(не) Велике переселення

Будинок престарілих (так його називають в народі) не найкращий, але ж і не найгірший варіант скоротати останні роки свого життя самотнім людям похилого віку, у яких немає родичів, або, якщо й, є, то відмовилися їх доглядати. Багато існує різних причин, через які вони втратили можливість підтримки. Різні ситуації трапляються в житті. І не завжди старенькі винні в цьому. А там їм забезпечують цілодобовий догляд, надають притулок і належний медичний нагляд.

Такі будинки є і в Новомиргородському районі. Це відділення стаціонарного догляду для постійного проживання територіального центру Новомиргородськото району. Один знаходиться у Новомиргороді, один у селі Панчевому.

Якщо в селі він знаходиться в доброму стані, то у місті приміщення будинку практично віджило свій вік. Більше як п’ятдесят років тому там був дитячий садок, який працював цілодобово. І тоді він вже був не новий. Звичайно ж, за ним наглядали, періодично ремонтували, але час робив свою справу. Стіни осипалися, тому що були глиняні, і працівники самі іх періодично замазували. Просів фундамент, почала відходити стіна. Тож ще в 2008 році виникла думка про відселеня його мешканців. І не просто куди-небудь, а в приміщення, в яких умови перебування відповідають державним стандартам даного закладу.

І ось майже через десять років питання почало вирішуватися. Вирішувалося не зопалу. Проводилися обговорення, розрахунки. Тетяна Горячко, директор територіального центру та голова райдержадміністраціі Олександр Сенченко разом зважували всі ‘за’ і ‘проти’. Адже практично все треба ремонтувати – дах протікає, водонапірна башта свое також відпрацювала, стіни, поли. Котельня – потребує ремонту. Приміщення фізично зістарилося.

Тож самий оптимальний варіант – забезпечити пристанище мешканцям будинку престарілих у Панчивському стаціонарному відділенні. Там кімнати просторіші, світліші, компактно розміщенні службові приміщення. Площі та наявні кімнати дозволяють прийняти ще близько 20 осіб. А в Новомиргородському відділенні іх лишо 17. Тож їх мешканцям там буди затишно і просторо.

Для створення комфортних умов проживання з бюджету виділені додаткові кошти на підготовку приміщень до прийому нових мешканців. Встановлюються сучасні вікна, утеплюються кімнати, облаштовуються підвісні стелі, які, крім естетичного вигляду, будут зберігати ще й тепло. В котельні встановлений резервний котел. Та й навантаження на бюджет зменшиться, адже ці заклади утримуються виключно з районного бюджету.

Звичайно є й проблеми. І одна з них, можливо найголовніша, працевлаштування людей, які в результаті скорочення штатів будуть вивільнені з посад.

Як поінформувала директор територіального центру Тетяна Горячко, четверо працівників вже працевлаштовано в Панчівському відділенні. Для зручності їм розробили гнучкий графік роботи з урахуванням їхніх потреб. Ще двоє будуть працевлаштовані найближчим часом. Один працівник знайшов роботу сам. Ще для сімох працівників це питання буде вирішуватися. “Без уваги не залишиться ніхто”, – зазначила директор закладу.

За “Новомиргородщина”

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019