Мистецтво доступне кожному. Було б бажання…

Як багато чутно нарікань на те, що в наш час усе заполонила «попса» й «шансон», а гарної музики не знайти, по телевізору
крутять низькопробні серіали, і люди поступово втрачають відчуття прекрасного!

NB наважилася на дослідження – де ж у Новомиргороді можна зустріти ся зі справжнім мистецтвом. Надихнула нас на таке дослідження Дитяча школа мистецтв, куди ми завітали на «Зустріч з музами». Тож перша розповідь – саме про враження від цієї зустрічі.

Актова зала Дитячої школи мистецтв – чи не єдине місце в районі, де можна регулярно послухати у живому виконанні класичну музику, причому у виконанні не лише учнів, але й професіоналів, які закінчили як мінімум – музичне училище, а як максимум – консерваторію. Камерна музика – особлива, неможливо не проникнутися твором, якщо виконавець перебуває всього за кілька кроків від тебе. І кожна така зустріч приносить свої відкриття – наприклад, ви знали, що Паганіні грав не тільки на скрипці, але й на гітарі, нерідко виступав у дуетах «гітара-скрипка» і є композитором для багатьох творів, які виконуються такими дуетами? Окремим плюсом можна вважати добір класичних творів – викладачі обов’язково враховують менталітет місцевого слухача, особисто я після концерту взяла на олівець імена маловідомих для широкої публіки композиторів, які писали чудові твори.

Щоразу під час чергової «Зустрічі з музами» у приміщенні представлена нова експозиція картин, а на сцені, крім музикантів, можна побачити й хореографічні композиції. Програма дуже різнопланова.

«Зустрічі з музами» – заходи, які проходять постійно, з періодичністю приблизно раз на два місяці, та кількість місць в актовій залі – обмежена, потрапити на чергову презентацію шедеврів можна лише по запрошеннях. Щоправда, у цьому є й свій позитив – постійні відвідувачі звикли, що потрібно вимикати мобільні телефони, поступово у залі з’являються шанувальники з квітами. І при цьому візити на «Зустрічі з музами» абсолютно безкоштовні!

У нашому районі вже два духових оркестри – слідом за панчів’янами такий колектив заснували мешканці Турії. Звичайно, досвіду у туріянського оркестру менше, проте – будуть вдячні слухачі – з’явиться й досвід!

Є у нас в районі ще одне село, яке славиться своїми музикантами – Петроострів. Тут настільки багато гармоністів, що навіть телепередачу «Киньте все – гармошка грає» приїжджали знімати! Можливо, десь там є новомиргородський Ян Табачник? Я б не здивувалася.

А ви знали, що у Новомиргороді можна побачити… балет?

Над постановкою балетних номерів також працюють у Дитячій школі мистецтв – і на сцену нашого РБК вже виходили перші артисти, які виступають у такому виді мистецтва. Хореограф, яка ризикнула поставити такий складний номер – Вікторія Чухно – також працює в Дитячій школі мистецтв. До народних і навіть бальних танців у Новомиргороді вже поступово почали звикати – Кубок зі спортивно-бальних танців через кілька років взагалі стане звичним явищем, але чи думали 10 років тому, що на сцену в Новомиргороді ступить тендітна ніжка в пуантах?

Всі хореографічні колективи району чекають на конкурс-огляд «Весняні ритми», проте окремого гала-концерту для кращих колективів у нас у Новомиргороді не передбачено – поїдуть просто у Кіровоград. Тож тим, хто хоче подивитися на танцюристів з усього району, варто прийти саме на огляд, тому що багато сильних колективів будуть у подальшому просто виступати у своїх сільських будинках культури.

Театр теж вважається одним з високих жанрів – і насолоджуватися театральним дійством можна практично круглий рік. Насамперед варто завітати на свято «Театральна весна Новомиргородщини». День театру відзначається 27 березня, проте велику театральну програму у Новомиргороді покажуть 25 числа. Працівники культури, як правило, запрошують на це свято учнів шкіл, проте й дорослим варто прийти й подивитися на виступи артистів.

Вже зараз відомо, що 8 квітня у Новомиргород з виставою «За двома зайцями» завітає обласний музично-драматичний театр імені Марка Кропивницького. А у вересні в Арсенівці традиційно відзначатимуть другий день Всеукраїнського свята «Вересневі самоцвіти» – і сюди приїдуть артисти видатних театральних колективів – причому не тільки з нашого району й не тільки з нашої області.

Окремим пунктом можна винести мистецтво володіння словом. Якщо вас цікавить жива поезія, спілкування з літераторами – кожної останньої суботи місяця у міській дитячій бібліотеці збираються члени літературної студії «Вись». Є у Новомиргороді і художні виставки.

Ще зовсім недавно у приміщенні районної ради та райдержадміністрації можна було ознайомитися з творчістю місцевих
художників – експозиція була постійнодіючою. Зараз, на превеликий жаль, часи міняються і міняють пріоритети – постійною
стала фотовиставка портретів наших земляків, які захищають Батьківщину і тих, хто віддав за неї найдорожче – життя. На сьогодні у Новомиргороді є дві постійні художні виставки – у Дитячій школі мистецтв, де представлені картини викладача цього закладу Олени Яйкуненко, та у краєзнавчому музеї, куди передав частину колекції картин Віктора Шульги Микола Бондаренко.

Я не сумніваюся, що поза нашою увагою залишилося ще багато творчих явищ. Але головною метою було не вкласти у одну сторінку інформацію про все-все-все, а довести: єдині обмеження, які змушують нас плисти за течією і нарікати на відсутність справжнього мистецтва у сірій буденності, існують всередині нас. І якщо є бажання творити і милуватися тим, що створили інші – про внутрішні обмеження можна й забути.

Олена белінська.  (NB)

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019