Людина собаці … друг?

— Алло! Це товариство охорони тварин? Прошу вас, пришліть когось. У нашому дворі на дереві сидить листоноша і ображає нашого дога.

Близько 15 000 років пройшло з того дня, коли людина приручила собаку, отримавши вірного друга і помічника. За цей час як людина, так і тварина пройшли довгий шлях еволюції, змінили свій зовнішній вигляд, образ життя, звички, але незмінним залишалось одне – їхня дружба. І здавалося, що так буде завжди…

Але раптом ЗМІ почали писати про те, що не все складається так добре у взаємовідносинах людей з собаками…
… в місті Люботин Харківської області скажена собака покусала п’ятьох людей…
… в Києві бродячий пес покусав 85-річну жінку і 5-річного хлопчика…

… в Запоріжжі ротвейлер, що зненацька вискочив з двору, накинувся на 6-річну дівчинку, яка від отриманих ран померла…
На превеликий жаль, останнім часом про собак все більше доводиться говорити не як про друзів, а як про загрозу для здоров’я і навіть життя людей. Щорічно від нападів собак страждає майже 4 мільйони людей у всьому світі. Звісно, абсолютна більшість цих випадків трапляється в країнах, де не працюють закони і здоровий глузд, серед яких, на жаль, і Україна. Протистояння між людьми і собаками в нас відбувається за жорстокими вуличними законами: хто сильніший – той і правий, тоді як у цивілізованих країнах давно виключена сама можливість такого протистояння.

В Новомиргороді також траплялись інциденти за участю як бродячих, так і «домашніх» собак, на щастя, більшість з них закінчувались без значних втрат з обох сторін. Але проблема є, і чим далі – тим більша. «Новомиргородщина» якось піднімала питання бездомних собак, що блукають біля міського ринку, але повністю вирішити проблему так і не вдалося.

Звісно, Новомиргород не є взірцем чистоти і порядку. Але ж свій внесок в це роблять і бродячі пси, що залишають сліди своєї життєдіяльності на вулицях і в парку, на площі і на щойно побудованому дитячому майданчику… Крім цього, вони гавкають і виють ночами під вікнами і взагалі завдають масу неприємностей. Але головна небезпека, яка загрожує жителям міста від бродячих собак – це зараження сказом, від якого щорічно в світі помирає близько 50 000 чоловік. У 95 % цих випадків джерелом інфекції стають саме собаки.

Незважаючи на те, що більшість людей усвідомлює, що бродяги – це розсадник інфекцій з неконтрольованим розмноженням і небезпека для нас і наших дітей, все ж знаходяться «добрі душі», які вважають, що винищувати собак чи взагалі застосовувати до них якісь заходи – не гуманно, жорстоко і таке інше. Вони підкормлюють приблуд, вважаючи це найблагороднішим вчинком свого життя, і навіть не задумуються над тим, що вирощують ходячу загрозу для оточуючих. Звісно, «благодійникам» нема чого боятись, адже собака не настільки дурна, щоб кусати руку, яка її кормить. Натомість вона вкусить дитину, яка, граючись, стане на заваді до звичного собачого туалету – пісочниці, або жінку, що, повертаючись пізно з роботи, ненароком наступить на сонного пса в темному під’їзді.

Безумовно, треба вилучати бродячих собак із міського життя. Інше питання, яким чином це робити. «Гуманний» метод боротьби шляхом стерилізації, не дає ніяких результатів. Собака так само голодна й агресивна, так само може заразитися сказом і напасти на людину. Чи не простіше (і дешевше) зробити їй укол, після якого вона безболісно засне назавжди, споглядаючи свої щасливі собачі сни?

«Домашнім» новомиргородським собакам пощастило не набагато більше, ніж їх бездомним братам і сестрам. Добре, якщо хазяїн має власний дім з великим подвір’ям, на якому можна побігати. Утримання ж собаки в квартирі є не менш жорстоким по відношенні до неї, ніж фізичне насилля.

За відсутності спеціально відведених місць для вигулу, горе-хазяї водять своїх улюбленців де прийдеться, хоча згідно українського законодавства, двори багатоквартирних будинків, спортмайданчики шкіл, стадіони і парки не входять в перелік місць, придатних для вигулу тварин. Також заборонено вигул собак особами, що не досягли 14 років. Але про яке дотримання закону може йти мова, коли в деяких любителів собак немає елементарної культури і поваги до людей! Здається, їм навіть подобається, коли їхню собаку бояться.

Будь-який факт нападу собаки на людину – це надзвичайна подія, винуватці якої мають понести покарання. Навіть якщо господар стверджуватиме, що це ви дражнили його собаку – сміливо звертайтесь в міліцію та до суду, адже, згідно закону, собака в громадському місці має бути на повідку і в наморднику. Максимум, що їй дозволено – побрехати вволю на того, хто її дражнить (хоча й це можна кваліфікувати як погрозу). А ось в квартирі господаря вона може хоч на шматочки його рвати – головне, щоб не було шуму, гавкоту і криків, які будуть турбувати сусідів.

Проблеми повинні бути в тих, хто завдає клопоту оточуючим, а не навпаки. А нам пора звикати захищати себе з допомогою закону, а не палок і каміння. Якщо любитель собак буде за кожну витівку свого улюбленця платити чималий штраф, він дуже швидко оцінить дешевизну намордника і повідка.

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019