Олександр Сенченко: сільське господарство району – це і робочі місця, і надходження до бюджетів, і розвиток територій

В Україні продовжуються роботи зі збирання ранніх зернових культур – гаряча пора хліборобів досягла свого апогею. Спека, що тривала до протягом останніх тижнів, пришвидшила дозрівання врожаю. Валовий збір ранніх зернових та зернобобових в Україні, за даними Мінагрополітики, вже на 14 липня перевищив 10 мільйонів тонн. Середню врожайність зернових, зібраних на цей день iз третини запланованих площ, зафіксовано на рівні 35 центнерів iз гектара. На аналогічну дату попереднього року середня урожайність не перевищувала 32 центнерів.

Що стосується аграріїв нашого району, то з засіяних 12189 га ранніх зернових сільгоспвиробники вже зібрали і обмолотили урожай на площі 8465 га при цьому намолотивши 35798 т. Середня врожайність ранніх зернових по району становить 41,4 центнерів з гектара, таким чином маємо показники значно вищі за середньостатистичні по всій державі, але враховуючи цілком сільськогосподарську спрямованість нашого району це не є новиною.

Керівництво райдержадміністрації постійно тримає на контролі стан справ на сільгосппідприємствах району, показники врожайності постійно моніторяться управлінням агропромислового розвитку райдержадміністрації і узагальнена інформація надсилається до Кіровоградської облдержадміністрації. Протягом останнього тижня голова райдержадміністрації Олександр Сенченко та начальник управління агропромислового розвитку Іван Приз здійснили робочі поїздки до с. Мартоноша та с. Пурпурівка, де відвідав сільгосппідприємства СТОВ «Правда» (керівник Онищенко Іван Петрович) та ПП а/ф «Пурпурівска» (керівник Трохименко Іван Дмитрович). На даних господарствах гості ознайомились з роботою сільгосппідприємств в період збирання врожаю, поспілкувались з керівниками та працівниками господарств, відвідали поля де триває напружена робота.

В СТОВ «Правда» в цьому році ранніми зерновими культурами засіяно 607 га з яких обмолочено станом на 19 липня 597 га і зібрано 2726 т. врожаїв, з середньою врожайністю 45, 82 центнери з гектара. За словами керівника підприємства Івана Онищенка цьогорічний врожай, враховуючи дощовий травень, виправдає сподівання аграріїв.

Наступне господарство де побувало керівництво райдержадміністрації ПП а/ф «Пурпурівска». Як і скрізь тут гарячими темпами тривають роботи на полях. Ознайомив гостей з специфікою роботи господарства керівник Іван Трохименко. В ПП а/ф «Пурпурівска» ранніми зерновими культурами засіяно 510 га з яких, станом на 19 липня, зібрано врожаї на площі 297 га з середньою врожайністю 41,4 центнери з гектара. Як і кожен аграрій Іван Дмитрович відзначив занадто дощовий травень, але завдяки вчасним відповідним заходам, які вживались на сільгосппідприємствах хлібороби дадуть якісні показники.

Окремо варто відмітити, що на території ПП а/ф «Пурпурівска» в цьому році висаджено яблуневий сад, більше ніж 3000 молодих дерев зустрічають кожного на в’їзді до села. Керівник сільгосппідприємства Іван Трохименко відзначив, що перші яблука варто вже чекати наступного року, а також додав, що садівництво в районі фактично відсутнє, так само як і професійні садівники, тому цю галузь сільського господарства варто розвивати.

Підсумовуючи результати робочої поїздки до господарств району голова райдержадміністрації Олександр Сенченко підкреслив важливість роботи сільгосппідприємств усього району – це і робочі місця, і надходження до бюджетів, і розвиток територій. Від професіоналізму аграріїв залежить не лише кількість і якість зібраного врожаю, а і стан землі на якій вирощуються врожаї і на якій ще доведеться працювати нашим нащадкам, стан навколишнього середовища в якому жити нашим дітям і онукам. Перебуваючи в с. Мартоноші та с. Пурпурівці не можливо не відмітити професійні і розумні підходи до сільгоспвиробництва керівників місцевих господарств. Окремо керівник району відзначив соціальну відповідальність керівників даних господарств та постійну співпрацю з органами влади усіх рівнів.

В. Гончаренко, завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації.

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019