коштів та коштів соціально-відповідального бізнесу проводимо ремонти в лікарні, купуємо обладнання. Так в 2016 році для РТМО «Новомиргородське» придбано за кошти районного бюджету медичне обладнання: кисневі концентратори по 10 л. 2 шт. – 55,2 тис.грн.; бактерицидні лампи 5 шт – 15,4 тис.грн.; пульсоксиметри 4 шт. – 3,2 тис.грн.; лампа Вуда для дерматологічного кабінету – 1,3 тис.грн.; апарат «Поток» для фізкабінету – 3,1 тис.грн.; набір хірургічних інструментів для операційної – 40 тис.грн.; встановлено дев’ятнадцять енергозберігаючих вікон на хірургічному корпусі на суму 98,9 тис.грн. Також проводиться поточний ремонт в лабораторії стаціонарного відділення на суму 10 тис.грн. Проведено ремонт у двох палатах терапевтично-неврологічного відділення на суму 53,1 тис.грн. За спонсорські кошти відремонтовано та облаштовано одну палату в хірургічному відділенні та дві палати в терапевтичному відділенні.

До речі, вже другий рік хірургічний корпус опалюється пілетами. В сукупності з іншими застосованими енергозберігаючими технологіями це дає хороший ефект. При зменшенні фінансування на придбання палива, температурний режим набагато комфортніший, а зекономлені кошти використовуються на інші важливі статті видатків. Зараз, коли вартість газу досягла вартості палива з відновлюючих джерел енергії, багато країн світу переходять на таку систему опалення. Тож ми також скористалися світовим досвідом. І не прогадали.

Для оперативної роботи швидкої допомоги ми передали легковий автомобіль лікарні. В поліклініці повністю замінили каналізацію. Тепер в підвалі сухо і можна використовувати підвальні приміщення, які раніше стояли без діла.

Як вирішується кадрове питання?

–З метою надання якісних медичних послуг ми постійно здійснюємо пошук кваліфікованих спеціалістів. Залучаємо і молодь. По можливості забезпечуємо молодих спеціалістів житлом. Надіємося на приплив кадрів з медичного університету, який переїхав з Донецька у Кропивницький.

Які плани на 2017 рік в цій галузі?

– Плани, як завжди, амбітні. Але наші можливості обмежуються бюджетом. Тож у наступному році плануємо провести капітальний ремонт реанімаційного та терапевтичного відділень, продовжити заміну вікон на енергозберігаючі на хірургічному корпусі, для покращення здоров’я населення району в фізіотерапевтичному кабінеті поліклінічного відділення запровадити теплолікування, аромотерапію, кисневі коктейлі. Продовжити безкоштовне протезування зубів пільговим категоріям населення.

Як фінансується культура, чи не по залишковому принципу?

– Ні. Нами забезпечено бюджетне фінансування заходів в повному обсязі. Крім того, ще й відремонтували клубний автобус на суму 14 тис. грн. Тепер наші колективи можуть їздити на фестивалі та конкурси у більш комфортних умовах. Дбайливе ставлення до культури дає свої результати. Народний аматорський ансамбль української пісні «Веселка» районного будинку культури (керівник заслужений працівник культури України Михайло Барановський) у 25-му Всеукраїнському фестивалі-конкурсі вокально-хорового мистецтва «Калиновий спів» зайняв 1-е місце. В обласному турі Всеукраїнського огляду-конкурсу клубних закладів у сільській місцевості переможцем став Пурпурівський сільський будинок культури, його нагородили Дипломом 2-го ступеня.

В рамках Міжнародної агропромислової виставки «Агро Експо – 2016» та Центрально – Українського інвестиційного форуму відділ культури, туризму та культурної спадщини райдержадміністрації взяв участь у туристичній виставці «Кіровоградщина запрошує-2016» і представив туристичний потенціал району, презентувавши туристичний маршрут «Місто Новомиргород – Панські гори» і зайняв 3-є місце. Та ще багато інших перемог і досягнень. Тож в планах подальша участь у в планах подальша участь у Всеукраїнських, в обласних оглядах, конкурсах та фестивалях аматорських колективів клубних закладів та дитячої школи мистецтв.

Що у районі з виплатою заробітних плат, субсидіями та іншими соціальними гарантіями?

– Станом на 1 грудня 2016 року заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам на економічно-активних, економічно неактивних підприємствах та підприємствах – банкрутах району відсутня. Рівень середньомісячної заробітної плати в районі станом на 1 жовтня 2016 року становив 3650 грн., що на 433 грн. більше порівняно з початком року.

Райдержадміністрація постійно працює у напрямку створення сприятливого інвестиційного клімату для інвесторів. Це допомагає у створенні робочих місць, збільшенню податкових надходжень і, як результат, підвищенню соціальних стандартів. Тож протягом січня-вересня 2016 року у Новомиргородському районі на новостворені робочі місця працевлаштовані 108 осіб, що становить 98,2 % від запланованого на 2016 рік.

На обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, перебуває – 8755 пільгових категорій населення, в тому числі 270 учасників бойових дій, які приймали участь в антитерористичній операції.

