Історія, яку розповів Жовна

25 серпня у Новомиргородському районному будинку наш земляк, письменник, режисер, сценарист Олександр Жовна продемонстрував свій черговий фільм “Історія Лізи”. Як він сам зазначив, це допрем’єрний показ стрічки своїм землякам. Так би мовити звіт за пророблену роботу, зокрема перед тими, хто допомагав у створенні фільму та акторами, багато з яких новомиргородці. І дійсно, при перегляді фільму раз-у-раз глядачам траплялися знайомі обличчя, що визивало загальне пожвавлення у залі.

Зала будинку культури була заповнена практично повністю, що виказувапо інтерес новомиргородців до фільму навіть на балконах облаштувалися, а люди підходили і підходили. На вході їх зустрічали привітливою посмішкою Олександр Жовна та його давній товариш Олександр Лозенко, який на саксофоні виконував музикальні композиції, створюючи святкову атмосферу.

Нарешті всі облаштувапися. Перед початком сеансу Олександр Жовна проінформував глядачів, що фільм розрахований на певну категорію глядачів, і школярі, які розмістилися на балконі, напевне в їх число не потрапляють. Тож він попросив, якщо фільм буде важкий для їхнього сприйняття, щоб вони не заважали іншим.

Нарешті розпочався сам фільм. Відразу згадалося дитинство. Кінотеатр “Мир”, наповнені вщент кінозапи, повільно згасаюче світло. Тож крім фільму Олександр Жовна подарував глядачам ще й приємні спогади.

Стосовно самої кінострічки. Вона дійсно важка, навіть гнітюча, наповнена філософськими думками. Примушує до роздумів. Витягує з глибин душі важкі почуття і створює гіркі враження, викликає суперечності. Непрості історії героїв – дівчини повії та парубка. що хоче отримати Нобелівську премію, які з певних причин стали сиротами, і доля їх звела до купи. Іх складний життєвий шлях, який не вдався і веде в нікуди, хоча у них світлі цілі і щирі почуття. Але, як надія на краще, подарунок долі – Ліза та її хлопець, які є людьми з синдромом Дауна.

Всі історії героїв поєднуються у одне життя. І нібито все налаштовується, та байдужість оточуючих, несприйняття суспільством не таких, як всі, відторгнуті в минулому любовні домагання до героїні фільму призводять до трагічного фіналу.

Фільм демонструвався майже дві години. І з кожною хвилиною захоплював все більше і більше глядачів. В залі ставало тихіше і тихіше, навіть юнь на балконах згодом принишкла. Глибоко, ґрунтовно відпрацьовані автором образи героїв стрічки, вдало підібрані актори, до вибору яких, за словами Олександра Жовни, долучилися вищі сили, зробили фільм емоційним, чутливим, непередбачливим.

Важко було спрогнозувати хід подій у фільмі, вгадати наступний крок акторів. Інтрига трималася аж до фіналу. В багатьох глядачів після завершення фільму на очах блищали сльози. І вони довго обдаровували аплодисментами Олександра Жовну та його творчу групу. Олександр запросив на сцену всіх новомиргородців, хто знімався у фільмі. Подякував їм за роботу, що вони так гармонійно вписапися в акторське середовище і допомогли у створенні фільму.

Потім кінорежисер відповідав на запитання глядачів стосовно фільму, акторів, зйомок, творчих несподіваних знахідок, труднощів, які виникали у плані фінансування та пошуку акторів. Обіцяв і надалі удосконалювати свою майстерність та радувати своїх прихильників новими творами і фільмами.

Фільм, як зазначив сам автор, фестивальний і його прем’єрний показ відбудеться саме на фестивалі. Тож побажаємо нашомув земляку перемоги на славу нашого міста, на славу нашої України

Юрій Стоянов. (Новомиргородщина)

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019