Патріотизм родом з Центральної України

Неподалік від Новомиргорода (нещасні 100 кілометрів) щороку проводяться заходи із вшанування Холодноярської республіки.

Цього року там було надзвичайно людно – крім звичайних патріотів, які приїжджають, щоб згадати, як воно колись було, сюди приїхав і патріарх Філарет, і солдати з батальйонів «Азов», «Айдар», «Карпатська Русь», ДУК «Правий сектор», 79 АЕМБР та багато інших. Приїхали сюди хлопці зі шпиталів, яким важко було дивитися в очі. А як по-іншому, коли ти – здоровий, а він готовий був померти за тебе, але відбувся ампутацією, наприклад, ноги? Їх нагороджували, але яка нагорода відшкодує їх втрати? Були присутні у Холодному Яру і політики , в тому числі Борис Філатов, Дмитро Ярош, Андрій Мірошніченко, Олег Тягнибок.

– Там треба побувати, щоб відчути той дух патріотизму, – розповідає Любов Галайда. – Прекрасні краєвиди, пам’ятки – їх краще розглядати в інший день, коли людей трохи менше. А на цьому заході ми просто побачили справжніх патріотів. Одна з жительок Новомиргорода змогла отримати благословення Патріарха Філарета, ми фотографувалися з кіборгами – а багатьох хлопців в одностроях уже цієї ж ночі везли на передову. Ми дарували їм обереги, щоб оберігав їх Господь.

У Холодному Яру ми з сестрами знайшли пам’ятну дошку, яка нагадувала про нашого далекого родича – вихідця з Турії Ларіона Завгороднього, який теж був отаманом у Холодному Яру. Колись, коли ми були дітьми, батьки нам забороняли згадувати про цього родича, щоб ніхто й не знав про нього. А зараз прийшла, сфотографувалася на фоні його портрету.

Яскраву виставу з кулачними боями та поєдинками на шаблях показували козаки.

Барабани будили у душі кожного те, що було закладено предками…

Відвідайте Холодний Яр. Не обов’язково у свято, можна і в будні. Може, там ви знайдете частинку себе.

Олена Белінська.

Теги
Поділитися

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019