Пайовики фірми Тарасова з Верблюжки позиватимуться до суду в разі несплати коштів за оренду землі до кінця січня

Сьогодні, 6 січня 2017 року, в Прес-клубі міста Кропивницького відбулася прес-конференція мешканців села Верблюжка Новгородківського району на Кіровоградщині Сергія Сушка та Микола Терещенко, а також їх правозахисника Павла Дейнека.

Учасники прес-конференції заявили про невиплату орендної плати за землю підприємством О. Тарасова «Агрофірма «Престиж» та готовність боротися за свої права як у правовій площині, так і в інформаційній.

Як повідомив правозахисник Павло Дейнеко, до нього з проханням надати правову допомогу звернулися більше тридцяти мешканців села Верблюжка. Вони повідомили, що згідно договорів оренди, орендар, тобто зазначена агрофірма, був зобов’язаний сплатити орендну плату за 2016-й рік до 31 грудня. Однак, сплачена вона не була, хоча до останнього людей «годували» обіцянками, що з ними розрахуються. Більше того, селяни стверджують, що кошти не отримали лише ті пайовики, які відмовилися продовжувати угоди оренди землі з фірмою Тарасова.

Як розповіли мешканці Верблюжки, напередодні прес-конференції, 5 січня, пан Тарасов в телефонному режимі знову запевняв, що виплата буде здійснена після 10 січня. Також, він стверджував, що до скликання селянами прес-конференції не знав про ситуацію про невиплату оренди у Верблюжці.

Але селяни до чергової обіцянки керівника підприємства поставилися скептично. Мовляв, «обіцянки – цяцянки», а насправді несплата коштів може бути засобом натиснути на тих пайовиків, які вирішили не продовжувати угоду оренди з «Агрофірмою «Престиж». За їх словами, таким чином недобросовісний фермер намагається якщо не помститись, то залякати інших пайовиків, які також мають наміри припинити угоди оренди з агрофірмою..

Очікувано, що на прес-конференцію завітав і представник агрофірми, керівник земельного відділу Олександр Веселов. Варто зазначити, що поводився він вкрай емоційно. У спілкуванні з пайовиками, які не отримали вчасно оплати за користування землею, та журналістами переходив на крик і навіть вдавався до образ у бік селян. Коли стало зрозуміло, що образами селян і журналістів не переконати, керівник земельного відділу почав розповідати про «корумпованість» Новгородківського району, тіньову оренду земель тощо. Неодноразово з його уст прозвучала і теза про «проплачену акцію чорного піару», якою, нібито, є прес-конференція. На думку представництва «Агрофірми «Престиж», бажання «наїхати» на підприємство виникло у когось із конкурентів у відповідь на матеріали у ЗМІ, опубліковані раніше.

Хоча, конкретикою Олександр Веселов присутніх не потішив.. Які саме матеріали могли, на його думку, спонукати до скликання прес-конференції, журналісти дізналися з інших джерел.

Хоча, з експресивної промови Олександра Веселова таки вдалося зрозуміти, що дійсно, оплата за оренду землі з пайовиками, які відмовилися продовжувати угоду з підприємством Тарасова, проводиться на умовах, відмінних від тих, на яких кошти отримують люди, які угоди продовжили.

Також, він повідомив, що ті люди, які не продовжили угоди, свої кошти отримають до кінця січня. Тобто, фактично заперечив твердження свого керівника Тарасова, у якому прозвучала дата 10 січня.

Правозахисник Павло Дейнеко, відповідаючи на палку промову пана Веселова, зазначив, що в разі сплати відповідних коштів пайовикам, які до нього звернулися по правову допомогу, представництво фірми та журналісти будуть про цей факт повідомлені належним чином.

«Але, в тому разі, як і в кінці січня обіцянки залишаться лише обіцянками, я, як правозахисник, і селяни, які не отримали орендної плати за користування землею, залишаємо за собою право позиватися до суду та провадити активну інформаційну кампанію», – прокоментував ситуацію Павло Дейнеко.

facebook.com
Теги
Поділитися

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019