Об᾿єктивно – про те, що обговорюють з емоціями

Наше спілкування з начальником Новомиргородського відділення Маловисківського відділу поліції підполковником Станіславом Іщенком було логічним після того, як в інтернеті поширилася інформація про згвалтування трирічної дитини.

Першим про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив перший заступник начальника Нацполіції України В’ячеслав Амброськін, який зазначив, що подія сталася минулими вихідними на території одного з домогосподарств. За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч.4 ст.152 КК України (зґвалтування).

А далі в інтернеті почали ширитися публікації, які нібито посилалися на інформацію з офіційних джерел, проте викладені дані значно відрізнялися. Тож NB спілкується безпосередньо з людиною, яка має інформацію від першоджерел – родини потерпілої, слідчих, людей, які фігурували в справі в якості свідків.

– Я не хотів би, щоб на цій темі спекулювали, – зауважує Станіслав Анатолійович. – Родина натерпілася. Прошу від усіх максимальної делікатності.

Сім᾿я мешкає не в Новомиргороді, а в одному з сіл району. У поліцію звернулася з повідомленням про те, що є підстави вважати одну з дівчаток потерпілою від згвалтування, сільський голова. Терміново на місце виїхала слідча група. З᾿ясували, що мати вимушено відволіклася – абсолютно ненадовго – від дитини. І потім дитина знайшлася уже в стані, коли є підстави говорити про наругу. Ця родина не стоїть на обліку у поліції через якісь сімейні негаразди, не можна сказати, що мама зовсім неблагонадійна й сама в усьому винна. Винен той, хто вчинив протиправні дії. Зараз дитина перебуває в обласній лікарні.

Уже встановлена особа, яка це скоїла. Це – 37-річний чоловік, який відбував покарання за хуліганство і повернувся після відбування покарання. До всього ж він психічно хворий. Повернувся він з місць позбавлення волі, зацікавився релігійними темами. Вів бродячий спосіб життя, жив за рахунок милостині, на час, коли сталося згвалтування, пройшло тільки декілька днів з моменту повернення його, як він сам стверджує, з монастиря. Відразу після скоєння злочину він заховався. Знайти людину, яка мислить адекватно, значно легше – таких злочинців можна прорахувати. А цього ми шукали по території всього району і навіть за її межами, а потім повернулися в село й після повторного відпрацювання цієї території все-таки знайшли, де він ховався.

У скоєному підозрюваний повністю зізнався. Питання осудності чи неосудності вирішить експертиза. Треба пам᾿ятати, що не всі психічні захворювання звільняють від покарання. Навіть якщо з᾿ясує експертиза, що він неосудний, то таких людей, як небезпечних для суспільства, утримують у спеціальних закритих медичних закладах. Якщо з᾿ясується, що чоловік осудний, то за статтею 152. ч.4 наразі відповідальність стала більш суворою – від 10 до 15 років ув᾿язнення.

– Крім резонансних тем, про які всі говорять, у поліції багато повсякденної роботи. Про що ще можна розказати громадськості?

– Працюємо у звичному режимі. З початку року відкрили 21 провадження за незаконний обіг наркотиків. Тільки у вересні порушено шість кримінальних справ за статтями, пов᾿язаними з вирощуванням чи зберіганням наркотичних речовин. Чимало плантацій було виявлено, коли проводили операцію «Мак».

Реалізували у районі ще одну всеукраїнську операцію – «Зброя та вибухівка». Нещодавно було виявлено два цікаві пристрої для стрільби – один саморобний, другий – перероблений з гвинтівки. Останній, до речі, був зданий добровільно. Вилучили 262 набої та гранату. Двом особам виголошено підозру за статтею 263 ККУ. Маю зазначити, що, на відміну від багатьох інших регіонів, у нас не виникає, на щастя, проблем з учасниками АТО – у незаконному обігу зброї ця категорія населення помічена не була.

Провели перевірку мисливської зброї – про неї ми попереджали через засоби масової інформації. Загалом перевірили власників понад 200 одиниць, виявили 27 порушень статей 191-192 Адміністративного кодексу України, 16 одиниць гладкоствольної зброї було вилучено через ці порушення. В основному порушення мисливців – прострочений термін ліцензії на володіння зброєю чи порушення правил зберігання. Є в домі зброя – має бути сейф. Все. Якщо будуть виправлені виявлені недоліки – зброю буде повернуто власникам.

Олена Белінська. (NB)

P.S. За повідомленням прес-служби прокуратури Кіровоградської області, 5 жовтня Новoмиргородський райoнний суд розглянув клопoтання прокурoра про обрання підозрюванoму у зґвалтуванні 3-рiчної дівчинки запoбіжного захoду. З огляду на тяжкiсть вчиненoго злoчину прокурoр орієнтував суд на oбрання запoбіжного захoду у видi тримання під вартoю. Суд клопoтання прoкуратури задoвольнив у пoвному обсязi.

У СІЗО затриманий за згвалтування раптово помер.

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019