Міфи та реальність – 2

(Продовження. Початок за посиланням)

Це тільки «вождь племені» з трибуни високопарно може заявляти «але маю ще раз нагадати: будівництво та утримання доріг потребує великих і регулярних каліталовкладень… таких коштів у міському бюджеті не було практично ніколи за роки Незалежності. Та и зараз немає…» (в №33 від 16.08.18 року газети для розумних людей «Між сціллою бажань і харибдою можливостей»). Мені цікаво, чи є переклад цих слів на нашу рідну мову? Чи арифметику забув (7,8 млн. спонсорські + 5,1 млн. дорожні + 2,4 млн зарлата голови та заступників = 15,3 млн грн.) і це тільки за останні 3 роки. А може «Сцілла» не прийшла, чи в «Харибди» пропало бажання? Як казав ваш «наставник», ну, Віктор Федорович, «Остановіться». Зніміть корону, а то вона вже на «мозги» вам давить. Може ми чогось не знаємо, то скажіть, будь-ласка: кого із вас силою затягнули в депутатське чи мерське крісло?

Майже три роки ви мовчали, тільки тихенько «чавкали», прожираючи бюджет, а тепер, коли вам почали задавати незручні питання – ви починаєте кидатися лайном, співати – немає грошей. Ви що, забули своє місце в строю? Ми найняли вас, щоб ви працювали, а не прожирали наші гроші. Замість того, щоб опустити вуха і бігом виконувати те, на що вас найняли, вдаєте із себе «європейського божка» на фоні прапора Євросоюзу.

Після отримання мерського мандата, як у пубтчної особи, у вас права і обов’язки залишилися Одні єдині – працювати. Не розпускати соплі, не пускати бульбашки, не кидатися лайном, у вас же не діарея, а працювати! Якщо публічна людина, ще дуже молода й зелена, дозволяє собі звертатися до пенсіонера по панібратськи «пане Дмитро», ну що тут сказати? Цей «повчальний» стиль, як дві краплі схожий на тих, хто звик все життя «за определенное жалованье» в кабінетах присідати і нагинатися, а при нагоді, якщо «хазяїн» дозволить, можуть лише поскавчати, вдаючи із себе «метра журналістики».

Ось лікарі підказують, що в даному випадку стан критичний – просто медицина тут мабуть безсила. Так, зазвичай, до всіх звертаються хворі діти вз затримкою психічного розвитку, вихованці спецінтернату на Дудченка, 9. Лікарі кажуть, що на хворих ображатися не слід. Я міг би, звичайно, потішити читачів, описавши дитячі та юнцькі роки авторі (вони виросли неподалік), але не буду спускатися нижче «міської каналізації», адже ця розповідь ніяк не вплине на стан речей, які творяться в нашому місті.

А може це ті кляті мурахи з розбурханого мурашника вас почали кусати? То нічого, воно пройде. Головне, щоб ускладнень не було, або алергії на критику, бо тоді точно капець.

Але закарбуйте собі, юначе, у своїй невеличкій маківці, що Гітлер, Муссоліні, Чаушеску, Каддафі також страджали «манієй вєлічія». Вам, звичайно, до них, як до Києва рачки, але як свідчить історія, маючи необмежену владу, жодного з них не врятувала а ні посада, а ні прислуга, а ні охорона. Можете навіть отримати безкоштовну консультацяю у попередників, як воно, після виборів. Ну, наприклад, у Яков Борисовича.

Ну хто такий Мостовий, ну пенсионер. ну ніхто, і пише про якісь там дороги, воду, смітники, зарплату, обіцянки. От зараза… Та й кому воно нада, ота правда. Досвід у вас великий, стратегія «регіоналівська», у самого Віктора Федоровича перейняли. Підхід комплексний.

