Медична реформа: не панікуємо. Але й не розслабляємося…

Реформа галузі охорони здоров᾿я – чи не найбільш обговорювана в інтернеті, засобах масової інформації та розмовах пересічних громадян. А у Новомиргороді протягом останніх двох днів медична реформа обговорюється на кожному кутку.

На початку року перед депутатами районної ради постала проблема – у плані створення медичних округів на теренах Кіровоградської області було визначено, що в Новомиргороді залишають медичний заклад планового лікування, а найближчою лікарнею інтенсивної медичної допомоги стане Маловисківська.

Втрачати медичний заклад, куди вкладено дуже багато коштів – як бюджетних, так і соціально відповідального бізнесу, при тому, що район вже не перший рік навчає молодь за програмою “Лікар”, забезпечує молодих лікарів житлом, щоб вони залишалися в Новомиргороді, ніхто не хотів, тому було вирішено поклопотатися про те, щоб перевести наш район у Кропивницький медичний округ.

Оскільки до Кропивницького від Новомиргорода більше 60 кілометрів, то нашій лікарні мали теоретично залишити право надавати інтенсивну медичну допомогу. Відповідні звернення підготували депутати міської та районної рад, на ситуацію пообіцяв таки вплинути наш земляк, голова обласної ради Олександр Чорноіваненко.

І ось ми одержали результат – затверджений Кабінетом Міністрів план поділу області на медичні округи, відповідно до якого Новомиргород і Мала Виска дійсно в різних округах, проте у Малій Висці – лікарня інтенсивної медичної допомоги, а в Новомиргороді – тільки планової. Тобто, якщо втілити в життя план реформаторів, то для одержання допомоги хірурга, травматолога, народження дитини треба буде їхати у Кропивницький.

Це й для мешканців Новомиргорода – неприємна новина, а що вже казати про жителів, наприклад, Петроострова або Буртів, звідки до Кропивницького у випадку необхідності пацієнта доведеться доставляти більше двох годин по далеко не найкращих дорогах?

Прокоментувати ситуацію, яка провокує людей на протести, ми попросили начальника відділу охорони здоров᾿я Сергія Пойду.

Для нашої лікарні не запланували надання інтенсивної медичної допомоги, оскільки вона не обслуговує 120 тисяч населення. Щоправда, немає стільки населення і в Маловисківському районі, і в Новоукраїнському, проте тут запланували лікарню першого рівня з правом надавати інтенсивну медичну допомогу. Втім, панікувати жителям району не варто. По-перше, саме втілення цього плану відкладене на два роки, – зазначає Сергій Миколайович. – Ми ще питання по реформі первинної ланки не закрили. Теоретично мешканці мають вже підписувати контракти з сімейними лікарями і до кінця 2017 року всі мають визначитися зі своїми лікарями. Але цього поки що немає навіть форми контракту – і депутати не прийняли медичну реформу. Тому, за неофіційними даними, реформувати вторинну ланку медичної допомоги було вирішено через два роки.

По-друге, лікарня – це власність громади. Тому розпоряджатися нею можуть тільки депутати районної ради. Я не знаю жодного депутата, який би проголосував за таку реформу, в результаті якої Новомиргород залишиться без можливості надавати людям інтенсивну медичну допомогу. Гадаю, і серед депутатів наступного скликання таких не буде.

Фінансування медичного закладу зараз здійснюється з кількох джерел – Державного та районного бюджетів, благодійні внески та спонсорські кошти. За останні роки благодійні та спонсорські надходження стали суттєвим доповненням. Для порівняння – 5 років тому за рік ми збирали 30-40 тисяч гривень благодійних внесків, зараз завдяки запровадженню системи обліку, надходження сягнули близько 40 тисяч на місяць, а на рік відповідно до 500 тисяч. Принаймні в 2016 році було зібрано 490 тисяч 311,85 гривень благодійних внесків. Тому всі шанси утримати на плаву лікарню ми маємо.

У Малій Висці чи Новоукраїнці більше населення, але у нашого району є перспективи. Розвивається район – це дасть свої плюси в демографічному й міграційному плані. І нам треба зберегти інфраструктуру. Свого часу наша лікарня проектувалася такою, щоб на її базі можна було обслуговувати 50-70 тисяч населення. Тут гарна матеріальна база – періодично з обласного центру приїжджає бригада фахівців і проводять операції на нашому обладнанні.

Є молоді, але досить сильні фахівці. Є порозуміння з депутатським корпусом та райдержадміністрацією, є спонсори серед соціально відповідального бізнесу, тому відремонтовані пологове та дитяче відділення, а також окремі палати у хірургії та терапевтичному відділенні. У терапевтичному відділенні хочемо цього року зробити капітальний ремонт, а також відремонтувати систему водопостачання та водовідведення у лікарні. Районна влада обіцяє кошти на нове обладнання. Відділення, які є у нашому стаціонарі, нам треба зберегти – це самодостатня лікарня для нашого району.

Єдине, чого я боюся – що район розділиться на кілька громад, кожна з яких не зможе самотужки ні утримувати ту лікарню, яка вже є, ні створити достойний заклад на своїй території, – підсумував Сергій Миколайович.

Словом, чи буде повноцінна лікарня в Новомиргороді – вирішуватиме не Кабінет Міністрів, а люди на місцях. Тому, шановні читачі, зважено підходьте до голосування на виборах – адже від цього дуже багато буде залежати.

Олена Белінська.   (NB)

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019