Нітрати в Новомиргородських колодязях

Фахівцями Державної установи «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України» продовжується лабораторний контроль за якістю питної води нецентралізованих джерел водопостачання.

За даними результатів лабораторних досліджень, що були проведені протягом 3 кварталу 2016 року встановлено, що 50% питної води з громадських колодязів області не відповідали вимогам ДСанПіН «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» за вмістом нітратів (за аналогічний період 2015 року – 55%). Найвищі показники невідповідності питної води з громадських колодязів по вмісту нітратів відмічаються на території Добровеличківського — 100%, Гайворонського — 83%, Новомиргородського — 80%, Кіровоградсько, Олександрійського районів та по м.Олександрія – 67%.

З 316 проб води відібраних із індивідуальних колодязів перевищення вмісту нітратів виявлено в 227 пробах, що становить 72% при 67,3% за аналогічний період 2015 року. Перевищення вмісту нітратів у питній воді з індивідуальних колодязів на території Новгородківського, Бобринецького, Компаніївського, Устиновського та Долинського районів було виявлено у 100% досліджених проб. В Ульяновському – 91%, Добровеличківському – 83%, Маловисківському і Новоукраїнському районах – 75%, Кіровоградському районі – 71%, Гайворонському районі – 69%.

Нагадуємо, що вживання води з наднормативним вмістом нітратів безпосередньо пов’язано з таким захворюванням, як водно-нітратна метгемоглобінемія, яке може закінчуватися летально.

Групи підвищеного ризику складають саме діти до 3-х років, а особливо немовлята віком до 1 року, які знаходяться на штучному вигодовуванні сумішами, приготованими на воді з перевищеним вмістом нітратів.

Шановні мешканці області, власники та балансоутримувачі криниць ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» запрошує перевірити якість води в них, щоб запобігти можливим негативним наслідкам пов’язаним з водою.

labcentr.kr.ua

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2018