На одинадцятій сесії Новомиргородської міськради знову підніматимуть питання преміювання апарату

Завтра, 28 жовтня 2016 року о 10 годині відбудеться одинадцята сесія Новомиргородської міської ради сьомого скликання. Депутати розглядатимуть питання:

– про виконання міського бюджету;

– про внесення змін до рішення сесії Новомиргородської міської ради від 25 грудня 2015 року №22 “Про бюджет міської ради на 2016 рік”;

– про преміювання посадовців апарату виконавчого комітету міської ради з нагоди Дня місцевого самоврядування в Україні;

– про затвердження рішень виконкому;

– про затвердження міської програми протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і правопорядку;

– про звільнення від батьківської плати;

– земельні питання.

Відповідне розпорядження розміщено на оновленому офіційному сайті Новомиргородської міської ради. Але, всупереч передвиборчим обіцянкам міського голови про “прозорість мерії”, зміст роботи сайту, функціонування якого здійснюється за кошти платників податків, не оновився. Навіть дещо навпаки, якщо раніше проекти деяких рішень можна було переглянути перед їх прийняттям депутатами, то проекти питань цієї сесії на сайті на даний момент відсутні.

Також остання інформація стосовно рішень виконкому міської ради на сайті оприлюднена ще засіданням від 31.05.2016 року. Тому, про яке затвердження і яких саме рішень виконкому цього разу голосуватимуть депутати – загадка.

Таким чином керівництво міської ради, в певній мірі, не зацікавлене в інформуванні жителів міста стосовно планів своєї роботи.

Проект рішення преміювання посадовців апарату виконавчого комітету міської ради також має цікавити містян, особливо, якщо пригадати сесію, на якій депутати чи то не вірно зрозуміли за яке саме питання голосують, коли приймали рішення про преміювання апарату міської ради на 2016 рік, чи то зробили вигляд, що не до кінця зрозуміли питання.

Щоб надалі не було таких ситуацій, бажано інформувати і жителів міста, які б оцінили роботу посадовців, зваживши співвідношення річного бюджету у 11 596 000 грн. до фонду заробітної плати апарату міської ради при 23,5 штатній одиниці у 1 391 566 грн. на 2016 рік. (На фото розшифровка коштів на виплату заробітної плати, отримана на запит одного з депутатів міської ради після того скандального голосування). Як бачимо працівники міськради обходяться жителям Новомиргорода приблизно в 12% від бюджету міста.

Але, є ще одне але. Міський голова порушив ще одну свою передвиборчу обіцянку стосовно скорочення штату міської ради. “Дякуючи” депутатам, що голосували за відповідні рішення, на даний момент в апараті міської ради маємо 29,5 штатні одиниці. Навіть якщо по мінімуму порахувати річну заробітну плату цих доданих 6 одиниць штату, то матимемо плюс 111 882 грн. витрат, а це вже майже 13% від річного бюджету міста.

Тому можна зрозуміти, чому Ігор Забажан не зацікавлений в тому, щоб ця інформація знаходилась на сайті міської ради. Рішення, в якому зазначаються ці зміни також відсутнє, є лише звіт про поіменне голосування депутатів. Навіщо давати обіцянки, всупереч яким потім доводиться діяти?

Ось чому питання преміювання посадовців апарату виконавчого комітету міської ради стосується активної участі громади міста, до нього потрібно готуватись серйозно, з врахуванням думки жителів. Депутати, в передбачений законом термін, мали провести зустрічі зі своїми виборцями та поцікавитись їхньої думки. Чи є важливіші потреби у місті на виділення коштів, які завтра можуть піти на премії працівників міськради, чи, наприклад, встановити врешті решт обіцяну мером перешкоду на дорозі, так званий “лежачий поліцейський”, по вулиці Євгена Присяжного перед дитсадочком “Теремок”.

Відремонтована площа за кошти спонсора є критерієм для преміювання працівників міськради? І взагалі,чи вирішені усі нагальні проблеми в місті, щоб нагородити посадовців преміями? Можливо, краще ці кошти спрямувати на потреби міста?

З цими питаннями мають ще час сьогодні звернутись депутати до своїх виборців. Залишається сподіватись, що вони відповідально відносяться до своєї депутатської роботи та ознайомленні з проектами рішень, за які голосуватимуть завтра, і, в тому числі, мудро вирішать як використати кошти з міського бюджету.

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019