Капітанівський ліцей реорганізовують

Вузів, які готують у багатьох випадках надлишок випускників економічного та юридичного фаху, в Україні надмірна кількість. А от з робітничими спеціальностями не складається – кількість закладів професійно-технічної освіти, скільки б не говорили про їхню необхідність для економіки держави, неухильно знижується.

Цього разу високопосадовці звернули увагу на Новомиргородщину.

У Новомиргородському районі був один заклад професійної освіти – Капітанівський ліцей переробної промисловості. Був – тому що наразі його приєднують до Маловисківського ПТУ №16. Підставою, за твердженням керівника ПТУ №16 та голови ліквідаційної комісії Олега Терези, є Наказ Міністерства освіти та науки.

Тож чи не станеться так, що Новомиргородщина приєднається до невеликої кількості районів, у яких неможливо одержати на місці хоча б якусь професію? Про це ми говоримо з Олегом Терезою, який безпосередньо займається ліквідацією навчального закладу.

– Наказ про приєднання є, але самої передачі комплексу на баланс нашого училища ще не було, – зазначає Олег Анатолійович. – Співробітників попередили про скорочення.

– Будь-яка реорганізація зазвичай супроводжується матеріальними збитками. Чи не боїтеся, що після звістки про приєднання матеріальну базу просто розтягнуть?

– Цей процес вже розпочався. У Новомиргородському районному відділенні поліції зареєстрована відповідна заява.

– У Капітаніському ліцеї навчаються молоді люди, які навряд чи спроможні поїхати здобувати освіту в інше місце. Що з ними буде? Я маю інформацію, що ваше ПТУ зараз ремонтує гуртожиток. Чи означає це, що учнів переведуть у Малу Виску?

– Капітанівський ліцей – не перший навчальний заклад, який приєднали до ПТУ №16. Вже три роки у нас є філія в Олександрівці. З‘явилася так само – завдяки приєднанню. Поки що учнів з Капітанівського ліцею нікуди переводити ми не збираємося. Та й немає такої можливості. Гуртожиток наш не надто відрізняється від того гуртожитку, який є в Новомиргороді. У нашого, щоправда, нещодавно перекрили дах і поставили металопластикові вікна на першому поверсі. Нема води, нема електрики. Відповідно селити сюди когось неможливо. Щоб ситуація змінилася, треба вкласти дуже великі гроші.

Як буде функціонувати навчальний комплекс у Капітанівці – покаже час. Якщо буде набір дітей – значна частина колективу залишиться. Звичайно, деякі посади буде скорочено у будь-якому випадку. Наприклад, не передбачено штатним розписом двох завгоспів. Та багато фахівців залишаться, якщо буде нормальний набір.

Є багато зауважень до умов, в яких діти живуть і навчаються. Капітанівка – газифіковане селище! І при цьому в ліцеї топлять буржуйки.

Детально розказувати про плани можна буде після завершення процесу приєднання, – підсумовує Олег Анатолійович.

А висновки про те, що вийде з реорганізації можна буде зробити вже через рік. Проблема тільки, що у випадку будь-яких негативних наслідків відіграти ситуацію назад навряд чи вийде… Будувати важче, ніж ламати.

Олена Белінська.   (NB)

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019