Липнева сесія. Депутати працювали не всі, але за всіх

27 липня відбулася двадцята сесія районної ради сьомого скликання. І, мабуть, добре, що відбулася. Перед початком засідання в залі чулося хвилювання з приводу того, чи вона взагалі відбудеться. Бо не дивлячись на те, що були запрошені і міський, селищний, сільські голови, голови та керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники підприємств, установ, організацій району, у залі було дуже мало людей. І депутатів також.

Але побоювання розвіялися, коли виявилося, що все ж таки 20 депутатів на засідання сесії прибули. Кворум, необхідний для проведення сесії, був, тож і розпочалася робота в залі.

На розгляд цієї сесії винесли 35 питань, сімнадцять з яких стосувалися земельних відносин.

Інші мали відношення до різних сфер життя району. Працювати було над чим. І хоча більшість з них були погоджені на засіданнях постійних комісій, та, все ж, виникали деякі розбіжності в поглядах. І під час розгляду питань з’являлися інші пропозиції всупереч проектам рішень.

Ще за тиждень, а може й більше до засідання сесії, в місті вже ширилися чутки і розмови про те, шо колишній директор міської школи №2, нині навчально-виховне обєднання, Мурзак Віктор Романович повертається на свою посаду. В свій час його звільнили, на його місце призначили Литвиненко Віталіну Миколаївну, але рішенням суду Віктора Романовича поновили на посаді і визнали його звільнення таким, що відбулося з чисельними порушеннями законодавства.

І чутки стали реальністю, коли першим питанням оголосили «Погодження звільнення з посади директора навчально-виховного об’єднання «Новомиргородська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2- дошкільний навчальний заклад» Новомиргородської районної ради Кіровоградської області Литвиненко Віталіни Миколаївни». А слідом за ним наступне питання звучало так: погодження призначення на посаду директора навчально-виховного об’єднання «Новомиргородська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 – дошкільний навчальний заклад» Новомиргородської районної радИ Кіровоградської області Мурзака Віктора Романовичаа.

Інформацію депутатам і присутнім в залі надавав начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Єпанча Олександр Володимирович. А людей в залі побільшало, бо саме на розгляд цих двох питань прийшли небайдужі батьки учнів другої школи, які були категорично проти звільнення Литвиненко В.М. і призначення Мурзака В.Р. Вони навіть закликали депутатів, викрикуючи з місць, щоб ті не приймали цих рішень. Ну що ж, депутати своїм голосуванням обидва рішення не прийняли і поки що все залишається на своїх місцях. Але, якщо є рішення суду, то його, напевне, треба виконувати, і рішення депутатів на його відтермінування ніяк не впливає. Як відомо, відділ освіти вже оштрафували на 5100 гривень за не вчасно виконане рішення суду. А ще в постанові мова йде про виплату заробітної плати за весь цей період Віктору Романовичу і виконати це потрібно також негайно. Що поки що не зроблено. А далі виконавча служба штрафуватиме вже не відділ освіти, а особисто начальника Єпанчу О.В. і штраф вже буде в рази більший. Депутати рішення прийняли, Вірніше не прийняли, але не їм відповідати за невиконання рішення суду.

Так, ситуація склалася неоднозначна, цікава. Далі час покаже, що буде і як. А поки що Єпанча Олександр Володимирович у відпустці, тому будь-який коментар взяти у нього не вдалося.

А далі три питання стосувалися медицини району. Доповідала начальниця Комунального некомерційного підприємства «Новомиргородський ЦПМСД» Криворучко Оксана Володимирівна. Найперше, вона звернулася до депутатів з проханням затвердити районну програму розвитку первинної медико санітарноі допомоги в Новомиргородському районі на 2018-2020 роки.

Мова йшла про те, що вже в серпні наш медзаклад підпише договір з Національною службою здоров’я і почне отримувати фінансування за новою меделлю. Сімейні лікарі, терапевти й педіатри мають чіткий перелік послуг, які вони надаватимуть, а держава оплачуватиме Ці послуги відповідно до встановленого тарифу та коригувальних коефіцієнтів. Кошти, які будуть отримані від НСЗ, йтимуть на заробітну плату лікарям, медсестрам, лаборантам, на аналізи, на реагенти, на обслуговування оргтехніки та інше. Але коштів не вистачить на оплату комунальних послуг, на завершення ремонтних робіт по встановленню металопластикових вікон в медзакладі, на завершення будівництва нової амбулаторії в Панчевому, на розвиток і підтримку різних медичних програм в районі, що стосуються онкохворих, хворих на туберкульоз, ВІЛ/СНІД і т.і.

Тому і виникла потреба в додатковому фінансування з районного бюджету. Серед депутатів не знайшлося того, хто був проти, тому рішення прийняли одноголосно.

