Ми запитуємо – нам відповідають

У попередньому номері NB був опублікований матеріал щодо критичного стану води у криницях нашого району. Наше видання поцікавилося вартістю дослідження води – і з’ясувалося, що дізнатися про вміст нітратів у воді, яку ви берете з криниці чи свердловини, зовсім недорого. Ось таку відповідь нам надіслав директор ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України» Іван Касьяненко:

«На Ваш запит електронною поштою від 26.10.2016 інформую, що Державна установа «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України» згідно із «Статутом…», виконує дослідження води призначеної для споживання людиною.

Будь-який громадянин за власним бажанням може звернутися до установи (найближчих районних філій) з відповідною заявою, отримати, в разі необхідності, додаткові консультації (наприклад – з приводу правил відбору проб води й доставки до лабораторій).

Громадянин може відібрати воду власноручно в чистий посуд (скляна або поліетиленова пляшка об’ємом 1-2л), що заповнюється пробою води після три-кратного за об’ємом ополіскуванням цією водою. Для визначення нітратів вистачить 1л, для більш повного дослідження знадобиться до 3 л води (коли потрібно визначення значного спектру показників відповідно до нормативних документів).

Вартість дослідження на вміст нітратів – 17 грн. 42 коп. (без ПДВ), ціни визначені Постановою Кабінету Міністрів України, від 27.08.2003р. No1351. Пільгові категорії щодо оплати послуг у сфері забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення законодавством не передбачені.

Якщо у зразку води визначені перевищення вмісту нітратів відносноно вимог нормативу – заходи на кшалт кипятіння, відстоювання чи фільтрування – неефективні.

Необхідно вживати чисту воду (або з гарантовано якісної криниці, або ж купувати бутильовану), особливо це стосується дітей віком до трьох років».

Звичайно, є й інші важливі для здоров’я людей фактори – солевий склад, вміст урану, радію, токсичних елементів, залишкових кількостей пестицидів або мікробіологічних показників.

Воду можна обстежити на санітарно-мікробіологічні показники за 165,89грн. з ПДВ. Повний аналіз санітарно-хімічних показників – 523,15 грн. з ПДВ. Досить дорогим є визначення токсикологічних показників (цинк, кадмій, свинець, ртуть) та радіаційних – по 505,4 грн. з ПДВ. Санітарно-хімічні показники криничної води визначаються за 280,66 грн з ПДВ.

Обов’язковим для підземних джерел водопостачання є щорічне дослідження радіаційних показників, проте про це мало хто з користувачів криничної води знає.

Маєте підозри щодо якості споживаної води? Перевірте її у лабораторії, якщо терпляче споживати ту воду, яка вже є, це може обійтися дорожче, ніж перевірки і пошуки більш якісної води.

NB.

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019