Новомиргород шантажують відключенням газу у багатоповерхівках

До міської ради звернулось Маловисківське УЕГГ з проханням підписати акти балансового розмежування мереж. Управління експлуатації газового господарства пропонує визначити відповідальними за стан і обслуговування будинкових мереж (від ГРП до входу у квартиру) міську раду.

Ситуація цікава – 13 років тому був зданий в експлуатацію останній газогін, що вів до багатоповерхівки. Доки мережі були нові, а до тарифів був закладений ремонт газових мереж, ніхто не вимагав від міської ради поставити їх на баланс. Зараз завдяки змінам до законодавства з тарифів на блакитне паливо вилучили складову «на утримання внутрішньо будинкових мереж». За будь-який ремонт треба буде сплатити гроші відповідно до договору.

Просто одержувати на ці цілі гроші, закладені до тарифів, уже не вийде. Тому відразу знайшли, на кого покласти відповідальність – на міську раду.

Що говорить закон?

Оскільки ця ситуація може бути використана з метою нагнітання соціальної напруги та призвести до масштабного відключення газопостачання власникам квартир, міська влада повідомляє громадянам подробиці цього юридичного протистояння.

Вищезгаданий закон у статті 19, пункт 3 говорить наступне:

«Для забезпечення безперервності та безпеки газопостачання оператор газорозподільної системи здійснює технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання в житлових будинках.

Види робіт, які входять до технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання в житлових будинках, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику в нафтогазовому комплексі.

Представник оператора газорозподільної системи має право доступу до житла, іншого об’єкта нерухомого майна для здійснення технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання в такому будинку в порядку обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання, встановленому законодавством.

Ремонт внутрішньобудинкових систем газопостачання в житлових будинках (крім робіт, які входять до технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання в житлових будинках) здійснюється за рахунок власників (співвласників) такого житлового, у тому числі багатоквартирного, будинку відповідно до кошторису, поданого оператором газорозподільної системи або іншим суб’єктом господарювання, який має дозвіл на проведення таких робіт, та затвердженого власником (співвласниками) будинку».

Кодексом газорозподільних систем (Постанова НКРЕЕКП від 30.09.2015 року № 2494) зокрема у главі 5 «Порядок визначення межі балансової належності та експлуатаційної відповідальності», пункт 4 визначено, що: «Якщо до мережі, які не належать жодній особі та через які природний газ розподіляється суб’єктам ринку природного газу, такі газові мережі в установленому законодавством порядку мають бути передані в користування оператору ГРМ, до газорозподільних систем якого підключені зазначені газові мережі».

Як відомо, газові мережі у Новомиргороді будувались на кооперативних засадах за кошти громадян. Міська рада, за цивільним законодавством, не має права розпоряджатись цим майном. Досі вважалось, що після введення в експлуатацію газові мережі були передані кооперативами на баланс Маловисківського УЕГГ. Нині керівництво УЕГГ це заперечує.

Також слід зазначити, що відповідно до статті 10 Закону України «Про природні монополії», суб’єкти природних монополій зобов’язані приймати на баланс мережі (об’єкти) побудовані за рахунок або силами споживачів (інвесторів, забудовників).

Незрозуміло також, чому ця проблема (розподілення відповідальності) виникла лише стосовно будинкових мереж багатоповерхівок, а у випадку окремих приватних будинків не виникає? Адже Закон України «Про особливості управління в багатоквартирних будинках» урівнює власників квартир і власників окремих будинків у їхній правовій відповідальності.

Питання неодноразово розглядалось на комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Новомиргородській районній державній адміністрації, де простежувалось намагання примусити міську раду погодитись на пропозицію Управління газового господарства.

Але не зважаючи на це, міська рада продовжує шукати правове вирішення питання, і наполягає, що розпорядження та обслуговування прибудинкових газових мереж повинно здійснюватись кваліфікованими фахівцями Управління газового господарства, адже це єдине підприємство, що має ліцензію на проведення таких робіт.

NB.

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019