Новомиргород транспортний

Протягом всього року можна у Новомиргороді за будь-якої погоди зустріти на дорогах велосипедистів. І причиною цього стає не лише любов до здорового способу життя, але й відсутність нормального, пунктуального громадського транспорту. У години пік маршрутки їдуть, у базарний день – регулярно.

Але протягом дня в будь-який момент дістатися з одного краю міста в інший – проблематично.

NB зібрала низку найрозповсюдженіших скарг від новомиргородців і гостей міста.

Найпунктуальнішим транспортом є робочі автобуси. Вони виходять на маршрути завжди. Проте якщо вони підвозять людей, підприємці, які займаються перевезенням пасажирів, не соромляться влаштовувати аварійно-небезпечні ситуації, «підрізати» автобуси. Як розповідали свідки, саме так свого часу закінчився інцидент з переслідуванням автобуса, який належить комбікормовому заводу.

З цієї ж причини почали періодично відмовлятися підвозити людей по місту вже й автобуси та маршрутки, які займаються міжміськими перевезеннями – ніхто не хоче конфліктувати.

Найдоступнішим є таксі. Проте доступним таксі є лише для тих, хто може викласти за нього пристойну суму.

– Я захворіла й викликала таксі, щоб дістатися поліклініки, – розповідає Валентина Німчинова. – обійшлася мені поїздка від багатоповерхівки на вулиці Кірова до поліклініки у 30 гривень. Так, ростуть ціни на бензин, запчастини. Але ж у Кіровограді ціни на енергоносії та запчастини суттєво не відрізняються, а проїхати за ці гроші можна на таксі пів міста.

Заступник міського голови Роман Шевченко зазначив, що тарифи для проїзду на таксі – договірні, на них ніхто вплинути не може. Проте є цивілізована практика встановлення лічильників на автомобілі, врешті, якщо податкова почне активно перевіряти, хто має право на таку діяльність, а хто – ні, то навантаження на одного легального таксиста зросте, цілком може бути, що тоді тарифи зміняться.

Окремою проблемою є сполучення Новомиргорода й Листопадова.

Значна частина мешканців цього села працює в Новомиргороді. Влітку до роботи добираються велосипедами. Але зараз уже осінь, а незабаром і зима прийде. Треба робити ставку на громадський транспорт. Та можливість таким способом дістатися до села є до 17.00, а робочий день завершується пізніше. Листопадівці скаржаться, що й автобус Кіровоград-Листопадове може доїхати до Новомиргорода, потім водій вручає тим пасажирам, які мають їхати на село, по 3 гривні (різниця між вартістю білета до Новомиргорода й до Листопадова) – і пропонує діставатися далі пішки.

Робочі ж автобуси йдуть пізніше, їхній графік ідеально підходить для тих, хто живе у передмісті, а працює в Новомиргороді, проте робочі автобуси, як уже було сказано, перевозять тільки працівників відповідних підприємств.

Хотілося б вірити, що люди, які прийшли до влади після останніх виборів, зроблять все можливе для створення життєздатної оптимальної системи перевезення пасажирів.

Олена Белінська.

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019