Олександр Добровольський: «А нагороду отримувати не поїдемо – зекономимо…»

У Новомиргороді комунальники не знають поняття «золота середина». Якщо підприємство, засновником якого є міська рада, накопичило багатомільйонні борги за два роки існування, то КП «Новобуд», засноване 10 років тому районною радою, вкотре хизується своїми успіхами – три роки підряд воно входить до рейтингу кращих комунальних та державних підприємств за показниками сальдо дебіторсько-кредиторської заборгованості.

Спочатку КП «Новобуд» було бронзовим призером цього конкурсу, потім – срібним, а зараз вже доросли й до золота.

Цікаво, що вид діяльності двох комунальних підприємств, розташованих у райцентрі, схожий – «новобудівлі» також спеціалізуються на обслуговуванні будинків і територій. То в чому ж секрет успіху? Чому тут немає заборгованостей по зарплатах, чому за надані послуги клієнти без проблем розраховуються?

– Справа у тому, що ми справді надаємо послуги, – розповідає директор КП «Новобуд» Олександр Добровольський. – Наприклад, раніше і в приміщенні районної ради та райдержадміністрації, і в сільгоспуправління люди весь опалювальний сезон зубами цокотіли. А зараз – заходиш, всі сидять у легкому одязі. Звичайно, розплачуються за опалення охоче – не хочуть залишитися без наших послуг, та й коштує наше опалення майже вдвічі дешевше, як тепло від центральної котельні. У нас не виникає проблем з оплатою послуг прибиральниць і так далі. Абсолютно все обліковується – ніхто по зарплату особисто для себе не ходить. Ну, і найголовніший секрет – НЕ КРАСТИ. Наприклад, нашому підприємству виділили 600 тисяч на придбання котлів у новозбудовані котельні. Якби ці котельні будували не ми, а хтось інший, кожна обійшлася б у два мільйона. А так – нам виділили 600 тисяч – і зараз вже введено в експлуатацію цілих дві котельні!

– Яка середньомісячна заробітна плата на вашому підприємстві?

– Зараз – приблизно 2,7 тисячі гривень. Прибиральниці одержують після підвищення в листопаді більше 2 тисяч гривень, а кочегари – всі три тисячі (правда, після відрахувань залишається менше). Заборгованостей немає ні по зарплаті, ні по сплаті соціальних внесків. Підприємство динамічно розвивається.

– Ваше нововведення – котельні на альтернативних видах палива. Тему відмови від імпортних енергоносіїв ви піднімаєте вже давно, починали з виграного гранту «Впровадження зеленої енергетики». Чим зараз можете похизуватися?

– На згаданий грант (200 тисяч з Державного бюджету й 450 тисяч гривень з районного) ми придбали трактор, щепоріз, вантажний автомобіль. І зараз для нас газ не є необхідністю – маємо вже 4 котельні на відновлюваних видах палива. Випускаємо самі паливні брикети, топимо відходами ІІІ категорії, які нам надають сільгоспвиробники, причому нерідко навіть безплатно – вони не морочать голову з вивезенням цього сміття і економлять на цьому, а ми економимо, бо отримуємо безкоштовне паливо. Тому й гігакалорія тепла у нас – порівняно недорога.

– Свого часу на КП «Новобуд» була створена теплиця для вирощування розсади квітів. Але справа не отримала масштабного розвитку. Які зараз плани щодо цього виду діяльності?

– Один рік ми оформляли не лише клумби біля адміністрації, але й ще деякі обʼєкти. Потім міський голова від наших послуг відмовився. Наскільки ми зможемо розвинути цей напрямок роботи – залежить насамперед від новообраного очільника Новомиргорода. У нашій теплиці зараз – троянди. І я памʼятаю ті часи, коли у трояндах був весь Новомиргород. Це все можна повернути. Звичайно, є свої проблеми і поза спілкування з міською владою – наприклад, ми саджаємо квіти, а люди їх скубуть, щоб приткнути у власному дворі. Але – якщо любити своє місто й працювати на його благо, результат все одно буде.

Мріємо й про іншу роботу – створення тротуарної плитки. Для придбання обладнання потрібно 50 тисяч гривень. Крім того, треба збільшити ліміти на використання електроенергії – ну, гадаю, все поступово вирішиться. Я хочу, щоб підприємство мало роботу й прибутки круглий рік – взимку на опаленні, влітку – на виробництві тротуарної плитки. Попит на цю продукцію буде – і місцеві ради замовлятимуть, і підприємці, які захочуть облагородити територію біля своїх торгових точок. І таких буде чимало, якщо, звичайно, політика міської ради буде лояльною – і не змушуватимуть сплачувати оренду за той клаптик землі, який підприємець облагородив, бо прецеденти, як ми памʼятаємо, раніше вже такі були.

– Порівнюючи ваше підприємство з КП «Новомиргородські муніципальні інженерні мережі», мимоволі не можу уникнути запитання щодо судових тяжб. Чи не доводиться відстоювати свої інтереси у судовому порядку?

– Доводиться. Наприклад, КП «НМІМ» намагалося довести, що ми в одному приміщенні використовували воду, але лічильник її не обліковував. Виставили нам заборгованість у 12 тисяч гривень – ось, вчора вже сьоме засідання суду було. Ми цей борг не визнаємо, вся вода йшла тільки через лічильник.

– Вас відзначають регулярно. Збираєте нагороди?

– По-всякому буває. З виставки «Агроекспо» привозимо грамоти, а у Київ за нагородами не поїдемо – це ж усе час і гроші, тож обійдемося без настінної позолоченої медалі і Національного сертифікату. Нас іще пропонували внести у Всеукраїнський каталог підприємств – але ж за окрему плату. То ми подумали – тут нас знають і без каталогів. Краще ми ці гроші вкладемо у щось корисне для нашого підприємства і для міста загалом.

Олена Белінська.

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019