Мир на дитячому майданчику. Як його зберегти?

Дитячий майданчик

Кожна мама знає: інколи в пісочниці можуть розгорітися неабиякі пристрасті. Наведемо приклад: один хлопчик відібрав в іншого іграшкову машинку. Ображений штовхнув кривдника. До дітей кинулися грізні мами. Першою прибігла мама побитого «грабіжника» і дала здачу власникові вантажівки…

А потім конфлікт нестримно перейшов на рівень батьків. А тут вже яка мама виявиться голосистішою – за тією і перемога. Не обійдеться без кидка горезвісної машинки під ноги господареві і демонстративного відходу додому. А якщо мама побитого маляти ще і злопам’ятна, колотнеча довго аукатиметься заколотникові.

Схожі випадки відбуваються часто-густо. Як же правильно поводитися в такій ситуації?

Дитяча сварка спалахує миттєво, для дітей конфлікт – такий же спосіб спілкування, як і спільна гра. А діти молодше 3-3,5 років ще не уміють будувати спільні ігри, тому їх спілкування в пісочниці зводиться до обміну іграшками. І будь-якій дитині бажанішою здається іграшка, яка знаходиться в чужих руках. Ось чому дитячий майданчик – потенційне конфліктне місце.

У кожній сім’ї свої порядки і звички. Десь прийнято ділитися останньою цукеркою, а десь берегти свої речі і в чужі руки не давати. Природно, і на прогулянці діти з різних сімей поводяться по-різному. Цього цілком достатньо, аби виникло нерозуміння. Тому на дитячих майданчиках стихійно встановлюються свої правила поведінки. Одне з них – найважливіше для дітей до трьох років: на майданчику всі іграшки спільні. Це правило не гріх повторювати і своєму маляті, і оточуючим.

Воно «працює» у всіх випадках, пов’язаних з врегулюванням права власності. Особливо якщо твоє дитя скупилося і не ділиться іграшками з іншими дітьми. Важливий також попередній відбір предметів. Якщо дитина бере в пісочницю дорогоцінні, трепетно улюблені нею речі, вона не зможе з ними розлучитися. Тому багато мам тримають в коридорі спеціальний пакет для іграшок, призначених лише для прогулянки. Так і проблема «поділу» вирішується. І бруд з вуличних іграшок не треба змивати.

На майданчику всі іграшки спільні

Друге правило пісочниці свідчить: конфлікти залагоджують спочатку діти, і лише якщо у них не виходить, на допомогу приходять батьки. Якщо при кожному писку маляти кидатися на допомогу, дитина і спілкуватися не навчиться, і конфлікти залагоджувати не зуміє.

Що робити, якщо дитячий конфлікт переріс у скандал? В першу чергу заспокоїтися і подавити бажання всіх нашльопати. Дитячі «розбірки» і колотнечі – це норма. А ваше завдання – використовувати їх в педагогічних цілях. Для цього досить виконати декілька простих дій.

Крок 1: виведіть дитину із зони «бойових дій»;

Крок 2: сядьте навпочіпки, аби ваші очі були на рівні дитячих очей і спокійно поясніть, які дії привели до сварки. Використовуйте прості слова;

Крок 3: допоможіть дітям закінчити конфлікт конструктивно.

Залагоджування суперечки повинне включати три моменти: говоріть вголос про відчуття своєї дитини і інших дітей; уникайте оцінок типу «поганий», «злий» і т.д.; пропонуйте дорогу виходу з конфлікту, наприклад, спільну гру із спірною іграшкою або черговість її використання.

Аби прогулянка вас не нервувала, постарайтеся знайти своє коло спілкування. Адже набагато приємніше гуляти з приятельками, ніж іти на дитячий майданчик, як на поле бою.

Крім того, не виключено, що діти з вашого двору разом ходитимуть в школу, і на батьківських зборах ви можете виявитися поряд з тією ж самою тіткою, яка колись нашльопала вашу дитину-задираку в пісочниці.

Завжди старайтеся спокійно і без скандалів виходити з таких ситуацій. І не варто забувати, що всі конфлікти на дитячому майданчику відбуваються на очах у дітей, які, як правило, люблять «копіювати» своїх батьків.

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019