Людський фактор – як фактор ризику

2017 рік для Новомиргородщини розпочався з сумної новини – у лікарні через двобічне запалення легень помер учасник АТО з села Мар’ївка Петро Зайцев.

Чоловік звернувся 30 грудня до лікарні, де йому встановили діагноз «Двостороння пневмонія». З яких причин він з таким діагнозом не опинився у лікарняній палаті, а поїхав додому – версії дружини померлого і лікарів розбігаються.

За словами Тетяни Неродик, з якою Петро Зайцев жив у цивільному шлюбі, додому його відправили лікарі:

– Чоловік у мене працював, він ні на що не скаржився. А от у п’ятницю 30 грудня прийшов додому блідий і з температурою. Ми телефонували на номер «Швидкої допомоги», проте нам відповіли, що висока температура – ознака грипу, вона буде триматися три дні, потім спаде, – розповідає Тетяна Дмитрівна.

– Рекомендували пити побільше чаю, а чоловіку ніяк не ставало краще. Поїхали у лікарню, там встановили діагноз, призначили лікування і відправили додому. 1 січня чоловіку стало ще гірше, температура трималася під 40 градусів – била у всі дзвони, за клопотанням голови районної ради Сергія Совенка приїхала «швидка», забрали чоловіка відразу у відділення інтенсивної терапії. І того ж дня він помер.

Чи дійсно хворий сам поставився до свого здоров’я недбало – і відмовився від лікування? Це питання залишається відкритим. Багато що залежить від того, якими будуть результати гістологічної експертизи – вона покаже, чи був у лікарів шанс врятувати хворого.

– Я не можу коментувати ситуацію до того, як матиму на руках якісь докази вини чи правоти лікарів, – зазначає керівник РТМО «Новомиргородське» Сергій Пойда. – Але хочу звернутися до всіх читачів, щоб вони дбали про себе й не намагалися переходити хворобу на ногах. Є висока температура – звертайтеся до поліклініки, лікарі щодня працюють тут до 18.00. Чимало хворих їдуть відразу на стаціонар. Показником роботи лікарів є те, що тільки під час новорічних вихідних ми ушпиталили 90 чоловік з діагнозами, пов’язаними з хворобами органів дихання.

Легені – дуже важливий орган. У деяких випадках від запалення легень можна згоріти за кілька годин. Зараз у всіх відділеннях встановлені пульсоксиметри, які моментально показують рівень насичення киснем крові. Це дає можливість запідозрити пневмонію навіть до проведення флюорографічного обстеження.

Цікаво, що приблизно у цей же період з таким же діагнозом на лікуванні у нашій же лікарні перебував юнак, який також є учасником АТО, але приїхав у відпустку до Новомиргорода.

Владислав Шкварка до поліклініки звернувся за тиждень до Нового року – у п’ятницю 23 грудня. У поліклініці назустріч солдату пішли всі лікарі. Грошей не брали ні за що – ні за знімки, ні за аналізи. Терапевт Петро Антоненко, дізнавшись, що 19-річний Влад служити пішов не за примусом, а з власної волі, до справи лікування підійшов максимально серйозно, коли з’ясувалося, що в інфекційному відділенні немає місць, особисто телефонував завідуючій терапевтичним відділенням Ніні Забірко з проханням розмістити солдата у підконтрольному відділенні.

– У мене син не дуже серйозно ставиться до лікування, думає, що молодий і «все саме пройде», – розповідає мати солдата Наталя Трофіменко. – Завідуюча відділенням взяла під особистий контроль, щоб ніяких прогулів уколів і запізнень на процедури. Ми навіть не очікували, що нам приділятимуть стільки уваги.

Втім, якщо ви, читачі, думаєте, що цей випадок ми розповідаємо, щоб трохи поліпшити враження про нашу лікарню, то помиляєтеся. І в цій родині з’явилися проблеми, пов’язані з лікуванням. Тільки стосувалися вони не лікарів.

– У лікарні нам повідомили, що ліки треба купувати, але їхню вартість відшкодують, для цього потрібно подати документи в Управління праці й соціального захисту населення. Звичайно, нам ця допомога була зовсім не зайвою. Оскільки син і чоловік у мене в зоні АТО, родина позбавлена субсидій – мовляв, заробітки в нас високі. Допомогу на меншого сина вже не платять, а на роботу я ще не ходжу. Щоб лікувати сина, взяла кредит, бо тільки ліки обходилися по 400 гривень у день.

Під кінець курсу лікування мусили відмовлятися від крапельниць і залишати тільки уколи, бо грошей бракувало.І ось ми звернулися до Управління праці й соціального захисту, принесли весь зібраний пакет документів… а приймати його там відмовляються. Погодилися взяти ці документи в роботу тільки після втручання голови райради.

Ми розуміємо, що був кінець фінансового року, зараз буде початок, відповідно через день чи два нам відшкодування не дадуть. Але документи ж взяти можна було відразу? Просто, щоб ми не приходили вдруге?

Шановні люди, щоб будь-який рік був вдалим, давайте ми зробимо все, щоб залишатися людьми. Шануйтеся, шануйте інших – і нехай вас шанує оточення.

І давайте допомагати один одному хоча б у міру можливостей і посадових обов’язків.

NB.

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019