Пільгові категорії населення отримують через управління соціального захисту населення відповідні пільги та компенсації згідно чинного законодавства. Зокрема, виплачена адресна грошова допомога до 5 травня 993 особам на загальну суму – 796,78 тис. грн.

За період 2016 року 8 учасників антитерористичної операції забезпечені санаторно – курортними путівками, 9-забезпечені путівками з сімейного відпочинку, 1 учасник антитерористичної операції пройшов психологічну реабілітацію.

У 2016 році виплачено грошову компенсацію за невикористану можливість санаторно -курортного лікування 7 інвалідам війни на загальну суму – 2,4 тис. грн. Також 655 особам виплачена грошова компенсація на придбання твердого палива та скрапленого газу на загальну суму 879,512 тис. грн.

До програми “Житлові субсидії” управлінням соціального захисту населення залучено 8630 домогосподарств. Протягом звітного періоду опрацьовано та призначено 7549 заяв для призначення субсидій, за якими нараховано та виплачено 36043,950 тис.грн. для оплати житлово – комунальних послуг та 2735 домогосподарств отримали субсидію для придбання твердого палива та скрапленого газу на суму 5348,106 тис.грн. За період січня – грудня 2016 року виплачено державних соціальних допомог на суму 53148,9 тис.грн.

Сьогодні багато розмов ведеться навколо надання адміністративних послуг. Адже саме тут присутній елемент корупційних дій. Як вирішуються ці проблеми?

– У нас створений центр надання адміністративних послуг Новомиргородської районної державної адміністрації, створений як самостійний структурний підрозділ, в якому надаються адміністративні послуги через адміністраторів шляхом його взаємодії з суб’єктами надання адміністративних послуг. ЦНАП функціонує з метою: спрощення процедур отримання адміністративних послуг та поліпшення якості їх надання; організації надання адміністративних послуг у найкоротший строк та за мінімальної кількості відвідувань суб’єктів надання адмінпослуг; підвищення комфортності отримання суб’єктами звернень адміністративних послуг; протидії корупції, ліквідації посередницьких послуг при наданні адміністративних послуг; підвищення поінформованості заявників про порядок, способи та умови отримання адміністративних послуг.

Так, протягом 2016 року ЦНАП надано 3400 адміністративні послуги, що надаються 3 структурними підрозділами райдержадміністрації, а саме – управлінням соціального захисту населення районної державної адміністрації, відділом містобудування, архітектури та житлово—комунального господарства районної державної адміністрації та сектором з питань державної реєстрації прав на нерухоме майно і юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців райдержадміністрації; відділом Держгеокадастру у Новомиргородському районі, районним відділом управління ДСНС України, Маловисківським міжрайонним управлінням ГУ ДСЄС України. Крім того, Центром приймаються заяви для отримання 24 різновидів дозвільних документів суб’єктами господарювання шляхом взаємодії із 10 дозвільними органами.

Тож саме в такий спосіб ми усуваємо правові, адміністративні та організаційні перешкоди при наданні адміністративних послуг.

Який вклад зробили у наповнення продовольчого ринку держави наші аграрії?

– Новомиргородський район є аграрним регіоном, у валовому виробництві якого 77,2% займає продукція сільського господарства. Станом на 1 січня 2016 року в районі налічується 89,8 тис.га сільськогосподарських угідь, з них 77 тис. га ріллі. Виробництво валової продукції по всіх категоріях господарств в порівняльних цінах 2010 року орієнтовно складе в 2016 році 642,5 млн. грн., що становитиме 106,2% до 2015 року.

Виробництво валової продукції рослинництва очікується в обсязі 493,4 млн. грн., що становить 111,6 % до 2015 року за рахунок збільшення обсягів виробництва зернових культур на 38,5% в порівнянні з 2015 роком, що становитиме 46 тис.тонн.

Виробництво валової продукції тваринництва по всіх категоріях господарств очікується в обсязі 149,2 млн. грн. (91,5 % до 2015 року), що пояснюється зменшенням поголів’я ВРХ на 569 голів та свиней на 1282 голови.

Виробничу діяльність здійснюють 150 юридичних сільськогосподарських підприємств, в користуванні яких знаходиться 56,2 тис.га ріллі, 2072 одноосібників, які самостійно ведуть товарне виробництво на площі 10,2 тис.га, що на 365 чол. більше 2015 року та на 1,4 тис.га ріллі.

Пріоритетними напрямками рзвитку галузі на 2017 рік визначено збільшення обсягів виробництва сільськогосподарської продукції за рахунок впровадження нових високоефективних технологій, збільшення обсягів виробництва тваринницької продукції та збільшення обсягів продукції на ТОВ «Новомиргородський цукор» за рахунок збільшення площ посіву цукрового буряку до 4200 га.

Багато наших громадян у зв’язку з юридичною необізнаністю та відсутністю коштів на судові витрати ідуть за правдою в адміністрацію. Чим ви їм допомагаєте?

