Інтерв’ю з головою Новомиргорордської РДА О.О.Сенченком… не тільки про дороги

– Олександре Олеговичу, по-перше, хочу передати Вам подяку від учнів та тренерів ДЮСШа за ту підтримку, яку вони мають від РдА. І, по-друге: чого Ви чекаєте від цієї ьрозмови?

– Я чекаю об’єктивності. І не тільки від ЗМІ, яке Ви представляєте, але й від інших. Бо на цій посаді можна бути як супергероєм, так і чиновником, який займається рутинною роботою, яка, тим не менше, необхідна для якісної життєдіяльності всієї громади.

– І від кого чи чого залежить, ким бути?

– Звичайно, що не тільки від бажання, а й від ситуації, ресурсу, можливостей, в тому числі, і від випадку.

– Капремонт ДЮСШа, який сьогодні вийшов на фінішну пряму, забезпечення виступу новомиргородських спортсменів у всіх регламентних змаганнях – це рутина?

– Це був мій сором у 2014 році, коли ми проводили обласний етап по міні-футболу, а мені довелося бути в ролі офіційної особи від приймаючої сторони. Осінь, дощова погода, в спортзалі ДЮСШа повно народу, а переді мною “картина маслом” – стеля тече, в приміщенні холодно, стіни мокрі і я розумію, що не один я це бачу. Тоді й було прийнято рішення про капремонт. В.В.туз потім значно розширив мої ьзнання проблеми.

– Тобто, Ви всі процеси будівництва в районі контролюєте особисто?

– Звичайно, бо це бюджетні кошти, тому доводиться заглиблюватися в деталі по тому чи іншому об’єкту. В цьому ж немає нічого поганого і ніякого делитанства. В свій час Я.Б.Немировський особисто спостерігав за виконанням робіт з ямкового ремонту доріг у місті. І йому це ставили в заслугу. При нинішній системі це нормальна практика.

– А чому нинішньому голові міськради РДА нещодавно відмовила в додаткових коштах на ремонт доріг?

– Ви бачили ремонт дороги біля елеватору, за який відповідає міськрада? Так от, РДА на ремонт тої дороги вже виділяла міськраді 00 тис.грн. А тепер, з огляду на результат того ремонту, відмовили.

– До речі, в районі після проваленого в 2017 року ремонту, доріг майже не залишилося. Скажіть, в райадміністрації й досі нема механізму дофінансування з районного бюджету ремонтно-дорожніх робіт?

– Останім часом ситуація змінилася на краще. Перш за все у сфері відповідальності за стан доріг. В нашому районі є місцеві і 6 територіальних доріг. От, наприклад, дорога на Капітанівку – це територіальна дорога, дорога від неї до Турії чи Йосипівки – місцеві. Сьогодні всі місцеві дороги на балансі Кіровоградської ОДА. Цього року ми давали туди свої пропозиції по ремонту в’їздної дороги в с Турія, включаючи й дорогу на дамбі. Дороги Тишківка-Констянтинівка через с.Розлива. В’їздної дороги до Пурпурівки. ну і замовили ремонт самої складної дільниці в нас по місцевих дорогах – це Оситна. Будуть додаткові кошти, Будуть ремонтуватися й інші дільниці місцевих доріг. Не буде, то треба чекати наступного року.

– Додаткові кошти чиї – районні чи обласні?

– Обласні, район не може фінансувати ці роботи.

– То що ж змінилося на кращн?

– З нами вже радяться, в нас вже питають, що ремонтувати, наші пропозиції враховуються, виїжджають їх спеціалісти, дивляться і таке інше. Насправді, це важливо, бо не можуть люди, які живуть за 70 км знати наші дорожні проблеми крще нас, а років з 3 тому з нами ніхто навіть не радився. По територіальним дорогам нам також обіцяють частковий ремонт в цьому році (до речі, він 7 квітня вже почався на в’їзді з боку Малої Виски до аншого району, авт.). Також наша РДа надала пропозицію в обладміністрацію на ремонт вулиці Соборності в м.Новомиргороді і голова ОДА її підтримав, зп що я йому вдячний. 9 300 000 грн. державної субвенції буде направлено на виконання середньо-поточних робіт. Це між ямковим і капітальним.

– Але ж по нинішнім цінам 9 мільйонів грн. не такі вже й великі гроші для цілісного асфальтування дороги.

– Дійсно, гроші не такі вже й великі, але це краще, ніж нічого. В мене була зустріч з І.В.Забажаном з цього питання, оскільки в таких справах мені потрібно координувати свої дії з ним. Сиділи, рахували. Якісь ділянки міський голова візьме на свій рахунок, а щось буде зроблено на цю субвенцію. Спільними зусиллями від моста на Виноградівку до с.Листопадове цей ремонт з врахуванням виділених коштів можна зробити.

– Сьогодні багато розмов, що Новомиргород повинен відповідати статусу європейського міста. як Ви це бачите?

– Якщо серйозно, то треба вміти тверезо визначати першочерговість і своєчасність вирішення проблем міста та відповідно планувати перетворення Новомиргорода на європейське місто. Я, наприклад, не малюю квіточки на стіні, коли в дитсадку чи школі тече дах або немає опалення чи в підвалі по коліна води. Можливо, на мою адресу і тому звучить якась критика через те, що люди цього не бачать. Стіну ж гарно пофарбувати в яскравий колір – це ж всі побачать. Наприклад, в минулому році розкрили дах школи в Коробчиному, а там біда – прогнив сволок. Довелося все робити, а це додаткові труднощі, витрати. І таких епізодів за часи моєї роботи на посаді голови адміністрації набереться не мало. От і робіть висновки, де європейський підхід хоча б в елементарному.

– Що в найближчих планах?

– За два місяці закінчити внутрішні роботи в ДЮСШа. Сьогодні починаємо робити ремонти у відділенні реанімації в стаціонарі. Також будемо робити в ЗОШ №2 систему опалення і нормальні туалети, беремо участь у проекті (який вже затвердили) по будівництву спортивного майданчика на території цієї ж школи з штучним покриттям. У центрі с.Панчеве будується амбулаторія. По поліклініці і декількош школах району заплановані енергозберігаючі заходи. Не знаю точно, чи вдасться, але хотілося б забезпечити в районі роботу моргу. По медичних закладах потрібно вирішувати проблему з транспортом. Ще один автобус треба придбати для освіти.

– Бажаю, щоб все це Вам вдалося зробити!

Володимир Бреурош. (Новомиргородщина з Пісковим та Вороніною)

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019