Новомиргород готується до планових робіт з прочищенння муніціпалььного водогону

брудна вода

NB неодноразово повідомляла про пориви у мережі водопостачання. І ні для кого не секрет, що водогін потребує масштабної реконструкції просто для того, щоб була можливість подавати воду – за підрахунками 2013 року сума, яку треба вкласти у реконструкцію водогону, складала 5 мільйонів гривень. І за останні п‘ять років вартість реконструкції тільки зростала, адже водогін, який був прокладений у 80-х роках минулого тисячоліття, зношується, а вартість труб та інших матеріалів тільки зростає.

Та останнім часом люди почали скаржитися ще й на якість води. Причому нарікають на іржу у водопровідній воді навіть ті люди, які зазвичай водою задоволені.

У чому ж проблема?

Як коментує міський голова Ігор Забажан, під час ліквідації чергового пориву виявлено значні накопичення забруднень у чавунних трубах великого діаметру. Під час кожної аварії, коли у систему запускають воду, проявляється ефект гідравлічного удару – частинки іржі мігрують по водогону. Зараз вони дісталися до полімерних труб – і оскільки поверхня внутрішньої стінки такого водогону гладенька, всі забруднення без перешкод дістаються до кранів споживачів. Кардинально вирішити цю проблему може заміна всіх чавунних труб на полімерні.

Але, як ми вже зазначали, за цінами 2013 року на такий проект було потрібно від п‘яти мільйонів гривень. Існує бюджетний спосіб вирішити проблему, над яким працює міський голова Ігор Забажан. Іржа й водогоні зникне, якщо прочистити внутрішню поверхню труб зі спеціальними реагентами. Наразі міський голова веде переговори з кількома спеціалізованими ліцензованими компаніями з відповідним досвідом роботи.

До промивки водогону мають готуватися всі

Комунальне підприємство «Новомиргородські муніципальні мережі» уже проводить підготовчі роботи перед інтенсивною гідравлічною промивкою водогону. Фахівці приїдуть зі спецтехнікою та препаратами, завдяки яким іржа відійде від внутрішньої поверхні труб.

– Ці роботи вирішують проблему на 1-2 роки, – коментує Ігор Забажан. – А ми всі зацікавлені в реконструкції. Я так само, як і багато інших городян, живу у багатоповерхівці разом зі своєю родиною і користуюся цією водою, я теж зацікавлений у тому, щоб вода була чистою. Тому міська рада уже підготувала кілька грантових заявок для залучення коштів саме на реконструкцію водогону. І ми сподіваємося, що грантодавці відгукнуться, щоб допомогти вирішити нам таку складну проблему.

2-3 дні під час промивки водою з-під крана не можна буде користуватися, будемо сподіватися, що така промивка не спричинить поривів, які унеможливлять користування водогоном на триваліший період часу.

Про дату початку промивки буде повідомлено окремо. Слідкуйте за газетними публікаціями, постами у соцмережах, оголошеннями на дверях під‘їздів, щоб створити необхідний запас води.

NB.

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019