Коли виходять на пенсію в різних країнах світу

Середній вік виходу на пенсію в країнах Європейського союзу – 65 років. Ще в 2010-му Єврокомісія рекомендувала підвищити пенсійний вік до 70 років. Уже зараз німці отримують пенсію за віком з 67 років. В Європі раніше всього на «заслужений відпочинок» виходять українці, росіяни і білоруси. Та рання пенсія ще не означає, що пенсіонери можуть достойно прожити осінь життя! Ні для кого не секрет, що чимало європейських чи японських пенсіонерів присвячують час подорожам та розвагам, а українські пенсіонери не завжди мають гроші на лікування.

Як пояснив міністр соціальної політики України Андрій Рева, з проблемою старіння населення стикаються всі європейські країни: люди живуть довше і не поспішають заводити великі сім’ї. В результаті кількість пенсіонерів зростає, а працюючого населення – скорочується. Отже, пропонуємо порівняти ситуацію в різних країнах.

Україна
Середня пенсія: $63
Скільки живуть на пенсії: чоловіки – 6,3 року, жінки – 21,1 року
В Україні середня пенсія знаходиться на рівні $63 (до девальвації гривні в 2014-му українці отримували пенсію в розмірі $200). Загальна кількість пенсіонерів досягло 12,3 мільйона осіб

Росія
Середня пенсія: $195,7
Скільки живуть на пенсії: чоловіки – 4,7 року, жінки – 21,3 року
У Росії середня пенсія знаходиться на рівні $195,79. Всього в 146-мільйонній країні 42,7 мільйона пенсіонерів. У російському Мінфіні пропонують переглянути вік виходу на пенсію.

Білорусь
Середня пенсія: $134
Скільки живуть на пенсії: чоловіки – 5,6 року, жінки – 20,9 року
У Білорусі при населенні 9,5 мільйона осіб кожен четвертий – пенсіонер.
Середня пенсія за віком, за даними Белстата, досягає $134. Після підвищення пенсійного віку чоловіки будуть жити «на заслуженому відпочинку» всього 5,6 року, а жінки – 20,9.
До слова, президент Лукашенко нещодавно підписав указ про підвищення пенсійного віку на три роки. До цього чоловіка виходили на пенсію в 60 років, а жінки – в 55.

Польща
Середня пенсія: $413
Скільки живуть на пенсії: чоловіки – 8,2 року, жінки – 20,9 року
Нині в Польщі чоловіки виходять на пенсію в 65,4 року, а жінки – в 60,4. Поступово, до 2040-го, і чоловіки, і жінки будуть виходити на пенсію в 67 років.
Розмір пенсії досягає 60% від середньої заробітної плати (в Україні – всього 35%).
У Польщі діють кілька рівнів пенсійної системи, при цьому брати участь у другому (накопичувальному) рівні можна за бажанням.

Франція
Середня пенсія: $1142
Скільки живуть на пенсії: чоловіки – 19,4 року, жінки – 25,4 року
У Франції пенсійну реформу затвердили ще в 2013-му. Якби зміни не провели, за прогнозами уряду, дефіцит ПФ міг збільшитися з $14 млрд по $19 млрд. Французи збільшили розмір внесків до фонду та пенсійний вік.

Китай
Середня пенсія: 160 $
На пенсію в цій країні жінки виходять в 50 або 55 років, в залежності від своєї діяльності, а для чоловіків пенсійний вік становить 60 років. При цьому «вийти на пенсію» можуть тільки працівники державних підприємств зі стажем не менше 15 років.
Сума пенсійних виплат становить 20% від середньомісячної зарплати в регіоні, і з особистого пенсійного рахунку, де знаходяться гроші, які відраховувалися протягом всього трудового стажу доплачують ще до 60% від середньорічної зарплати. Сільські жителі пенсію не отримують.

США
Середня пенсія: 700 $
Вік виходу на пенсію в цій країні становить 65 років для представників обох статей. Розмір пенсії залежить від трудового стажу і становить від 50 до 80% зарплати. Відрахування в пенсійний фонд здійснюються протягом трудового стажу, розмір щомісячних відрахувань становить 7,5% для працюючих на підприємствах, особи зайняті в індивідуальному бізнесі: художники, адвокати і підприємці відраховують 15% від доходу. Можна оформити вихід на пенсію на кілька років раніше за встановлений термін, але тоді пенсійні виплати будуть нижчими на 20%.
Середній розмір виплати становить 700 доларів на місяць, при цьому можливий додатковий дохід від участі американця у всіляких інвестиційних проектах і фондах.

Об’єднані Арабські Емірати
Середня пенсія: 3000 $
Розмір пенсійних виплат становить близько 80% останнього заробітку, при цьому в ОАЕ немає фіксованого віку виходу на пенсію, Ви можете почати отримувати пенсію в будь-якому віці, якщо ваш стаж склав 25 років. Таким чином, почавши трудову діяльність в 20 років, в 45 можна вийти на пенсію. Зарплата і розмір пенсій прямо залежить і від рівня освіти

Ізраїль
Середня пенсія: 1500 $
В Ізраїлі немає пенсійного фонду, його функції бере на себе фонд соціального страхування. З цього фонду здійснюються як пенсійні виплати, так і різні допомоги, в тому числі по безробіттю.
Ізраіль також називають «країною двох пенсій», оскільки тут вперше в світі була застосована система формування платежів із двох потоків – «пенсія по старості», яка перераховується державою і власне забезпечення, отримане за рахунок щомісячних відрахувань, що здійснюються раніше.
Соціальна пенсія по старості надається всім особам які досягли пенсійного віку (для чоловіків це 67 років, а для жінок 62), і становлять від 16 до 24% від середньої заробітної плати в залежності від сімейного стану.

NB.

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019