Міфи та реальність – 2

( Продовження. Початок за посиланням)

От ви друкуєте, спрівпраця міста та ВКФ “Велта” вималювалась лише з обранням головою Забажана І.В. Просте, наївне дитяче питання: а ви тут до чого?

Поясніть, будь-ласка,хто автор цієї статті? І хто, де і коли вимальовував слівпрацю ВКФ «Велта» та Забажана І.В.? 3 колишнім мером вони що, не вимальовувалася, або з наступним мером також не буде вимальовуватися? В чому «геніальність» Забажана І.В.? Він що, впливає на процентний вміст ільменіту в родовищі? Чи його присутність в мерському кріслі впливає на продуктивність праці підприємства?

На мою думку, на цьому підприємстві й без нього вистачає досвідчених фахівців для того, щоб підприємство й надалі успішно працювало на теренах Новомиргородщини. А слівпраця, вона для всіх підприємців і для влади єдина – дороги, довкілля, податки. Не руйнуйте, не забруднюйте, справно сплачуйте податки і працюйте.

Ви що, насправді думаєте дуже приємно писати про «мурашник»? Ні. Мені особисто більш приємно і детально було б написати про міні-футбольне поле в школі №2, чи наприклад про благоустрій території ШКОЛИ №3, чи благоустрій під’їзду до продуктових магазинів “Кристал”, “Союз”, “Корал”, промислових “Шанс” Та «Хадеса» (до речі, за власні кошти підприємців і якістьвиконаних робіт у рази відрізняється від мерських, порівняйте… виходить можна, вміємо, тому що і для людей і для себе).

Подивнться, як змінилося примішення колишнього ДТСАФ з приходом Кваші Любові Павлівни. 3айдіть у школу №3,подивіться, як змінилося подвір’я, внутрішнє опорядження (влаштовано декілька внутрішніх вбиралень для дітей, повністю оновлено форму, стиль і зміст виховного та інформаційного матеріалу, в коридорах – вазони, на подвір’ї квітники). Що, фінансування помінялося? Ні, просто керівником стала Свистунова Тетяна Іванівна.

В поминальні дні комфортно було їхати по шляху в с.Розливу (Йосипівська сільська рада, де сільський голова Снісаренко Валентина Григорівна), кладовище прибране, заготовлено пісок та грунт для благоустрою могил, встановлено табличку “місце для сміття”. Бачте, просто але чисто. І все сміття несуть у це спеціально відведене місце. А яку «шикарну» адмінбудівлю збудував у місті Микола Олексійович Бондаренко! Які красені-елеватори зведено у смт Капітанівці, с.Йосипівці, чи господарський комплекс у с.Мартоноші, чи культові споруди в с.Пурпурівці, Прищепівці та смт. Капітанівці. І таких людей і прикладів дуже багато. На відміну від вас, вони не витрачають бюджетні кошти на кусок пінопласту за 34 чи то 36 тисяч гривень (таку вартість мер озвучив).

Ви весь час чомусь акцентуєте увагу на ВКФ «Велта». Не ховайтеся за неї, у неї є своє керівництво, вона сама за себе може постояти. Ви краще пишіть за себе та відповідайте на конкретно поставлені на сторінках газети питання.

Тому надайте інформацію, куди витрачалися власні надходження, що зроблено за власні кошти за оті майже три роки? Якби не спонсори, то нам що, «оппа»? Добре, що ви хоч нарешті, аж через три роки, озвучили реальну суму спонсорської допомоги – «понад 7,8 млн гривень». Але скільки оце «понад» – це що за нова одиниця виміру «понад»?

Але якщо розшифрувати вашою мовою розмір спонсорської допомоги – то це більше 7,8 кілометрів якісної асфальтобетонної міської дороги, а якшо врахувати, незрозуміло куди витрачені близько 4,5 мільйонів гривень власних надходжень, то це вже більше 12,2 кілометри ВИСОКОЯКІСНОЇ ДОРОГИ, якій на жаль “оппа”!

Тому, мабуть, ваше звернення завершує цинічно-бюрократичний вислів: «Так, ми розуміємо, що у місті є нагальні потреби, але для їх подолання необхідні час та кошти»… Це що ж виходить, на тридцятитисячну зарплату, на «транспортіровку вождя», на «імпровізацію ремонту доріг», на… у вас коштів і часу вистачило, а щоб зробити щось реальне для нас… реально не вистачає ні часу, ні коштів? При тому, що більшість із вас уже не перший раз з мандатом?

Так, в надрукованих раніше матеріалах ви помітили, що стиль викладення матеріалу є неприпустимим. Неприпустимим для кого? Для вас, для нас, чи для «свині, яка лежить в багнюці із щасливо заплющеними очима»? Вона в болоті, але щаслива. А ми де?

Це дуже добре, що депутатський корпус нарешті почав розбиратися в філології. Тільки я б радив вам, щоб ви більше на вивчення кримінального кодексу часу видіпили. В друкованих матеріалах стиль ви розгледіли, а злочинні дії міської влади ви чомусь не помітили. За наполегливим поглибленим вивченням філології якось три роки не помічали, що мер «катається» на службовому автомобілі: на роботу, з роботи, на обід… (до речі, після публікації, частково пересів на власний), що ремонт доріг не відповідає вимогам ДБН (Державним будівельним нормам), що періодичність «ямкового» ремонту для наших місцевих доріг 8-10 років? А мер три роки підряд одні й ті ж вулиці «латає», причому мало того, що неякісно, тобто брак, який не підлягає оплаті, але й дивно, що роботи виконує один і той же підрядник.

