Мобільний телефон: надійний друг чи ворожий шпигун?

Мобільний етикет

Аксесуари здатні багато розповісти про своїх власників. Особливо «балакучим» у цьому відношенні є мобільний телефон, з допомогою якого можна дізнатися про людину практично все: з ким і про що він говорить, що їсть, з ким спить і навіть наскільки часто свариться з дружиною…

Перші чутки про те, що мобільні телефони прослуховуються, з’явилися майже одночасно з їх винайденням. Особливо затяті скептики вже тоді стверджували, що це чергова розробка спецслужб для тотального контролю співгромадян.

Виробники телефонів та оператори мобільного зв’язку наперебій доводили, що прослуховування неможливе. Однак, як відомо, все, що винайшла людина, може бути зруйноване чи перероблене іншою людиною. І поки щасливі власники перших мобільників розбиралися з чудо-технікою, деякі особливо зацікавлені товариші вже працювали над тим, яким чином дізнатися зміст перших мобільних розмов.

Зараз уже мало хто сумнівається в тому, що сотовий телефон можна прослуховувати. Причому, якщо раніше цим займались виключно спецслужби, то зараз подібне задоволення може собі дозволити кожен користувач мережі Інтернет.

Залежно від наявних коштів і бажаного кінцевого результату ви можете або купити готовий комплект обладнання для прослуховування, або ж, скориставшись порадами народних умільців, спробувати зібрати його самостійно.

У випадку, якщо покупка досить дорогого обладнання вам не по кишені, а поняття «радіоелектроніка» ні про що не говорить, можна скористатись послугами посередників. За досить помірну платню (близько $100) вони запропонують вам повний набір програмного забезпечення, що дозволяє прослуховувати розмови по мобільному.

Пакет послуг може включати і додаткові «приємні дрібнички», як перехват SMS, доступ до телефонної книги, а також прослуховування розмов, які ведуться поблизу сотового телефону, причому незалежно від того, ввімкнений він чи ні.

Для установки подібного забезпечення на телефон об’єкту прослуховування навіть не обов’язково мати фізичний доступ до його трубки, все робиться з допомогою Bluetooth або через інфрачервоний порт. Розробники подібного роду програм обіцяють незабаром презентувати новинку – дистанційну активацію відеокамери в телефоні об’єкта з можливістю поспостерігати за тим, що відбувається навколо нього.

Жертвою прослуховування може стати будь-хто. Звісно, чим вищим є ваше суспільне становище, тим більше у вас шансів привернути увагу зловмисників. Однак простим смертним також не варто розслаблятись. Навіть у домогосподарок є свої секрети, і, можливо, саме зараз заздрісна сусідка налаштовує складну апаратуру, щоб підслухати рецепт вашого фірмового салату.

Перевірити, чи прослуховується ваш мобільний, непросто. Зовнішніх ознак того, що за вами шпигують, немає. Якість зв’язку як завжди паскудна, звичний рінгтон не змінюється на таємничий шепіт, а краля на заставці все так же єхидно посміхається. Можна спробувати проконтролювати розрядку акумулятора: якщо він втрачає заряд занадто швидко, це може бути свідоцтвом того, що вас слухають. Також може допомогти висулька-індикатор, що моргає під час з’єднання. Якщо світлодіод часто моргає в той час як телефон знаходиться в стані спокою – також є привід задуматись.

Є декілька достатньо ефективних способів захисту від прослуховування. Існують спеціальні захищені мобілки, т.зв. криптофони. Їх недолік – достатньо висока вартість (кілька тисяч доларів), і необхідність оформлення дозволу. Можна зекономити, придбавши скремблер (від 500 до 2000 у.о.), який під’єднується до телефону і шифрує сигнали, що йдуть з мікрофона і поступають на динамік.

Тим, хто хоче захиститися дешево і сердито, можна порадити генератор шуму (від $100), який заважатиме слухати ваші розмови, створюючи шум. Як бачите, вибір засобу захисту залежить від вашого гаманця і того, наскільки дорого ви оцінюєте свої таємниці.

Однак, незважаючи на всю широту вибору, пам’ятайте – жодна, навіть найдосконаліша система захисту не дасть вам 100% гарантії того, що вас не прослухають. Найпростіший і найнадійніший спосіб зберегти свої секрети від мобільника – позбавити його серця, тобто акумуляторної батареї. Після цього він уже нікому не зможе нічого розповісти про вас.

Техніка не стоїть на місці. Ще пару років тому визначити місцезнаходження мобільного телефону могли тільки правоохоронні органи, а зараз уже деякі оператори вільно надають подібну послугу своїм абонентам. Хто зна, може незабаром ви отримаєте від свого оператора SMS з пропозицією підключити послугу «підслухай друга» чи «підглянь за дружиною»…

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019