Перевізників прокатають?

Усі знають про пільги щодо безплатного проїзду для пенсіонерів, інвалідів, учасників бойових дій. Проте мало хто замислюється, що перевізникам вартість послуг відшкодовують, інакше маршрути, якими користуються в основному пенсіонери (наприклад, є такі рейси приміського сполучення) давно б залишилися без транспортного обслуговування.

Як правило, кошти на відшкодування пільгових перевезень закладаються у державний бюджет – наприклад, минулого року на Новомиргородський район було виділено 497,5 тисяч гривень тільки на відшкодування пільг перевізникам, які використовують автомобільний транспорт. Ці кошти освоєні, втім, за грудень 2015 року існує заборгованість – 110,7 тисяч гривень.

– Така заборгованість зʼявляється щороку, – пояснює начальник Управління праці й соціального захисту населення у Новомиргородському району Наталія Сушко. – Звіти за пільгові перевезення автотранспортні підприємства та підприємці-перевізники здають у січні і, як правило, ми їм відшкодовуємо надані послуги уже з бюджету поточного року.

Однак у 2016 році кошти на автотранспортну субвенцію у державний бюджет закладені не були – може, з метою економії, але офіційним виправданням депутатів стала децентралізація. Мовляв, ми передаємо на місця податки і повноваження, а ви там самі розбирайтеся.

Як виходити з ситуації, наприклад, у Новомиргородському районі, де не створено жодної громади, а надходження до місцевих бюджетів не мають ніяких суттєвих змін – залишається загадкою. Як вже повідомляла NB, на сайті обласної ради викладена інформація про зареєстрований законопроект щодо виділення відповідного фінансування на область – і його розмір становить 40 мільйонів гривень. Та чи дійсно зараз, у нинішній непростій політичній ситуації урядовців і депутатів найбільше турбує фінансовий стан автоперевізників у нашій області?

Наразі про відшкодування перевезення пільговиків залізничним транспортом і мови ніхто не веде. Автоперевізники поки що пільговиків возять – але чи надовго вистачить у них терпіння?

– Нам за минулий рік держава заборгувала 20 тисяч гривень відшкодування автотранспортних перевезень пільговиків, – розповідає директор ПрАТ «АТП-18545» Геннадій Крикотненко. – Ми продовжуємо надавати послуги, всі водії одержали суворі вказівки – пільговиків перевозити, особливо якщо мова йде про учасників бойових дій, від них ми й квитки не вимагаємо – наше підприємство намагається проявити таким чином свою підтримку. Але – чи довго ми зможемо собі дозволяти таку поведінку? Зараз перед нами стоїть реальна перспектива закриття підприємства – податки зростають, мінімальні зарплати зростають, люди їздять значно менше, а нам навіть заборгованого від держави не віддають. Причому – консультувався у податковій з приводу того, що буде, якщо ми заборгуємо, наприклад, виплату орендної плати за землю, то відповіли, що вже наступного дня до боргу додасться ще 10 відсотків пені. А відшкодування за пільгові перевезення – хай би виплатили хоч ті, які були нараховані.

Враження таке, що найбільш далекоглядними виявилися у нашому районі підприємці, які перевозять людей по Новомиргороду. Кілька років тому маршрутники відмовилися укладати з Управлінням праці й соціального захисту населення угоду щодо пільгових перевезень, оскільки вирішили, що їм це буде невигідно – держава готова була відшкодовувати витрати з розрахунку 1 гривня за квиток, а якщо від відшкодування відмовитися, то можна було встановити проїзд вартістю дві, а потім – і три гривні.

Олена Белінська.  (NB)

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019