Громадські слухання щодо перейменування області

18 листопада, у Кіровограді відбулись громадські слухання щодо перейменування області. Слухання мають дорадчий характер. До виступу зареєструвалось 28 осіб. Загалом люди поділились на тих, хто вважає, що область має носити похідну від обласного центру назву, і тих, хто вважає, що область може мати окрему назву.

Ті, хто підтримує перейменування міста на Єлисаветград, пропонують і область назвати Єлисаветградською.

Наприклад, Євген Бахмач, який організовував мітинг під міськрадою на підтримку назви Єлисаветград . Він переконував – ця назва має біблійське коріння, а ще багато людей носили ім’я на честь святої, зокрема, не лише російська імператриця Єлизавета, а й, наприклад, королеви Британії.

– Чому ми так погано живемо? У нас в мозку каша і ми потребуємо небесної покровительки, яка б нас підтримала і ми побудували нормальне життя, – зазначив він.

– Це ми погано живемо, а не ви. Красти менше треба”, – лунало йому у відповідь.

Віктор Поченяєв, командир 40-го батальйону, зазначив, що назва області може мати будь-яку назву, а Кіровоград має бути Єлисаветградом, що почасти викликало обурення і осуд в інших присутніх в залі військовослужбовців.

Олександр Леськів, член спілки ветеранів Афганістану з Кіровограда, підтримав назву області Єлисаветградська.

Цю ж назву підтримав Єпископ Олександрійський Боголєп (УПЦ Московського патріархату). І коли люди обурились, що немає представників Київського патріархату, священнослужитель запитав зал “коли ви востаннє причащались”.

Ірина Марусинська з Новгородки зазначила, що на її думку область мала б бути Златопільською.

Пролунав ще один варіант назви області – Центральноукраїнська. Таку думку підтримав, наприклад, Олександр Рушевський, учасник АТО з Олександрії. Він висловився проти назви суміжної з Єлисаветградом, адже з Єлисаветградської фортеці ішли війська на війну з козацтвом.

Олена Белінська, журналіст і депутат з Новомиргорода, також підтримала цю назву, оскільки, переконує, мешканці районів не хочуть, щоб конфлікт із невдоволенням навколо назви роздмухався з Кіровограда на всю область.

Олександр Ратушняк, викладач і громадський активіст, запропонував назвати область Інгульською. Цю назву підтримала і доктор філологічних наук Світлана Ковтюх.

Також пролунали версії Скіфська, Мазепинська, Кропивницька область.

Анастасія Дзюбак, gre4ka.info
Фото Валерій Лебідь

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2018