Ось ми йому спочатку «частиною депутатського корпусу» вріжемо, а потім і я, як мер, вріжу, ну, як головному редактору по телефону, так сміливо за друк – «закопаю». Ви так сміливо про мене все написали, про Стоянова, про червону Новомиргогюдщину. Ну про нас можна, ми ж ніхто. А ви тепер так же сміливо про Юлю Тимошенко напишіть, адже вона за президентське крісло планує боротися на наступних президентських виборах. Можете і про Юрія Луценка, Генерального прокурора України написати, я думаю, їм дуже сподобається ваша сміливість. Ви ж сміливий, розумний, є в кого піти, да-а, як неяк Віктор Федорович «авторитет», і «справи вмієте зшивати». І про В`ячеслава Чорновола пам’ятаєте, третину життя за правду? І про Стуса. про сотні таких же. Але не вам їх судити чи оцінювати. І не забудьте їм, як і мені, нагадати про моральне право на критику. Можете навіть зателефонувати, ну, як редактору, всім то всім, при необхідності можу навіть надати номери телефонів. Можете навіть в інтернеті надрукувати.

Перед тим як ганьбити інших, пошукайте щось в собі. Особливо не забудьте при цьому відзначити, що ви декілька років очолювали районний осередок Партії Регіонів, головою якої був Віктор Федорович Янукович, до речі, тричі засуджений і двічі ув’язнений. Але зовсім не за слова, не за правду. А за розбій!

За його правління на майдані розстріляно сотні людей, а ви класно «ручки й ніжки вождю лобизали», не соромилися, якось не до совісті, не до моралі було. І «георгівську стрічку» гордо носили, груди аж розвертало, а потім вчасно з партії тю-тю і в мерське крісло. І вже біленький, пухнастий, як кролик, але вже від нової політичної сили «Європейська партія України».

Чи може нам, виборцям зателефонувати Віктору Федоровичу, розповісти про те, що ви його зрадили, партію покинули і в Європу помчапи. Ну звичайно, ви як здібний учень, зрозуміли, що після зради у колишнього президента деякі «совісні» соратники хто з вікна вистрибнув, хто іншим способом вкоротив собі віку, а в деяких інша хвороба виявилася, діагноз читачі-лікарі називали, ну типу сам собі два раза в голову стрельнув…

Дві бабусі на базарі говорили, що хтось із «мерської команди» жалівся, що дуже «старався» при підрахунку голосів, а посади так і не отримав. Тому після оприлюднення результатів голосування, не отримавши посади, бігав до деяких претендентів з цікавими матеріалами і пропозиціями. Не знаю правда чи ні, але якщо люди говорять, то щось було. А якщо щось було, то може ви насправді не настільки легітимний?

І нагадайте нам, як ви кинулися до влади: в мерію самовисуванцем, а в райраду від партії «Європейська партія України». Однією «женькою» на два стільчики. Міська ТВК за це зняла вас з реєстрації, і як вам вдалося за добу ліквідувати всі документи (для реєстрації кандидата необхідна згода кандидата, її заява та попереднє відповідне рішення партійної організації). Хто фальсикував, ви чи партія? Якщо не було заяви, то як партія приймала рішення? А якщо була заява, тоді від кого і де вона? Хто брехун: партія чи кандидат?

Якщо таке твориться в партії, то як можна довіряти такій партії, а якщо кандидат? Тоді про яке моральне право може йти розмова? Але ви молодець, правильно, не так як Віктор Федорович з Партії Регіонів в Росію, а стрімко «Європейську партію України» ощасливили. От тільки зустрічав хто небудь в природі, щоб горобчик «нацвірінчавшись» за день – увечері раптом соловейком защебетав? Особисто я ні, а ви?..

На підтвердження мого припущення цей молодий чоловік видає..: «Здобуття Україною незалежності, економіка зробила стрімке піке. Ось тоді і почалася стагнація. Про розвиток довелося забути надовго. У країні вцілому та на місцях почався справжній розвал, який не вдалося побороти до цього часу. Ось тоді, до речі, місто стало депресивним». Цікаві думки. Це ваші впасні, чи вождів дружньої сусідської держави? Це що ж, пане Забажан, виявляється, незалежитсть заважає нам розвиватися і ми досі розвалюємося? А скільки ж це вам рочків було в 1991 році? А як же це ви умудряїтеся в пікіруючому, розвалюваному, стагнуючому, депресивному місті отримувати, ну, зовсім, далеко не депресивну зарплату? Виходить, ви один із тих, хто замість того, щоб зміцнювати нашу державу, викачуєте на зарплату останні крихти з бюджету і «допомагаєте» нам зірватися вже в штопор? Це вас партія регіонів так вдохновила, чи у вас інший «руськии кумир»?