– Протягом звітного періоду до районної державної адміністрації надійшло 1078 звернення (за допомогою телефонного зв’язку – 848, 148 – письмових звернень, 48 – на особистому прийомі, у т.ч. 34 – на виїзному особистому прийомі), за відповідний період 2016 року таких звернень надійшло 272 (220 письмових звернень, 28 на особистому прийо-мі, у т.ч. 14 – на виїзному особистому прийомі).

Колективних звернень надійшло 21, що становить 2% від загальної кількості всіх звернень ( у відповідному періоді 2015 року – 13, що становило 4%). Питома вага колективних звернень у порівнянні з 2015 роком збільшилась. Всього, враховуючи і колективні звернення, звернулося 1252 громадянина (за відповідний період 2015 року звернулося 624 громадянина). Тобто, загальна кількість заявників у звітному періоді збільшилась.

Повторних звернень надійшло – 11 (за відповідний період 2015 року повторних звернень не було).

У звітному періоді переважають такі питання:

– соціального захисту – 53 % (відповідно у 2015 році – 8%), з них громадян найбільше турбує питання призначення та виплати коштів субсидії;

– питання сільського господарства – 13 % (відповідно у 2015 році – 55 %), з них переважають звернення стосовно видачі майнових паїв в натурі;

– комунального господарства -3 % (відповідно у 201 5 році – 3 %).

Наведені вище статистичні дані свідчать про суттєве збільшення кількості питань соціального захисту. За видами звернень у звітному періоді домінують заяви (клопотання) – 93%, скарги-7%.

Протягом звітного періоду райдержадміністрацією вживалися заходи щодо забезпечення кваліфікованого, неупередженого, об’єктивного та своєчасного розгляду звернень громадян. Із 1078 звернень, які зареєстровані у райдержадміністрації, позитивно вирішено 704 (що становить 65 %), надано роз’яснення на 351 звернень (32 % від усіх звернень), відмовлено – 0.

Звернення, які не належать до компетенції райдержадміністрації, передаються на розгляд відповідних органів.

Розпорядженням голови райдержадміністрації під 17 ждвтня 2016 року No 249 – р «На забезпечення виконання в районі Указу Президента України від 7 лютого 2008 року No 109» затверджено графік проведення особистого прийому громадян посадовими особами райдержадміністрації, передбачивши проведення особистого прийому громадян не рідше чотирьох раз на місяць, у тому числі двох особистих виїзних прийомів. Прийом громадян проводиться згідно з затвердженим графіком.

Оновлений графік прийому громадян розміщено у вестибюлі райдержадміністрції, на офіційному веб-сайті Новомиргородської райдержадміністрації. Вказаним графіком передбачено здійснення прийому громадян керівництвом райдержадміністрації з 9-ої до 12-ої години у прийомні дні. Створено умови для вільного доступу громадян з обмеженими фізичними можливостями. Виїзні прийоми проводяться відповідно до затвердженого графіка.

Для сприяння громадянам у вирішенні за місцем їх проживання питань, з якими вони звертаються до органів державної влади, утворено при райдержадміністрації районну постійно діючу комісію з питань розгляду звернень громадян на чолі з головою райдержадміністрації. Щомісяця проводиться день контролю, в рамках якого здійснюється виїзна перевірка стану розгляду звернень громадян.

Підводячи риску та аналізуючи в цілому розвиток нашого району у році, що минає, та роль у цьому процесі районної державної адміністрації та інших органів влади Олександр Сенченко відзначив наступне:

– Всі задачі та завдання, які районна влада поставила перед собою на початку року виконано на сто відсотків.

Спільними зусиллями державних органів влади, органів місцевого самоврядування, депутатського корпусу районної ради за активної підтримки соціально-відповідального бізнесу Новомиргородський район продовжує розвиватись, зміцнює свої показники, примножує здобутки. Ми впевнено займаємо передові місця в рейтингу соцекономрозвитку серед районів області і це заслуга великої кількості людей – керівників та рядових спеціалістів.

Активно попрацював депутатський корпус районної ради – прийнято комплекс програм та інших важливих рішень, які сприяють розвитку території.

Багато соціальних проектів впроваджено за співучасті місцевих рад та активної позиції керівників територій.

Продовжується співпраця з соціально-відповідальним бізнесом – значна частина керівників підприємств аграрного сектору потужно допомагають в реалізації багатьох проектів. Загалом, наші здобутки та досягнення – це заслуга багатьох людей і саме в ці дні хочу подякувати кожному, хто переймається сучасним та майбутнім Новомиргородського району. Спільними зусиллями ми вирішили багато завдань і проблем, і в Новому 2017 році будемо рухатись в тому ж руслі.

Я, як голова райдержадміністрації, докладаю і докладатиму максимум зусиль, аби кожен житель району отримав достойний рівень усіх послуг і зобов’язань, які має отримати від держави. Я вітаю кожного жителя Новомиргородщини з наступаючим Новим Роком, бажаю усім злагоди, миру, достатку та нових звершень на благо майбутнього нашої Батьківщини!

Юрій Стоянов.  (Новомиргородщина)

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019