Новомиргород майбутнього народжується сьогодні!

12 квітня у районному будинку культури було людно: містяни прийшли на зустріч з міським головою Ігорем Забажаном, який презентував громадськості Програму розвитку міста на 2017 рік «Зробимо разом Новомиргород європейським містом».

Зміст програми і її значення найточніше, напевне, передається не переліком заходів, спрямованих на розвиток міста, а цитатою від директора по зв’язках з громадськістю та комунікаціях ТОВ ВКФ «Велта» Анни Капустіної:

Для мене в першу чергу місто – це люди, бо саме люди дають імпульс до розвитку всього навколо. Моя мета, як радника міського голови, зробити Новомиргород комфортним для життя. Саме тому, минулого року компанія «Велта» взяла на себе реконструкцію центральної площі, а цього року ми переходимо у центральний парк міста.

Показником того, що наша команда на вірному шляху буде то, що самі жителі знову полюблять власне місто, почнуть ставитись відповідально до його розвитку та збереження, проявлятимуть активну позицію. Чекаю особисто всіх на суботниках в парку, де всі небайдужі зможуть обговорити, яким Новомиргород має стати у майбутньому. А поки, щоб всі знали, як рухаються справи з реконструкцією парку, компанія «Велта» створює спеціальний сайт, на сторінках якого буде відображено проведення кожного етапу робіт.

Копієчка до копієчки…

Зрозуміло, що на реалізацію будь-якої програми необхідні кошти. Тож розпочав свою презентацію міський голова Ігор Забажан саме з фінансів, які надходять до бюджету міста завдяки соціальним партнерам. У 2016 році підписано 4 меморандуми про соціальне партнерство та залучено на розвиток міста – 1,6 млн.грн., а саме: отримано від ТОВ ВКФ «Велта» – 1,4 млн.грн., СТОВ «Агролан» – 61 тис.грн., ТОВ «Коріо» – 20 тис.грн., ПСП «Бирзулове» – 180 тис.грн.

У 2017 році міський голова «не знижує» рівень надходжень до бюджету від соціальних партнерів: у 2017 році підписано 5-й меморандум про соціальне партнерство з ТОВ а/ф ім. Чкалова (генеральний директор Тарасов С. Д.). Загалом планується залучити 1,6 млн.грн., зокрема, від ТОВ ВКФ «Велта» – 1 млн.грн., ПСП «Бирзулове» – 300 тис.грн., ТОВ а/ф ім.Чкалова – 200 тис.грн., СТОВ «Агролан» – 100 тис.грн., ТОВ «Коріо» – 20 тис.грн. Важливо відмітити, що Ігор Забажан не лише розповів про плани міської ради на 2017 рік, а й прозвітував перед присутніми про вже реалізовані завдання за підсумками 2016 року.

Отже, у 2016 році було проведено 2,3 км ліній освітлення, встановлено 126 світильників, відремонтовано 9 тисяч квадратних метрів асфальтного покриття на суму 1,7 млн. грн., умісті працювали для підтримання порядку 15 працівників бригади благоустрою.

У 2017 році заплановано створити 3 км освітлення, 150 світильників, зокрема з’явиться освітлення у селі Бирзуловому та дворах багатоповерхівок,відремонтувати 9 тисяч квадратних метрів асфальтного покриття на суму 1,7 млн. грн. У місті працюватимуть 20 постійних працівників бригади благоустрою та 20 осіб, залучених до роботи тимчасово.

Сума залучених спонсорських коштів у 1017 році очікується така ж, як і в попередньому – 1,6 млн. грн.

Для кожного конкретного району…

Вибудовуючи стратегію розвитку міста Новомиргорода, міський голова чітко визначив кінцеву мету та основні напрямки розвитку.

Напрямок № 1 – “Вулиці міста”, загальний бюджет – 1,2 млн.грн.

Як зазначив Ігор Валерійович, вже на сьогодні здійснено підготовчі роботи щодо монтажу вуличного освітлення у дворах багатоповерхівок на вулицях: Соборності,94, Є.Присяжного,10, Маяковського,18, Г.Тайга,4, а до середини травня 2017 року планується підключити до вуличного освітлення вулиці: П.Біби (колишня Дзержинського), Яновського (70 р. Жовтня), Молодогвардійську, Перемоги (40 р. Перемоги), пров.Гольдбергів (пров.Леніна), що були відключені РЕМом у зв’язку із відсутністю дозвільних документів ще з 2015 року.

На дорогах ремонтні роботи розпочнуться вже з травня 2017 року та переважно будуть здійснюватися в межах магістралі Т-24-01 (вулиці Соборності, Є.Присяжного, А.Гурічева, М.Зерова, Транспортна, Бродських), а також на вулицях Маяковського, Г.Тайга, Ільїнській, Перемоги та частини вул.Залізничної, міські мости, частина вул.Горького, двори багатоповерхівок.

Для виконання поставлених завдань заплановано створити при бригаді з благоустрою службу по ремонту асфальтобетонного покриття, основним завданням якої буде постійне утримання в належному стані доріг міста. Це вкрай важливо, адже Новомиргород станом на 01 січня 2016 року має 92 км ґрунтових доріг, стан яких незадовільний. Вже закінчено ремонт грейдера, який знаходився на балансі КП «Новомиргородські муніципальні інженерні мережі» та довгий час не використовувався через несправності та повну розкомплектованість.

Заплановано закінчити ремонтні роботи на вулицях: Поповкіна, Зарічній (Котовського), Гвардійській, Оболенського, В.Капніста (колишня Тельмана), Садовій, а також здійснити часткову підсипку та грейдерування інших напрямків у всіх мікрорайонах міста.

