Надія Мовчан. Життя із іскрою в душі

На її картинах – романтичні пейзажі, вишукані герої, яскраві персонажі тваринного світу. Мимо виставки робіт Надії Мовчан байдуже пройти не може, мабуть, ніхто. Тільки цього літа художниця влаштувала дві виставки в Кропивницькому – у галереї «Єлисаветград» та в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського.

А третя виставка – у парку під час святкування Дня Незалежності, де ми й поспілкувалися з уже відомою майстринею живопису.

– Скільки років потрібно потратити на навчання, щоб писати ось такі картини?

– Ви не повірите, але я фактично й не вчилася. Так трапилося, що років три тому вирішила спробувати малювати – а наштовхнула на таку ідею мене Надія Кваша, яка вже давно малює. Спробувала – вийшло. І я почала малювати дедалі більше, так би мовити в рамках арт-терапії. Це заняття дозволяє розслабитися, відпочити душею. Словом, справа, до якої ставитеся з усією душею – вона корисна насамперед для вас.

Якщо ж говорити про час, втрачений на створення кожної картини, то ніколи не вгадаєш, як вона напишеться. Одні полотна пишуться за тиждень, інші – місяцями.

– Мало де можна побачити картини не на полотні, а на дерев’яних зрізах. Як ви прийшли до такого рішення? Малювати по дереву легше чи важче, ніж по полотну?

– У нас вдома є картина, написана на дерев’яному зрізі кам’яною крихтою – різними породами. Ось на неї я дивилася, доки не прийшла в голову ідея писати на дерев’яних зрізах.

Малювати по полотну чи по дереву – різниці великої немає. Але проблемою є заготівля самих дерев’яних зрізів, тому кожна така картина фактично створюється місяцями. Де знайти майстра, який так акуратно розпиляє деревину? Дуже довго ми шукали постійного постачальника саме дерев’яних зрізів. Як висушити зрізи, щоб вони не потріскалися й не деформувалися? Це все – чималі клопоти. Зате картини, написані на такому тлі, виглядають дуже ефектно, відразу саме за них глядач зачіпається оком.

Пройти мимо цих картин – неможливо. Саме тому Надія Мовчан попри свій порівняно невеликий досвід творчості уже може милуватися своїми картинами у виданих художніх каталогах митців нашої області.

Успіхів і натхнення, нехай не згасає іскра у душі!

Олена Белінська.   (NB)

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019