Можливо ви всі й не в курсі, а депутат Афанасьєв О.В., як колишній начальник КРУ, повинен, мабуть, роз’яснити меру і всьому депутатському корпусу, що будь-які роботи з капітального ремонту, реконструкції чи нового будівництва проводяться „лише за наявності затвердженої в установленому порядку проектно-кошторисної документації, Технічного та авторського нагляду та отримання дозволу (реєстрації декларації) в Державній архітектурно-будівельній інспекції (ДАБІ). В підтвердження цього нещодавно мер пояснював на сторінках газети, що ремонт центральної вулиці Міста за рахунок коштів 3 Державного бюджету, розпорядником коштів якого є Управління капітального будівництва облдержадміністрації, затримується саме з цих причин: виготовлення проектно-кошторисної документації, проведення експертизи проекту, реєстрації в ДАБІ. Дивіться, обласне управління працює в правовому полі. А мер, а ви? Де затверджена в установленому поряцку проектна документація на фонтан, центральну площу, парк, приміщення мерії, дорогу, дитяче кафе?

Якщо ви “ВВАЖАЄТЕ, ЩО АБСОЛЮТНА БІЛЬШІСТЬ ФАКТІВ, НАВЕДЕНИХ В СТАТТІ, ПОДАНО УПЕРЕДЖЕНО, ВИРВАНО 3 КОНТЕСТУ ЗАГАЛЬНОЇ СПІЛЬНОЇ РОБОТИ”, то надайте конкретну відповідь на конкретно поставлені запитання про вашу спільну роботу, будь-ласка, БЕЗ СЛОВОБЛУДСТВА, і не з точки зору філології, а з юридичної. А також надайте консультацію, яка передбачається відповідальність згідно чинного законодавства за погрози державного службовця на адресу працівника засобу масовоії інформації. Прошу також і працівників прокуратури та правоохоронних органів звернути на це увагу та надати правову оцінку вищезазначеному факту.

На мою думку, публікація будь-якої статті в друкованому виданні – це офіційне звернення громадян через засоби масової інформації. Якщо «робота міської ради та її голови прозора та відкрита», то відповідно до Законів України «Про звернення громадян» та «Про доступ до публічної інформації» мер зобов’язаний надати вичерпну інформацію на всі питання зазначені в статті не пізніше ОДНОГО місяця з дня надходження або публікації. Відсутність такоії інформації «протягом двох місяців» (це ви офіційно підтвердили в своєму звернені, №31 Новомиргородщини) підтверджує те, що «дієві пропозиції громадськості беруться до уваги», тобто газету ви читаєте. І мер головному редактору погрожує за друкований матеріал – це вказує на те, що дійсно діяльність керівництва мерії здійснюється з грубим порушенням чинного законодавства, а «загальна спільна робота» частини депутатського корпусу і мера може трактуватися як злочинна.

Можливо я помиляюся, але ситуація досить забавна: два підприємця-депути постачають продукти третьому депутату – керівнику дитсадка. І все це проплачує за рахунок міського бюджету міський голова, якого вони повинні контролювати!!! А хто ж тоді контролює якість товару, його ціну? Хто?… П’ятий депутат?

В підтвердження своєї думки хочу зазначити, що згідно Закону України «Про автомобільні дороги» ОСНОВНИМИ ОБОВ’ЯЗКАМИ органів місцевого самоврядування у частині управління функціонуванням і розвитком вулиць і доріг міст є:

– організація будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг за встановленими для них будівельними нормами, державними стандартами та нормами;

– і ВІДПОВІДАЮТЬ за: якість робіт з проектування, будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг міст…

У минулу середу міська рада проводила чи то ремонт, чи то будівництво відрізка дороги по вул. Залізничній. Небайдужі жителі міста зафіксували на фото, телефонували депутатам та посадовцям про грубе порушення будівельною організацією будівельних норм при влаштуванні дорожнього покриття. Відгукнулися керівництво райдержадміністрації, депутати районної ради, журналісти, а де були ви?

Оприлюдніть у наступному своєму зверненні: виконавця робіт, час і дату проведення тендерних процедур (якщо такі необхідні), виконавця проектно-кошторисної документації, хто оформляв і підписував дефектний акт, прізвище працівника технічного нагляду, дату та номер декларації про початок, виконання будівельних робіт! А також хто поніс відповідальність за неякісно виконані роботи, за відсутність контролю та зменшення розмірів проїжджої частини дороги, пункт якого закону дозволяє це робити і як це вплине на безпеку руху?

Як бачите, у небайдужих людей серце болить, небайдужі люди помітили брак, фотографують, телефонують. А ви для чого в раді, щоб «оди» писати?

Тоді поїдьте на вул.Залізничну і сфотографуйтеся на фоні мерського витвору «відремонтованої дороги», дайте оцінку і підряднику, і меру, і собі… Дійсно, це значний крок до «європейського життя». А щоб «у читачів не формувалася хибна думка, що міська рада несе відповідальність за всі проблеми, які наявні на теренах міста» (це ваше… в зверненні), оце депутати допрацювалися!!!

Думка про відповідальність міськоії ради є хибною??? А ХТО Ж ЗГІДНО ЧИННОГО ЗАКОНОДАВСТВА НЕСЕ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА МІСЬКІ ПРОБЛЕМИ? Пушкін О.С. чи хто???

На жаль, поки що от така вона, реальність! А може все це міфи… Ну про ЧЕСТЬ, СОВІСТЬ, соціально спрямований бізнес?

Бережіть себе і Україну!

Слава Україні!

Дмитро Мостовий. (Новомиргородщина)

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019