Вирішивши, мабуть, найголовніше питання для медицини – фінансування, перейшли до наступних. Депутати також підтримали рішення щодо укладання договору оренди службового житла для молодого лікаря Млавця С.Ф. у м. Новомиргороді строком на 2 роки 9 місяців, потім затвердили Статут медзакладу у новій редакціі (хоча його затверджували раніше, але в результаті опрацювання виявили деякі неточності і Його віддали на допрацювання), а наостанок дали згоду на списання застарілого майна по амбулаторіях в районі та у місті.

Наступною до присутніх депутатів звернулася начальник управління економічного розвитку, торгівлі, інфраструктури та промисловості Наливайко Олена Миколаївна. Доповідала вона щодо внесення змін до районної програми про оргаНізацію та забезпечення проведення приписки громадян України до призовної дільниці, призову громадян на строкову військову службу, військову службу за контрактом та мобілізаційної підготовки на 2018-2020 роки, а також про внесення змін до районної комплексної програми цивільного захисту Новомиргородського району на 2016-2020 роки, де йшлося про виділення коштів для наших рятувальників для забезпечення іх новим спецодягом, паливно-мастильними матеріалами.

Голова райради Совенко Сергій Миколайович інформував щодо змін та доповнень до програми фінансування загальнорайонних заходів у 2018-2020 роках та про виділення коштів на “лікування колеги – депутата районної ради Буземського Сергія Григоровича. Депутати погодили виділення коштів у сумі 30 тисяч гривень.

Ну, і звісно, дійшла черга до питання, яке майже завжди викликає неочікувану реакцію та непередбачувані рішення, бо стосується воно грошей. Доповідала начальниця фінансового управління РДА Горбуліна Світлана Вікторівна.

Присутні депутати слухали звіт про виконання районного бюджету за І півріччя 2018 року та про внесення змін до рішення районної ради від 22 грудня 2017 року №304 «Про районний бюджет на 2018 рік».

І якщо звіт всіх влаштовував, то от зміни не всіх, бо стосувалися вони посадових окладів працівників апарату районної ради. Було озвучено суму у розмірі 163,5 тис. гривень, які б пішли на підвищення зарплатні працівникам райради до кінця цього року, поки що. 3 цим категорично не погодився депутат Луць Василь Васильович, який зауважив на тому, що ці кошти можна було б використати на більш нагальні проблеми.

Також Василь Васильович вносив і пропозицію щодо не надання районній раді цієї суми, виключивши її з переліку питань, що входили до загального – змін до бюджету. Спочатку рішення щодо змін не прийняли, потім голосували за пропозицію Луця В.В. – також не прийняли. Потім вирішили переголосувати, бо неприйняття цього питання негативно вплинуло б і на медицину, і на освіту і на інші сфери життя району. Таким чином з четвертого голосування депутати прийняли рішення «Про внесення змін до рішення районної ради від 22 грудня 2017 року №304 «Про районний бюджет на 2018 рік» в цілому.

Далі директор КП «Новомиргородський новобуд» Добровольський Олександр Володимирович погоджував з депутатами призначення на посаду головного бухгалтера цього підприємства Миколенко Тетяни Валеріївни, що вони підтримали. А потім заслухали звіт про роботу Підприємства за 2017 рік.

А після цього питання знову звучав звіт тільки вже про роботу Новониргородського районного комунального медично-виробничого підприємства профілактичної дезінфекції за 2017 рік. Інформувала директор підприємства Полякова Ганна Миколаївна.

На кінець залишили блок земельних питань, про які інформував начальник відділу Держгеокадастру Бестака Сергій ВаСильович.

Було повідомлено про затвердження технічної документації по нормативній грошовій оцінці земельних ділянок площами 33,9004 га та 15,6001 га, наданих в оренду ФГ «Довіра» – рішення прийняті; про затвердження технічної документації по нормативній грошовій оцінці земельних ділянок площами 3,5005 га та 5,7401 га, наданих в оренду ФГ «Юрчак» – рішення не прийняті; про затвердження технічної документації по нормативній грошовій оцінці земельної ділянки, наданої в оренду ТОВ ВКФ «Велта» – рішення прийняте; про затвердження технічної документації по нормативній грошовій оцінці земельних ділянок площами 27,0 га та 11,6 га, що відводяться для продажу права оренди на торгах у формі аукціону на території Новомиргородської міської ради – рішення прийняте лише по ділянці 11,6 га; про затвердження технічної документації по нормативній грошовій оцінці земельних ділянок площами 24,2676 га, 24,0002 га, 33,6573 га та 10,0481 га, що відводяться для продажу права оренди на торгах у формі аукціону – рішення прийняті; про затвердження технічної документації по нормативній грошовій оцінці земельних ділянок, площами 29,3586 га, 110,1619 га, 44,7353 га та 7,0331 га, наданих в оренду ТОВ «Прогрес» – рішення прийняті; про затвердження технічної документації по нормативній грошовій оцінці земельної ділянки, площею 15 6207 га, наданої в оренду СФГ «Турія» – рішення прийняте.

На цьому і завершили роботу.

Антоніна Кібук. (Новомиргородщина)

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019