Олекса Чорноіван: «Якщо хочеш вкрасти, треба мільйон. Якщо хочеш хоч щось зробити – досить і 10 тисяч!»

Питання про передачу приміщення гімназії церковній громаді зам’яли на сесії міської ради вдруге.

На розгляд депутатів цього разу запропонували проект відновлення частини приміщення (в електронному вигляді). Церковний староста Олекса Чорноіван, який свого часу був депутатом районної ради у місті Львові та головою саме комітету з будівництва і реставрації, розповів про свій досвід роботи з культурними пам’ятками, про те, що якщо депутати погоджуються передати в оренду приміщення, то потрібно ще погодження Управління культури і туризму облдержадміністрації.

Питання викликало неабиякі дебати.

Міський голова Яків Немировський пропонував добитися, щоб приміщення перевели з переліку пам’яток місцевого значення у перелік пам’яток державного значення. Мовляв, у такому випадку буде шанс зробити документацію на реставрацію будівлі і чекати державного фінансування проекту. Відновлювати будівлю треба так, щоб все було на науковому рівні, щоб відновити все, як воно було у ХІХ столітті.

Депутат Вакуленко ратував за те, щоб передати приміщення в оренду терміном на 5 років – все одно грошей на реставрацію немає і навряд чи вони зараз з’являться. Багато років реставрацію відкладають, всі обіцяють відновлення приміщення, проте з кожним роком стан будівлі стає все гіршим – дочекаємося, що вона впаде. А так – буде шанс що хоч хтось буде зараз діяти заради збереження будівлі. Якщо у церковної громади нічого не вийде – через 5 років забрати приміщення.

– Я свого часу служив у Червонограді, – розповів Володимир Петрович. – І було таке ж приміщення, навіть ще більший гнидник, який передали віруючим. На відновлення церкви люди жертвують гарні гроші, підключився бізнес, люди приходили на суботники. Через рік приміщення було не впізнати. Подивіться на цих людей – вони ж горять своєю ідеєю! Давайте їх підтримаємо!

Кілька чоловік погодилися, що новомиргородці – та й вони самі зокрема – готові вносити пожертви на відновлення будівлі, якщо будуть проводитися роботи, а не тільки декларуватися наміри.

Активну позицію зайняла депутат Наталя Тернова, яка розповіла, що у приміщенні збираються регулярно наркомани та всілякі асоціальні елементи – якби його передали віруючим, то може, їх би хоч сторож ганяв!

Депутат Ольга Лопанчук висловила стурбованість з приводу безпеки перебування в цій будівлі…

Надзвичайно емоційним став фінальний виступ Олекси Чорноівана, який заявив, що якщо хочеш вкрасти, треба мільйон. Якщо хочеш хоч щось зробити – досить для початку і 10 тисяч!

Але – цього разу ні за що не голосували, бо під час обговорення депутати більшості, які зазвичай підтримують ідеї Якова Немировського, почали потихеньку виходити з зали. І ні про який кворум вже мова не йшла.Ось так.

NB.

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019