Наш прорив на міжнародному конкурсі з інформатики “Бобер”

Завершився міжнародний конкурс з з інформатики та комп’ютерної вправності «Бобер». Уже відомі й імена його переможців. Цього року вперше Новомиргородський район був представлений не одним навчальним закладом – Златопільською гімназією, а вісьмома: участь взяли всі новомиргородські навчальні заклади, Капітанівська, Туріянська, Мартоніська школи та Капітанівський ліцей переробної промисловості.

– Для Новомиргородського району це справжній прорив, – коментує координатор конкурсу «Бобер» у Кіровоградській області Марина Чала. – Значною мірою він став можливий завдяки активності районного координатора Оксани Козяр, яка на безоплатній основі зібрала пакет матеріалів по району й подала його на конкурс. Окремо подавали конкурсні матеріали тільки Капітанівський ліцей переробної промисловості та Новомиргородська ЗШ №1.

Були роки, коли з району не було жодного учасника. А зараз статистика така: всього учасників Міжнародного конкурсу «Бобер»: у світі- 2 040 000 учнів з 35 країн, по Україні – 117 463, по області – 4624, по Новомиргородському району – 123.

Конкурс покликаний популяризувати цифрові технології та програмування. Україна за кількістю учасників посідає четверте місце в світі, а за кількістю учасників серед учнів 2-3 класів – перше!

Кіровоградська область за активністю десь посерединці – на 12 місці в державі. Дуже тішить той факт, що цього року дуже багато учасників – учні молодших класів. А от старшокласники належної активності не проявляють.

Участь в конкурсі передбачає сплату добровільного благодійного внеску, проте сплатити треба всього 17 гривень. Кошти спрямовуються на підтримку програмного забезпечення конкурсу, виготовлення дипломів та пам’ятних подарунків для усіх учасників, організацію канікулярної школи програмування для трьох кращих юних програмістів від області. І далеко не завжди кращими стають представники спеціалізованих шкіл в обласному центрі – наприклад, цього року за минулорічними результатами конкурсу «Бобер» та олімпіади до школи програмування поїхали представники Кропивницького, Олександрії та Добровеличківського району.

В конкурсі «Бобер» немає абсолютних переможців, кожен учасник перш за все має покращити власний результат.

Якщо ж все ж говорити про цифри, то найрезультативнішими були учні Капітанівської ЗШ, які показали прекрасні результати. А найбільшу кількість учнів залучила до конкурсу Мартоніська ЗШ. Тут інформатика – популярна дисципліна, адже вчителька цього навчального закладу Наталя Кваша свого часу виграла конкурс від компанії «Microsoft».

– У чому особливість завдань для цього конкурсу?

– 30% завдань присилає міжнародний оргкомітет. Це, так би мовити, обов‘язкова програма. 30% український оргкомітет може добирати з запропонованих організаторами. А 40% розробляється тут, в Україні. У нас розроблена унікальна оболонка для виконання конкурсних завдань, яка дозволяє проводити конкурс у школах без доступу до інтернету чи з поганою швидкістю інтернету. Значна кількість завдань в ігровій формі – дітям потрібно розробити стратегію, придумати, як обіграти комп‘ютер. І багато хто показує чудеса винахідливості!

У конкурсі «Бобер» діти з Новомиргородського району показують досить високі результати. Проте треба враховувати, що це конкурс, оснований на довірі, діти одержують завдання і виконують його у класі під контролем вчителя. Ми розуміємо, що хтось з вчителів може й підказувати, проте найважливіша мета – зацікавити дітей інформатикою, можливо, для когось з них сучасна професія програміста стане долею.

А от на обласному етапі олімпіади з інформатики Новомиргородський район, на превеликий жаль, давно не показував гарних результатів. Тут треба попрацювати!

– Інформатика – предмет, який порівняно нещодавно прийшов у наші школи. Чи ми маємо досить сильних педагогів, щоб діти показували високі результати?

– Справа в тому, що далеко не все залежить від педагога. Є чимало безкоштовних курсів програмування, які у вільному доступі в інтернеті. Важливим є бажання й наполегливість дітей. Звичайно, не всі діти в інтернеті займаються саморозвитком. Якщо після перебування в світовій мережі дитина стає розосередженою, неуважною, агресивною, то краще обмежити спілкування з комп‘ютером. А якщо дитина робить перші кроки у програмуванні – підтримуйте. Можливо, саме ваш нащадок – майбутній геній. Майбутнє і окремих людей, і країни, й людства загалом значною мірою залежить від світлих голів, які зараз опановують ази інформатики.

Олена Белінська. (NB)

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019