Інтернету немає місця в майбутньому?

Інтернет

Услід за героєм фільму “Москва сльозам не вірить”, що передбачив, що скоро не буде нічого – ні радіо, ні кіно, ні театру – одне суцільне телебачення, журнал Time готує таку ж долю Інтернету. За словами аналітиків, Усесвітня павутина в самому найближчому майбутньому буде безпровідною, повсюдною, вживленою прямо в шкіру людини і – зникне як явище.

Що замінить звичний для нас Інтернет? Яким він стане через 20 років? Автор статті стверджує, що, як і будь-яке масове явище, Інтернет в звичному нам понятті зникне, як тільки стане повсюдним. Доступ до нього, найімовірніше, здійснюватиметься не із звичних комп’ютерів і ноутбуків, а за допомогою спеціальних високошвидкісних і малопотужних пристроїв. Ця тенденція є видимою вже зараз: сучасні багатофункціональні мобільні телефони мають можливість виходити в Інтернет безпосередньо.

Відповідно, та велика кількість всіляких девайсів, які ми тягаємо з собою, врешті-решт “стискуватиметься” до одного-єдиного багатофункціонального компактного цифрового пристрою, який поєднуватиме в собі гаджет для безпровідного виходу в Інтернет по радіоканалу, КПК з функцією пульта дистанційного керування різними пристроями, цифровий гаманець, мобільний телефон, електронний паспорт, електронний ящик, цифрову бібліотеку, інтернет-пейджер і відеокамеру. Для пристрою придумають яку-небудь звучну назву, наприклад, WIDGET (Wireless Internet Digital Gadget for Electronic Transactions – безпровідний цифровий інтернет-гаджет для електронної передачі даних).

До 2020 року в Мережі знаходитиметься така кількість приладів, пристроїв і навіть будівель, що неживих предметів, підключених до неї, буде в рази більше, ніж власне людей. Літаки і автомобілі вже зараз пропонують вихід в Інтернет, а “розумні будинки”, напхані електронікою і здатні самостійно виходити в Мережу будуються щодня. Програмовані пристрої стануть такими дешевими, що ми вбудовуватимемо їх всюди, навіть в картонні коробки, в яких зберігаємо всяке барахло або пересилаємо посилки. Ці мініатюрні комп’ютери активуватимуться у момент прочитування інформації певними сенсорами і будуть здатні як зберігати, так і передавати інформацію. Подібні інновації допоможуть максимально автоматизувати процес виробництва, контролю якості, упаковки, відправки і дистрибуції товарів. Перевірка свіжості фруктів в овочевій лавці проходитиме автоматично, так само, як і зняття оплати покупки з електронного гаманця.

Наука зробить крок ще далі. Розвиток програмованих пристроїв нанорозмірів приведе до створення орієнтованих для Інтернету молекул, які можна буде упорскувати прямо під шкіру, створюючи, таким чином, можливість для прямого виходу людини в Інтернет. Подібні пристрої вкупі із спеціальними сенсорами, вбудованими в одяг, дозволять лікарям вести віддалене спостереження за здоров’ям пацієнта, а слухові імплантанти, використовувані у наш час для боротьби з глухотою, можна буде безпосередньо підключати до Інтернет-радіо і насолоджуватися цифровою музикою без всяких навушників, mp3-плееров, скачувань контенту і ін.

Яким чином настільки широке поширення Інтернету вплине на наше повсякденне життя? Всі великі об’єми інформації стануть миттєво доступні з будь-якої точки земної кулі. У разі потреби всі записи з медичної карти будь-якої людини виявляться у розпорядженні фахівців для віддаленої консультації або навіть проведення медичної операції. Все більша кількість пристроїв будуть обладнані системою GPS, яка, у поєднанні з системою розпізнавання голосу, дозволить давати голосові команди WIDGET-пристроям і отримувати від них детальні голосові інструкції. Наприклад, стане легко вести машину, уточнивши в WIDGET-пристрою напрямок і запитавши, де в незнайомій місцевості можна знайти найближчий ресторан японської кухні, а отримавши відповідь – негайно зв’язатися за допомогою того ж пристрою з рестораном і забронювати столик.

Проте заради всіх цих зручностей суспільству, перенасиченому інформацією і маючому інструмент доступу до неї, доведеться пожертвувати поняттям конфіденційності. Питання про неї стане найгострішим у новому орієнтованому для Інтернету суспільстві. Уявіть: величезна кількість всіляких даних про ваше щоденне життя знаходиться в миттєвому доступі для будь-якої людини. Зручність, якій буде віддано перевагу перед конфіденційністю, все ж змусить людство хоч раз пошкодувати про ті прекрасні дні, коли анонімність правила Інтернетом.

Крім того, світле Інтернет-майбутнє ставить перед нами безліч питань: хто матиме доступ до нашої медичної і фінансової інформації, і як це контролюватиметься? Чи зможемо ми шукати і використовувати знайдену в Мережі інформацію, не залишаючи слідів своїх відвідин? Як обкладати податками Інтернет-бізнес, і за законодавством якої країни вирішуватимуться спори по електронних трансакціях? Як буде захищена інтелектуальна власність? Як ми доводитимемо, що договір був підписаний в певний день, а його внутрішній вміст не був змінений в електронному вигляді? Існує ще маса подібних питань, і багато з них зажадає укладання міждержавних угод.

Ймовірно, фактом, що найбільше бентежить перед загрозою глобальних кібератак, є усвідомлення все більшої залежності людини від функціонування Інтернету. Створення надійної і стійкої до атак хакерів глобальної Мережі – небанальне завдання для сучасних комп’ютерників. Провал на цьому поле обіцяє нам дуже нестабільне майбутнє. А жити всім нам доведеться в світі, повному всілякої інформації і інструментів для її пошуку і здобуття, якими слід користовуватися з розумом.

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019