Як бачите, виходячи зі змісту публікацій і червоної, і зеленої «Новомиргородщиини» не тільки Мостовий бачить, м’яко кажучи, «негаразди в діяльності керівництва органів місцевої влади», а й батато інших авторів. Дуже багато людей про це говорять, але не знають, як і де викласти свою позицію. Інші бояться наслідків, переслідувань на роботі, а в декого просто не вистачає на це інколи фаху, інколи сміливості.

От, наприклад, шанована в місті людина, пан Суржок М.В. просив мене написати про порушення природоохоронних зон при будівництві «скромних хатиночок» на березі мальовничої річки Вись, про влаштування парканів, які зовсім обмежують доступ громади до зазначеної водойми. Що екс голова РДА Ковтун О.С. десь там, маючи «усадьбу», «вроді річку аж у двір завів екскаватором». Жителька північної частини міста Волошин Т. скаржиться, що великовантажні автомобілі із зерном уже декілька разів заїжджали до неї в паркан, а реакція місцевої влади нульова і вона нічого не може вдіяти?

Депутат районної ради Луць В.В. уже напряму задає багато питань, які належать до компетенції районного та міського керівництва та місцевих депутатів. Приватний підприємець Ященко В.О. не соромиться звертатися за стан доріг не тільки в місті, а й за межами міста до чиновників всіх рівнів: районної, обласної, депутатів Верховної ради. Житель м.Новомиргорода Володимир Діжур уже декілька років пише вам, що в нього двір постійно заливає зливовими та талими водами. Екс-голову РДА Кислуна Віктора Терентійовича Цікавить як працюють очисні спормди.

А чого тільки вартий цирк із ремонтом вул.Залізничної? Я дивуюся, чому з цього приводу мовчить Поліція, прокуратура. Я вже не кажу про депутатський корпус районної ради, які направляли кошти з районного бюджету і до цього часу не визвали представників Державної архгтектурно-будівельної інспекції? Ширину проїзної частини з нормативної 6 М (див.ДБН в.2.3-5:2018 п.5.1 таблиця.5.1;5.2) зробили 4,1 м? Пункт 5.1.5 вищезазначеного нормативного документа говорить, що навіть для селищ… ширина проїзної частини місцевих проЇздів для одностороннього та двостороннього руху – 6 м?

Ось тут «сцілла бажань і харибда можливостей» нашого мера зашкалює (номер 33 від 16.08.18 в газеті для розумних людей)… На якісний ремонт доріг критично не вистачає бюджетних грошей? Якщо на якісний ремонт не вистачає, то хто вам дав право робити неякісний ремонт?

Пане В.Вакуленко, пане А.Красносільський, Пані Л.Чорномор, а як же це ви «актуальні» Депутати і керівництво райдержадміністрації посміли так «шквально» звинувачувати міську владу, навіть не дочекавшись закінчення робіт та надання Відповідних висновків інспектора Державного(?) Технічного нагляду, який разом із міською радою відповідають за якість робіт, і вчинили «ґвалт» на «проїжджій» частині та соціальних мережах? Вибачайте за прописні істини, пане мер, але 27 серпня 2018 року, уже дочекавшись закінчення робіт на даному відрізку дороги, я рулеткою виміряв ширину проїзної (так буде українською мовою, а не «проїжджої») смуги руху. Вона складає всього 4.1 м.

Я не знаю, де ви взяли вищезазначеного «інспектора Державного», але «вішати лапшу і брехати» ви навчилися класно. Що таке ДБН – це Державні будівельні норми, тобто Закон України.

