Міфи та реальність Prozoro Новомиргородської міської ради

Безперечно, свобода слова є однією із найцінніших завоювань демократії. Але інколи свободу слова, з тих чи інших причин, путають з вседозволеністю, змішуючи грішне з праведним. Як казав один із президентів України: «мухи і котлети потрібно класти окремо».

Скажете, до чого тут ця патетика? Все дуже просто. Мене дуже здивував матеріал, що був висвітлений на сторінках електронних видань «Прозоро центр медіа розслідувань», «Акула медіа» від 20.06.2018 року, районного видання «Новомиргородщина» (№25 (9471) від 23.0б.2018 року), до речі, чомусь не в оригіналі. Мова йде про діяльність Новомиргородського ПАТ «Райагротехсервіс» в частині надання послуг та виконання замовлень бюджетним організаціям міста та району.

Перш за все піддається нападкам організація безконкурентних замовлень та закупівель Новомиргородською міською радою. Автором вказаного матеріалу накидаються факти, що робиться це «неProzoro”. Люба людина, більш-менш знайома з особливостями таких закупівель, розуміє, що ніяких порушень немає, інакше б ми вже давно мали б негативні наспідки. Тим більше відповідні правоохоронні органи постійно контролюють це питання. Але така тенденційна викладка фактів кидає тінь на діяльність міської ради. Аналізуючи практично всі районні як то друковані, так і електронні засоби масової інформації, підконтрольні певній групі осіб, які «знаходяться постійно у виборчому процесі», просліджується тенденція щодо дискредитації діяльності Новомиргородської міської ради.

Автор статті не вказує, чому проводяться такі замовлення, хто ще працює в даному напрямку з міською радою та інше.

Доповідаю. Причин декілька. У всьому, перш за все, стоїть економічний інтерес. Ціни на товари та послуги тут найбільш оптимальні. По-друге, керівник ПАТ «Райагротехсервіс» Вадим Можний проводить соціально спрямований бізнес, і те, що він є депутатом міської ради лише лишній раз є мотиватором таких цін на послуги та матеріали. По-третє, принцип «купуй місцеве» є економічно обґрунтований. ПАТ «Райагротехсервіс» є у обліковому колі підприємств району, що є платниками податків у бюджет міста та району, а видаткова частина бюджету можлива лише при наявності коштів, що надходять від таких та подібних підприємств, що працюють у місті. Крім ПАТ «Райагротехсервіс» продукти харчування до дитячих садків міста постачають ще ряд підприємців: ФОП Кушнірчук Т.М., ФОП Промашков Ю.В., ФОП Гончаренко К.В. Ці факти чомусь також не зазначено в статті.

Крім того, для того, щоб поставляти продукти харчування в міські дошкільні заклади, існує ряд вимог, за якими не всі підприємці погоджуються працювати. Серед таких є сертифікати якості на товар та постачання продукції в заклад майже щоденно. Ми вели перемовини щодо постачання продуктів харчування з багатьма підприємцями міста, зокрема і з такими потужними як ПП Скиданов В.М. (магазин «Континент», мережа супермаркетів АТБ), проте отримали відмову. Наголошую, ми готові до співпраці з усіма.

Новомиргородська міська рада з даного питання працює виключно в межах чинного законодавства, керуючись в своїй діяльності Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», розпорядженням Кабінету Міністрів України від 20 травня 2015 року №501-р «Про реалізацію пілотного проекту щодо впровадження процедури електронних закупівель товарів», Законом України «Про публічні закупівлі», а також рішенням виконавчого комітету Новомиргородської міської ради від 6 липня 2016 року №154 «Про затвердження положення про використання «Системи електронних закупівель», рішенням одинадцятої сесії сьомого скликання Новомиргородської міської ради від 28 жовтня 2016 року №349 «Про затвердження рішень виконавчого комітету Новомиргородської міської ради», де зазначено допорогові суми проплат та механізм здійснення закупівель

Деякі тези названої статті базуються на припущеннях та домислах, а інколи і прямо не перевірених фактах. Так, зокрема, вказується, що Віктор Туз є членом виконкому Міськради та очолює відділ освіти молоді і спорту Новомиргородської РДА, а насправді очолює даний відділ інша людина. Відділ освіти РДА співпрацює з підприємством, де керівником є Вадим Можний, все з тих же причин, що і міська рада.

І останнє. ПАТ «Райагротехсервіс» надає послуги та виконує замовлення значній кількості підприємств та організацій району, у тому числі і бюджетним організаціям. Автором робиться натяк, що це погано, що за цим щось стоіть… Заспокойтеся, шановний. Не шукайте у темній кімнаті ЧОрного кота. Запевняю – його там немає.

І.Забажан, міський голова   (Новомиргородщина)

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019