Оздоровлення, або Щоб старість була достойною

Є чимало таких людей, які з різних причин втратили працездатність і потребують реабілітації. Я беру до уваги тих осіб, яким офіційна медицина вже надала свої «послуги» і які самі беруться за своє лікування.

Спочатку – про медичні послуги зі свого особистого досвіду. Я перебуваю на обліку в лікарні з цілим букетом хвороб: ускладнена короткозорість, хронічний бронхіт з астматичним синдромом, артритт суглобів, остеохондроз. Тобто маю професійні захворювання, до яких призвело надмірне напруження очей при перевірці пенсійних справ у приміщенні з поганим освітленням, ковтання архівної пилюки роками, перемерзання як у службових кабінетах, так і протягом певного часу у власних квартирах, під час далеких поїздок на Північ на лісозаготівлі. У кожного хворого на те обовʼязково є причинию

Не буду розказувати, як лікували мені всі ці хвороби, але в цілому це мало ефект підтримуючого медикаментозного лікування, тобто і лікар, і пацієнт погоджувалися на тимчасове покращення стану здоровʼя (яке бувало не завжди), після чого курс має повторюватися. Нерідко ці послуги давали такий ефект, що вдруге проходити курс не хотілося, бо лікарі вирішували не стільки проблеми хворого, скільки свої – про це вже писалося й повторюватися не будемо.

Хворі змушені відмовлятися від таких послуг і шукати виходу у народній медицині, самолікуванні, і навіть лікувальній фізкультурі. Найпростіші нібито способи корекції стану хворого у нас доступні не кожному, наприклад, у поліклініці відсутні фахівці з ЛФК, масажист є тільки у стаціонарі лікарні. А черги до масажистів, навіть платних – чималі (як, до речі, і до стоматологів).

Я хочу написати про один з ефективних методів корекції свого стану – лікувальну фізкультуру. Вона дуже розповсюджена у Китаї, Японії та інших східних країнах – і люди поважного віку там тривалий час залишаються активними. У Новомиргороді за допомогою фізичних вправ реабілітуватися після переломів кінцівок, інсультів, проблем із хребтом і суглобами можливість надає лише територіальний центр з обслуговування самотніх людей та інвалідів.

Наявна тут тренажерна зала дуже важлива, вона функціонує весь рік. Для порівняння – тренажери, які встановили у дворі багатоповерхівок та у так званій Рощі використовуються лише сезонно.

Я займаюся на тренажерах у терцентрі вже два роки. У нашій групі – до 10 чоловіків, які бажають покращити своє здоровʼя. Ми займаємося за системою «Пʼять перлин» – цей комплекс вправ запозичений з Тибету, крім того, виконую вправи на тренажерах.

Дуже шкода, що з 12 тренажерів справні зараз лише сім.

Не застав я у терцентрі інструктора з ЛФК – кажуть, раніше такий фахівець був, немає зараз штанги, гантелей, вийшли з ладу ваги для контрольного зважування.

Попри всі проблеми ця тренажерна зала – прекрасний вихід для людей, які хочуть покращити своє здоровʼя, результати помітні досить швидко. Я вже забув про остеохондроз шийних хребців, реанімував зламаний суглоб правої гони, покращився сон, апетит, силові показники мʼязів, дихання.

Микола Юрченко, який займається тут значно довше за мене, стверджує, що вилікувався від хронічного бронхіту (втім, для цього, напевне, велике значення має постійне купання в річці з весни до осені та регулярне перебування на свіжому повітрі).

Є у нашій групі і людина на 88 році життя – Володимир Олександрович Василенко. Виглядає він років на 20 молодшим, ніж його ровесники.

Для нас, тих, хто живе у багатоквартирних будинках, тренажерні зали дуже важливі, а конкретно ця зала у терцентрі – справжній порятунок. Ми звертаємося до районної влади з проханням допомогти цьому закладу, знайти кошти на ремонт тренажерного обладнання, підтримати колектив, який працює з непростим контингентом.

Старість має бути просто періодом життя, а не вадою. Тож потурбуватися про такі заклади, як терцентр, варто зараз – щоб потім було куди звернутися для підтримки здоровʼя.

Сергій Чоботар.

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019