27 серпня 2018 року судова система Кореї засудила екс-президента країни за якісь негаразди з використання бюджетних коштів на 25 рокпв і зобов’язала виплатити компенсацію за завданні збитки (декілька мільйонів доларів). Тільки на ремонті міських доріг ви за неповних три роки роздерибанили більше п’яти мільйонів гривень!?!?!?

Я все думав і не міг зрозуміти, як людина з вищою економічною освітою пропрацювавши декілька років начальником комітету економіки райдержадміністрації (аналітичний центр куди збирається соціально- -економічна інформація з усього району), а потім декілька років першим заступником голови РДА (державний службовець, який формував і координував соціально-економічний розвиток району), не навчилася відповідати на елементарні питання. Але прочитавши спітч Забажана про «сціплу бажань і харибду можливостей», я згадав роман американського письменника-фантаста Роберта Шекпі «Между Сциллой и Харибдой» (це десь кінець минулого століття, я тоді полюбляв читати «детективні» твори Чейза і, коли його примірники вичерпалися, бібліотекар порекомендував цю книгу). І все стало на свої місця.

Це людина-липучка. Головне в її житті – утриматися на «портфелі». Не маючи власної думки, знайшов десь красиві слова, ну наприклад, «сцілла і харибда» і прицепив їх до дороги, навіть не уявляючи, що вони означають. Але як звучить, і не хтось сказав, а мер. Бачте який розумний, ерудований, дякуючи В.Пісковому. Вже й в інтернеті читають.

Ну, пане В.Пісковий, навіщо ж ви так мера підставили? ЧИ це ви таким чином віддячили меру за публікацію про «карманні» засоби масової інформації? Молодець, дванадцять балів.

В своєму романі Роберт Шеклі писав зовсім не про дороги, а про наркотики, про Іббіцу, про детективне агентство Хоба Драконіана «Альтернатива», в якому він давав роботу всім «бездарним особистостям», які за мінімальну платню забезпечували «таке – сяке» існування містера Хоба. Якщо це ваша «настопьна кніга», пане мер (я, звичайно, не літературознавець, можливо, з мистецької точки зору цей твір має якусь художню чи виховну цінність), але я не можу збагнути, як вживання наркотиків та митарства пана Хоба впливає на ремонт доріг. Шановний, а може ви того, як Хоб в романі «…кіпька дорожок…втягуєте…» і нічого навкруги не бачите? Чи може корона сильно глибоко в голову врізалася?

Люди в канавах б`ють власні автомобілі, деякі ями по центральній вулиці уже глибше 20 сантиметрів. А як же безпека руху, де автоінспекція? Замість того, щоб зібрати все раціональне і дійсно направити всі зусилля на розбудову європейського міста, ви «надуваєте щічки», «пускаєте бульбашки» і навіть немаєте ніякого уявлення про європейські стандарти. Ви хизуєтеся площею, парком. Дійсно, в європейських державах така якість – це навіть не вчорашній, а минулорічний день у самому «забитому чи забутому» поселенні. У вас же від європейського тільки набір слів та фото на фоні зірочок прапору Євросоюзу. Дивлячись на цей ваш «патріотичний» портрет, спали на думку слова одного заможного колумбійця-наркотоговця, товариша героя вищезазначеного роману: ”Не страшно ли, до каких крайностей может довести чувство патриотизма – передозировка наркотиков…”. У вас що «передоз»? Чи автоналаштування? Тільки нещодавно ви так гордо вишагували з «георгієвською» стрічкою, а тут бац – і уже такий європейський фон. От на день міста атракціони і «зреліща» навіть на газонах розміщувалися, і салют хвилин десять освічував наші голови. А от на День Незалежності… а ні мера, а ні команди, а ні вишиванки, а ні салюта… А що, автоналаштування не спрацювало?

Придивіться уважно, шановні земляки, який у нашому місті «європейський вождь». Тільки уявіть собі, американська волонтерка, маленькі дітки, школярі, дорослі містяни цілими родинами, представники місцевих рад району колективами, вдягнувши вишиванки, взяли участь у ході, присвяченій головному святу держави – Дню незалежності. А де ж мер?

