Новомиргородський талант оцінили… у Чикаго, Лондоні, Лос-Анджелесі…

Історії успіху – необхідна складова кожного видання. Адже вони показують нам, як іти до своєї мети, вчать, що мрії збуваються. Так, Ірина Лісова змалечку мріяла творити красу. Вона й після школи збиралася одержувати спеціальність дизайнера одягу, однак батьки сказали, що це не серйозно і відправили навчатися на юриста.

Потім були робочі будні в Управлінні праці та соціального захисту населення. А душа просила іншого – тому Ірина відкрила у Новомиргороді салон «Формула краси». До 2010 року цей заклад діяв у приміщенні сільгоспуправління.

Закрився салон, коли Ірина переїхала з особистих мотивів у Кіровоград, де продовжила займатися улюбленою справою. Уже через рік – у 2011 – вона здобула статус Віце-пані «Центральна Україна» у номінації «Бізнес». У 2013 стала лауреатом премії «Людина року». У 2012 році презентувала свою першу колекцію одягу і здобула друге місце на Всеукраїнському конкурсі молодих дизайнерів. У 2016 на цьому ж конкурсі, який вже став міжнародним, представила дві колекції одягу і здобула Гран-прі за кращий образ арт-характеру.

Викладені в соцмережах фото оцінили далеко за межами України – і Ірині запропонувала співпрацю Чиказька фотостудія. Створювати образи на замовлення у неї не вийшло – майстриня не могла вкластися у певні рамки. І тоді фотостудія дала їй повну свободу дій – і просто відбирає цікаві й нестандартні образи, створені нашою землячкою.

Зараз фото моделей, яким створює образи наша землячка, публікують на обкладинках відомих американських журналів. Історія Попелюшки, якій пощастило? Не зовсім.

– Я навчаюся щодня, – розповідає Ірина. – У мене близько 60 дипломів різного характеру. За плечима – десятки курсів і майстер-класів. Творчість, звичайно, потребує таланту, самореалізація потребує ще й везіння, але відповідна освіта теж не завадить. От з чоловіком мені дуже пощастило – він мене підтримує, допомагає, пишається моїми здобутками. Значною мірою саме Ігорю я завдячую здійсненням мрій.

Творчій людині потрібно натхнення – і його я черпаю з подорожей (ми з чоловіком досить багато мандруємо) і зі спілкування з молодшим поколінням, яке ще не має стандартів мислення і поведінки. Іноді в одному образі висловлюю якусь історію – наприклад, Гран-прі мені приніс образ, в основу якого була покладена історія нещасного кохання. У роботі використовую речі, зібрані з усього світу, особливо якщо мова йде про прикраси. Кожна така річ – це традиція певного народу, символ, у який вкладають якийсь зміст сотні людей.

Остання моя робота спільна з дочкою – фото на українську тематику. Ми не використовували вже традиційні образи людей у вишиванках, просто створили моделям, одною з яких виступила моя донька Альона, грим у жовтому та блакитному кольорах. Фото вийшли дуже виразні, вони знайшли своє місце на обкладинках журналів у Лондоні та Лос-Анджелесі.

Я вже зазначала, що одним з джерел натхнення для мене виступає молодь. Я викладаю у модельній школі «Мікс-моделс». Тут навчаються дівчатка віком від чотирьох років. Хоч низка наших дівчат, зокрема ті, які «засвітилися» на фотографіях у створених мною образах, підписували контракти і їздили на кілька місяців за кордон працювати, далеко не всі відвідувачки мають намір повʼязати своє життя з модельним бізнесом, чимало вихованок готуються здобути серйозну професію, успішно складають іспити до вузів… Але у цій школі вони здобувають знання, як бути жінкою, вчаться правильно доглядати себе, щоб зберегти свою красу, нарешті, одержують навички створення стильного й доречного образу – і мова не тільки про те, як виглядати на вечірках чи урочистостях, але й про діловий образ.

За часів Радянського Союзу наші жінки втратили вміння бути саме жінками, а не гвинтиками соціальної машини, зараз ми намагаємося повернути у суспільство цю втрачену жіночу культуру.

Дуже хотілося б знайти однодумців у Новомиргороді – тут подібної школи для дівчаток немає. А хотілося б, щоб місто, у якому я виросла і плекала свої мрії, мало такий заклад.

Олена Белінська.   (NB)

Фото: Sergey Po.


Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019