З метою покращення якості робіт з благоустрою Новомиргорода оновлюється автотракторна техніка (2016 рік – придбано трактор з начіпним обладнанням, 2017 рік – придбано автомобіль для бригади із благоустрою); працівників з благоустрою забезпечено інвентарем та одягом; активізовано роботу адміністративної комісії; завершено ремонт автогрейдера.

Європейське місто – це, передусім, безпечне місто, тому міська рада значну увагу приділяє забезпеченню безпеки руху в Новомиргороді. Вже з наступного тижня буде продовжено реконструкцію тротуару з обох сторін по вул.Є.Присяжного, розпочато реконструкцію тротуару по вул.Поповкіна, А.Гурічева, вул. Соборності (від Златополя до виноградівського мосту), заплановано прокладання тротуару по вул.Бродських-Транспортній (напрямок від межі с.Листопадове до ЗШ №1). Також для безпеки руху заплановано облаштувати згідно з нормативами 6 пішохідних переходів із застосуванням обмежувачів руху типу «лежачий поліцейський» та світлових сигнальних світлофорів в наступних місцях: ЗШ №3; поліклінічне відділення; дитячий садок «Теремок»; перехрестя вул. Соборності-А.Гурічева; ЗШ №1; дитячий садок «Волошка».

Для того, щоб мали чим пишатися…

Нарямок №2 «Обличчя міста», загальний бюджет – 1 млн. 700 тис. грн., з них: 1,3 млн. грн – спонсорські кошти, 400 тис.грн. – кошти міського бюджету.

Найбільш потужним проектом даного напрямку є реконструкція центрального парку міста – це спільний проект міської ради, ТОВ ВКФ «Велта» та соціально-відповідального бізнесу, який долучився до підписання меморандумів про співпрацю з міською владою. Проект передбачає зачистку, корчування старих дерев; геопластику (це виправлення недоліків рельєфу те-риторії); монтаж поливу, освітлення, встановлення відеоспостереження; висадку нових саджанців кущів та дерев; облаштування доріжок; встановлення спортивних майданчиків та ін.

Згідно з проектом наш парк буде складатись із 4 зон: «Спорт» – для забезпечення дозвілля новомиргородців від 6 до 16 років, «Безпечна активність» – для наших малюків від 1 до 6 років, «Зона для прогулянок» та «Зона відпочинку» – без вікових обмежень.

Також у цьому напрямку в планах міської ради на 2017 рік закінчення створення пішохідної зони шляхом повного обмеження руху автотранспорту по вулиці Соборності (центр міста), продовження озеленення центральної площі, доукомплектування фонтану.

Для майбутнього…

Інвестиції в дітей – це інвестиції в наше майбутнє, це прекрасно усвідомлює Ігор Забажан, тому ще один напрямок розвитку Програми – «Діти міста». У 2016 році у дитсадочках було встановлено 86 металопластикових вікон на загальну суму 450 тисяч гривень. У 2017 році заплановано продовжити заміну старих вікон у всіх ДНЗ на металопластикові енергозберігаючі на загальну суму 250 тис.грн.; оновити гральні павільйони в садочку «Теремок»; реконструювати систему опалення в ДНЗ «Волошка»; закінчити будівництво каналізаційно-насосної станції у ДНЗ «Теремок» на загальну суму 261,4 тис.грн. Також міська рада працює над реорганізацією мережі ДНЗ міста в єдиний дошкільний навчально-виховний комплекс.

З метою створення умов для цікавого дозвілля дітей заплановано відкриття в центральній частині міста дитячого кафе та встановлення дитячого ігрового майданчику в мікрорайоні Софіївка, оновлення ігрових майданчиків на прибудинкових територіях багатоповерхівок.

Для мешканців багатоповерхівок Ігор Валерійович зазначив, що продовжує працювати ресурсно-інвестиційний центр розвитку громад «Територія успіху», який займається пошуком і супроводом грантових програм та запропонував громадськості включатися в роботу щодо покращення стану прибудинкових територій шляхом впровадження проектів з наступним фінансуванням: 10% – мешканці будинку, а 90 % міська рада. Все в наших руках!

Для покращення сьогодення…

Для всіх жителів міста важлива якість надання комунальних послуг, тож напрямок №4 присвячений цій актуальній темі – «Якість житлово-комунальних послуг та тарифна політика».

В цьому напрямку, як зазначив Ігор Забажан, вже розпочато пошуки шляхів зниження вартості послуг з водозабезпечення та водовідведення та покращення якості питної води шляхом модернізації діючої системи водопостачання. І міська рада, і КП «НМІМ» (керівник – Роман Шевченко) вважають, що кінцевий результат має бути лише позитивним: забезпечення якісного та безперебійного водопостачання; збереження існуючих робочих місць та врешті-решт прибутковість комунального підприємства, яке довгий період є вкрай збитковим.

Після презентації міського голови перед присутніми виступив голова Новомиргородської районної ради Сергій Совенко, який запевнив, що попри всі чутки, районна і міська ради співпрацюють, відзначив, що за час роботи Ігоря Забажана місто зазнало кардинальних змін, нових, сучасних, потрібних.

До обговорення Програми долучилися і депутати. Зокрема Інна Лила, завідувач ДНЗ «Теремок», розповіла про переваги ініційованого міською радою створення єдиного дошкільного навчально-виховного комплексу, а Наталя Дубініна закликала всіх присутніх долучитися до акції прибирання прилеглих до своїх помешкань територій.

Ну що ж, перші кроки вже зроблено, 2016 рік довів, що Новомиргородський міський голова – господар, пропонує досить масштабні та амбітні проекти та з успіхом реалізує їх! Хочеться побажати Ігорю Забажану здійснення всього задуманого, а нам – громадської активності, бо навряд чи місто може бути європейським без активних та свідомих його жителів.

NB.

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2018