Пане Забажан, ви які дати відмічаєте? Соромно стояти в лавах простого незалежного Українського народу? Ганьба! Ганьба і ще раз ганьба! Виходячи з ваших дій і вашого матеріалу, ви крапочки помітили, стиль вам також не сподобався, а от жодної інформації на конкретно поставлені питання ви так і не надали. Ви так нічого і не зрозуміли. Все ж таки ми цивілізована держава, не Сомалі. Це там пірати, беззаконня… безгрошів’я… .

Написаний мною і надрукований редакцією матеріал не містить наклепів, він підтверджений реальними фактами. А стосовно зібраних фото та часу «Х» я б радив вам, добродію, навпаки не гудити, а винести подяку головному редактору «Новомиргородщини» Ю.Стоянову. Тому що він не надрукував ще в 2016 році статтю «Скажи навіщо… і чому?», в якій наперед прописана вся ваша геніальна діяльність. До речі, шановним Юрію Леонідовичу, тоді ви мені відмовили, казали мер молодий, часу ще пройшло обмаль, за що ви його так жорстоко… Бачте пожаліпи. То може видасте Забажану той прогноз, тільки правда на сторінках газети щоб читачі звірили і обіцянки і досягнення.

А також поясніть, пане Забажан, і виборцям і читачам, як впливає біографія Мостового (при необхідності я можу її надрукувати якщо вам так цікаво і більше зайнятися нічим) на сучасний стан дороги чи водогону, чи придбання «пінопластового» серця за 30-36 тисяч гривень, на квакання жаб в калюжах, які тижнями стоять в місцях поривів у північній частині міста.

А може ви фізику забули, то я вам нагадаю: при збільшенні тиску в системі вода через отвір витікає з труби, влаштовуючи навколо себе брудну болотяну рідку масу, а при зменшенні тиску, тобто в період активного водозабору чи зменшенні дебету свердловини, всмоктує (згадайте отой ефект, відкриваєш кран, а він втягує в себе повітря, аж свистить як насос) або компенсує недостачу за рахунок отієї рідкої болотяної маси? Пийте на здоров’я, люди добрі!

Також прошу пана Піскового В.В., щоб у мера не розвивалася бурна фантазія та цікавість, пояснити йому причини припинення друкування вказаної статті у зеленій «Новомиргородщині» (я вибачаюсь за абревіатуру «зелена, червона», для нас чим більше видань, тим краще, а як їх називають, нам байдуже, головне, щоб було що читати. От мер, наприклад, називає всі новомиргородські видання «продажними», але то його справа), при необхідності можете йому електронну переписку показати чи надрукувати. Я без претензій, як вам буде зручно.

Як бачите, мер на відміну від частини депутатського корпусу працює, але більше займається юриспруденцією. Перші дев’ять місяців судився за звільнення з роботи інваліда військової служби Віктора Кушнірчука (надрукуйте, якщо маєте право, вирок суду, констатуючу частину про поновлення, про компенсацію. Скромність тут ні до чого), потім рік боровся з депутатами, «які нав’язували йому тридцятитисячну зарплату в депресивному районі». От бачте, як «підставили». Він двічі ініціював розгляд цього питання, упирався, не хотів. Знову ж таки, не «скромнічайте», не двічі, а тричі. Тільки третього разу ви хотіли вже сорок, бачте, а тут вже депутати промахнулися.

І що цікаво, в депутатському корпусі є «слуги народу», які «якось дивно» в недалекому минулому «кудись пішли» з посад. Але це вас не бентежить і не заважає вам з ними працювати. І ваша скромність не заважає вам отримувати зарплату, за яку вони також голосували.

Але зверніть увагу, «слуги народу», ви так мужньо за нього в своєму звернені “ми, депутати міської ради, стурбовані негативною тенденцією викладених ма-теріалів щодо діяльності як міського голови І.Забажана зокрема…”, а він, як зайчик, такий біленький, пухнастий, але досвідчений, відразу стриб в сторону, а вас «під танк». Це не я, «зарплату міського голови визначають своїм рішенням депутати міської ради». Правда тут його поперло. «Хіба попередні мери всі були білі та пухнасті», мабуть також про них, щось знає, але вирішив витримати паузу.

