Готуємо автомобіль до зими

Автомобіль взимку

Як правило, не усі займаються підготовкою автомобіля до зими. Вважають це марною тратою часу. Тим часом наші непередбачувані зими, які супроводжуються різким перепадом температур, дуже сильно впливають на експлуатацію автомобілів і є для них досить серйозним випробуванням. В першу чергу слід приділяти увагу тим компонентам автомобіля, від яких залежить наше здоров’я і безпека.

В першу чергу – це гальмівна система. Оголошення про продаж автомобілів свідчать про те, що можна придбати авто будь-якої марки і будь-якого року випуску, тому якщо ви стали володарем вже не нової машини, і при цьому не звернули ще жодного разу увага на її гальмівну систему, то якраз зараз слід цим зайнятися. Перевірте знос колодок і дисків. Якщо ви не виявили на дисках ніякого зносу, то перевірте диски на наявність перегрівання і тріщин. Також слід поміняти гальмівну рідину. В умовах нашого клімату немає необхідності регулярно це робити, тож правила експлуатації свідчать про те, що гальмівну рідину слід міняти не менше одного разу в рік.

Якщо на вашому авто встановлені гальмівні системи ABS і DSC, то необхідно просто оглянути гальма, а потім звернутися до фахівця. Ці електронні системи слід перевіряти на наявність помилок в експлуатації. Якщо при огляді робота систем виявилася правильною, то це дуже добре.

Серйозним випробуванням в умовах зими піддається і електросистема автомобіля. Перевірити серце цієї системи просто необхідно. Огляньте акумулятор і проведіть виміри його місткості. Якщо показник зменшився більше 30%, то слід замінити батарею, інакше, вона може підвести вас, причому в найнесподіваніший момент. Особливо ретельно віднесіться до проводки, і в першу чергу, на відкритих ділянках. У нашій країні зимові дороги рясно посипають реагентами, які сприяють швидкому знищенню клеми. Ця проблема характерна не лише для старих авто. Нові машини також можуть швидко вийти з ладу. До того ж, в нових автомобілях встановлено багато електроніки, яка живиться електрикою, що ускладнює проблему. В результаті цього, простої заміни клеми буде недостатньо.

Немолоді автомобілі і авто з досить великим пробігом стикаються з проблемою замикання в різних обмотках. І це не дивно, оскільки вібрація сприяє тертю один об одного дротів обмотки. І головні носії обмоток, генератори і стартери, починають неефективно працювати. Стартер гірше виконує обертання не дивлячись на те, що витрачання енергії збільшується, генератор, у свою чергу, виробляє менше зарядів. Те ж саме і з вентилятором двигуна. Порушення в системі роботи електричного мотора вентилятора може послужити причиною виходу з ладу дуже важливих систем, а, у гіршому разі, пожежі. Тому, уважно віднесіться до огляду проводки і перевірки контактів.

Тепер переходимо до системи охолодження, яка також вимагає особливої уваги. В першу чергу це стосується автомобілів, які приганяють з-за кордону, антифризи яких розраховані на тепліший клімат, і в наших суворих зимах він не годиться. Антифриз слід замінити на більш відповідний до нашого клімату.

Досить часто в зимовий період водії стикаються з проблемою запуску інжекторних двигунів. Частенько провиною усього цього виступають форсунки, що засмітилися. При підвищеній температурі повітря неправильна їх робота не дуже помітна, але при похолоданні це може позначитися. Найчастіше, саме якість палива впливає на ці проблеми. Тому, робіть чистку паливної системи не менше одного разу в рік.

Ще однією важливою річчю є заміна шин. Без них важко обійтися навіть самим сучасним і дорогим машинам. При пониженні температури літня шина замерзає і стає “дерев’яною”, а в літній протектор потрапляє сніг. У багатьох країнах за несвоєчасну заміну шин платяться чималі штрафи. На жаль, в нашій країні не такі суворі закони, тому більшість водіїв живуть за принципом “може пронесе”. А ось якщо не пронесе, то не варто розраховувати на страховиків, вони мають право не платити, якщо автомобіль має шини не по сезону.

Якщо ви уважно віднесетеся до підготовки вашого автомобіля до суворих зимових умов, то цим забезпечите його надійну роботу, а він, у свою чергу, не доставлятиме вам проблем.

Декілька порад для запуску холодного двигуна

Перед пуском холодного двигуна необхідно включити дальнє світло на кілька секунд. Струм, що проходить через пластини, трохи розігріє акумулятор і він зможе дати більший стартовий струм. Також не зайвим буде вижати зчеплення. Відключивши коробку від двигуна, ви знімете зайве навантаження із стартера.

Якщо машина не експлуатується в зимовий період, то акумулятор необхідно зняти, почистити і повністю зарядити. Зберігати повністю заряджений акумулятор необхідно на холоді. При низьких температурах зменшується саморозряд батареї.

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019