Пам’ять – без географічних і часових меж

13 лютого 2009 року від будівлі Новомиргородської райдержадміністрації урочистою ходою пройшла колона до пам’ятного знаку воїнам-інтернаціоналістам, де відбувся мітинг до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

У мітингу взяли участь воїни-інтернаціоналісти, представники трудових колективів, організацій району, керівництва Новомиргорода та району. Перед присутніми з промовою виступив районний військовий комісар О.В.Сліпчук.

Пам’ять загиблих інтернаціоналістів вшанували покладанням квітів до меморіальної стели, салютом та хвилиною мовчання. Продовжилися заходи в приміщенні районної державної адміністрації, де воїнів-інтернаціоналістів привітав голова Новомиргородської районної ради Леонід Орлов, на відповіді ветеранів афганської та інших локальних воєн відповіли заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Любов Кваша, начальник районного управління Пенсійного фонду України Микола Ткаченко, головний спеціаліст відділу охорони здоров’я Вікторія Кальницька. В основному питання стосувалися медичного обслуговування учасників бойових дій та пільгового перевезення на міських маршрутах.

Після відповідей та обговорення проблемних питань Леонід Орлов вручив грамоти районної ради, якими були відзначені воїни-інтернаціоналісти Іванов І.М., Єпіфанов В.І., Кравченко В.В., Нетреба П.М., Палій В.С., Дамаскін В.С.. Також Л.Орлов виконав почесну місію і вручив нагороди учасникам бойових дій медалі Української спілки ветеранів Афганістану: «За заслуги – третього ступеня» – Штельмаху В.О., «За звитягу» – Ломакіну Ю.І. та ще 116 медалей «20 років виведення військ з Афганістану». Після завершення офіційної частини відбувся концерт, під час якого виконувалися тематичні пісні, патріотичні танцювальні композиції та художнє читання. В концерті брали участь колективи і солісти районного будинку культури та центру дитячої юнацької творчості. Звичайно, була і традиційна солдатська каша, яку організувала з ініціативи міського голови Якова Немировського міська влада.

Заходи по вшануванню учасників бойових дій на території інших держав були проведені 13 лютого, та треба зазначити, що турбота за сім’ї та самих ветеранів районною державною адміністрацією проявляється постійно. У грудні 2008 року до 20 річниці виведення військ з Афганістану адміністрацією воїнам-інтернаціоналістам-інвалідам та сім’ям загиблих була надана матеріальна допомога у сумі 3 тисячі гривень. Вручалися подарунки – речі, необхідні для ведення домашнього господарства. Підтримувалася і сама районна організація воїнів-інтернаціоналістів.

Втім, вшанування воїнів – це насамперед передача їхнього гіркого досвіду наступним поколінням. Нічого не бажають ці люди так, як мирного неба над рідною країною. Тому такими важливими були зустрічі учнів із учасниками бойових дій, урочисті лінійки, класні години, вітальні концерти.

У бібліотечних закладах району були організовані виставки тематичної літератури з теми «Твої, Батьківщино, сини», релігійні організації району провели молитви в пам’ять загиблих інтернаціоналістів.

Саме за всебічну підтримку, вагомий внесок у розвиток ветеранського руху, активну участь у роботі з соціальної реабілітації воїнів-інтернаціоналістів і родин сімей загиблих перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Іванівна Барвінок була нагороджена Почесною Грамотою Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів).

Юрій Стоянов, районна газета «Новомиргородщина»

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019