І таке ображене запитання від мера: «А невже автомобільні дороги за межами міста кращі, ніж у місті?» Ну-у, Ігоре Валерійовичу, це вже питання не до мене, це до голови райради Совенка С.М. та голови райдержадміністрації Сенченка О.О. Ну, мабуть в більшій мірі можете і себе запитати. Ви ж до мерського крісла декілька років працювали першим заступником голови РДА, який за посадовими обов’язками безпосередньо відповідає за стан доріг не тільки міста, а й району.

Пригадайте, будь-ласка, шановні читачі скільки і які програми розробив вищезазначений чиновник, які покращили наше існування, тому що назвати це життям якось язик не повертається. І не колись, а навіть за останні три роки? Що для нас першочергове? Це водопостаня, водовідведення та дорога. Всі вожді ахають, охають – труби старі, іржаві, аварійні; дороги і мости старі, роздовбані, аварійні і кілометрів цих клятих труб та доріг сильно багато і для вирішення цих потреб необхідно час і гроші – багато часу і багато грошей…

То виходить Мостовий та багато інших авторів статей та листів каже правду, я ж не претендую на керівне крісло, претендентів і без мене вистачить. То зробіть перший крок, розробіть «Програму розвитку міста», на перший випадок невеличку – на два розділи: вода і дорога. Програму не для власної реклами, а стратегічну.

Мери мінялися, міняються і будуть змінюватися, а програму будуть змушені виконувати всі. Все дуже просто. Зробіть повну інвентаризацію водогону, вулично-шляхової мережі, розбийте на квартали та категорії в залежності від діаметрів водогону та дорожнього покриття доріг, замовте гідравлічний розрахунок водогону, внесіть дані в програмний комплекс типу АВК і ви отримаєте орієнтовну вартість «по укрупненным нормам». Це всього максимум за місяць. Отримавши реальну картину стану водогону та доріг, знаючи реальні доходи місцевого бюджету, розпишіть поетапно щорічну роботу кожного мера по будівництву та реконструкції. Якщо ви це зробите, то проектні роботи завжди будуть виконуватися в зимові місяці, а будь-які будівельні роботи планово в період квітень-жовтень. А щоб виборні мужі не «косячили», як казав Євген Кошовий з «95 кварталу», оберіть «мобільну» спостережну громадську раду, в яку будуть входити не депутати, а представники тих груп населення, на території яких будуть виконуватися будівельні чи ремонтні роботи. Ось тоді уже точно ніхто не «накосячить».

Пропрацював мер з депутатським корпусом рік, виконав річні обсяги програми – продовжують працювати, не виконали – відставка і в парк на алею «Позор міста», на віка. Виконав мер З депутатським корпусом щорічні завдання програми всю каденцію – в парк на алею «Гордість міста». Я впевнений, що при такому підході вже через п’ять років нам будуть заздрити значна частина аналогічних європейських міст. А щоб і депутатський корпус «шевелився», прошу редакцію започаткувати депутатську рубрику, де в апфавітному порядку: фото депутата, партійність і звіт за півріччя – без словоблудства типу брав участь, засідав, присідав, а конкретно – що зробив, якщо хтось заважав щось робити, то відповідно до повноважень і обов’язків депутата написав звернення до районної прокуратури 10 шт, до обласної 5, до Генеральної прокуратури 2 і т.д…

Якби наші депутати так працювали, то нам би апподувала стоячи вся Європа ще вчора. Впевнений, що значна частина містян кожного року з квітами буде приходити в День незалежності України на алею «Гордість міста» і у нас надовго зникне проблема підрахунку голосів на виборах та кількість кандидатів у мери, адже алеї всього дві: «Гордість» і «Позор»! Бачте, як все просто, всього лише дві алеї. Вперед, відлік часу пішов! Тік-так, тік-так!

Ось такі міфи. І ось вона така, реальнність. Бережіть себе і Україну. Слава Украіні!

Дмитро Мостовий. (Новомиргородщина)

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019