На Новомиргородщині впроваджують реформу первинної ланки охорони здоров’я та створюють належні умови для пацієнтів

У цьому голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко особисто переконався під час робочої поїздки до району, де відвідав Новомиргородський центр первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД).

У структурі центру працює 6 амбулаторій загальної практики-сімейної медицини та 23 фельдшерсько-акушерських пунктів. З 1 квітня цього року, як і загалом в державі, пацієнти цих закладів розпочали укладати декларації із сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами на надання медичних послуг.

Сергій Кузьменко поспілкувався із начальником центру Оксаною Криворучко, з лікарями та молодшим медичним персоналом щодо впровадження реформи. Керівник ОДА підкреслив, що нині вже триває процес підписання декларацій з лікарями первинки, а з 1 липня цього року буде впроваджено і новий принцип фінансування закладів “гроші йдуть за пацієнтом”. У перспективі заробітні плати медичних працівників мають суттєво зрости – залежно від кількості укладених з пацієнтами договорів. “Держава визначила модель, як повинна працювати галузь, а ваше завдання – залучити достатню кількість пацієнтів”, – зауважив Сергій Кузьменко.

За словами голови облдержадміністрації, нова модель фінансування має позитивно вплинути і на матеріальне забезпечення закладів, оскільки кошти спрямовуватимуть як на зарплати медперсоналу, так і на розвиток амбулаторій первинки. Проте вже минулого року в Новомиргородському ЦПМСД зроблено чимало для покращення умов перебування пацієнтів – реконструйовано покрівлю за кошти обласного бюджету у співфінансуванні з районним, частково замінено вікна та двері, придбано нову апаратуру.

Ремонтні роботи проводилися також в сільських амбулаторіях та ФАПАх району. Цього року позитивні зміни у закладах продовжуватимуться. До того ж, заплановано побудувати за типовим проектом нову амбулаторію загальної практики – сімейної медицини у селі Панчеве.

Багато позитивних зрушень відбулося і в іншому медичному закладі Новомиргородського району, який також відвідав Сергій Кузьменко – районному територіальному медичному об’єднані “Новомиргородське”. Голова облдержадміністрації оглянув капітально відремонтоване терапевтичне відділення закладу.

Ремонтні роботи у терапії проводилися минулого року за кошти районного бюджету та у співфінансуванні з бюджетами сільських рад і фінансової допомоги місцевих підприємців. Загалом на оновлення відділення освоєно понад 1 мільйон 200 тисяч гривень, а ще понад 200 тисяч гривень витрачено на закупівлю меблів і м’якого інвентарю. Керівник ОДА побував у маніпуляційній, оглянув їдальню та палати, поспілкувався з медперсоналом та з пацієнтами і подарував для оновленої зони відпочинку телевізор.

За словами начальника РТМО Сергія Пойди, у закладі вже зроблено капітальні ремонти в пологовому і дитячому відділеннях, оновлено лабораторію, розпочато роботи в реанімації. Окрім цього, минулого року було придбано нове медичне обладнання на загальну суму понад 1 мільйон 300 тисяч гривень і на 850 тисяч гривень планують закупити цього року. Керівник закладу запевнив, що роботи з реконструкції і оновлення відділень проводитимуться і надалі.

Підсумовуючи результати відвідин медичних закладів Новомиргородського району, Сергій Кузьменко підкреслив: “Нині в області проводиться робота з укладання договорів на надання медичних послуг між пацієнтами та лікарями первинки і паралельно створюються належні умови в медичних закладах. На Кіровоградщині інвестуються значні кошти в ремонти амбулаторій і стаціонарних відділень закладів другого і третього рівнів. Окрім цього, найближчим часом заплановано побудувати 21 нову лікарську амбулаторію за типовим проектом, придбати для них обладнання та санітарний транспорт”.

Кіровоградська обласна державна адміністрація.

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019