Міська рада вимагає демонтувати колишній шахтарський гуртожиток

Руїни приміщення, у якому колись був шахтарський гуртожиток, давно охрестили «будинком Павлова». Тут збираються неблагонадійні компанії, сюди викидають сміття, стіни розписані фразами, до яких визріли місцеві любителі графіті… І з кожним роком жителі Новомиргорода все більше задумувалися про те, що колишній гуртожиток не лише ображає естетичні почуття городян, але й становить небезпеку. Рано чи пізно будівля впаде – і немає гарантії, що у той момент ніхто не постраждає.

Міський голова Ігор Забажан ще під час своєї виборчої кампанії обіцяв вирішити проблему гуртожитку, проте звичайні переговори з власниками, пояснення, що руїни становлять загрозу для жителів, не привели до бажаного результату.

Власником приміщення є Мале підприємство у формі ТОВ «Гафса», зареєстроване у місті Стрий. Воно придбало будівлю у 2004 році і мало намір створити в ньому на першому поверсі офіси, а на решті поверхів – житлові площі. Та щось пішло не так і реконструкції досі не відбулося. Колишній гуртожиток занепадає.

Ідеї штрафувати МП ТОВ «Гафса» за стан території розбилася об законодавчу колізію, – розповідає секретар міської ради Андрій Францішко. – Адміністративний протокол заочно у суді не розглядається, він має бути підписаний керівником підприємства. А підприємство зареєстроване у місті Стрий, туди з адмінпротоколами не наїздишся. Тоді міська рада вирішила звернутися до суду з іншими вимогами і подала позов, в якому вимагає розібрати будівлю.

Ми зібрали чималий пакет документів, який свідчить про те, що будівля становить небезпеку. Зробили кілька обстежень будівлі, щоб довести, що вона руйнується і з кожним роком її стан погіршується, – розповідає Андрій Анатолійович. – У нашій країні приватна власність недоторканна, проте головною цінністю, відповідно до Конституції, є людське життя. Ми вказали у позові, що неподалік від будівлі є магазин «Кристал», де часто збирається чимало людей, медична установа, є приватний сектор з повітряними газопроводами. Якщо будівля впаде, то це може призвести не тільки до людських жертв, але й до екологічної катастрофи. Зараз будемо просити суд призначити судову експертизу будівлі, щоб суд мав достатньо аргументів для прийняття об‘єктивного рішення.

Ділянка, на якій розташований гуртожиток, належить міській раді. Щороку МП ТОВ «Гафса» бере ділянку у короткострокову оренду і чесно сплачує орендну плату. Поки що серйозних планів на цю землю міська влада не озвучує.

Для нас зараз важливо створити на цій ділянці безпечне середовище, – підкреслює секретар міської ради. – Адже руїни навіть не огороджені, не охороняються, вільний доступ до них мають абсолютно всі. Чимало посадовців міськради і я зокрема ганяють з приміщення дітей, які йдуть туди в пошуках пригод.

Сподіваємося, що ситуація з гуртожитком зрушить з місця і незабаром на цьому місці з‘явиться щось нове – будівля чи зелені насадження, але вони будуть окрасою міста, а не приводом для стурбованості.

NB.

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019