Газове обладнання на авто – «за і проти»

Ставлення до газового устаткування в середовищі автоаматорів неоднозначне. Існує ряд міфів і помилкових думок про небезпеки, більшість з яких не мають жодної підстави і пов’язані з незнанням основ використання газового устаткування. Зараз ми спробуємо розібратися в тонкощах даного процесу і спростувати деякі думки про те, що газова система живлення небезпечна, може пошкодити двигун, знизити його потужність, моторесурс і збільшити витрату пального настільки, що економічний ефект від використання газу зведеться до нуля.

Запах в салоні

Витік газу може мати місце, якщо власник не піклується про стан газової системи. Зазвичай він виникає в місцях з’єднання трубопроводів. Перевірити всю систему самостійно практично неможливо, оскільки більшість газових магістралей знаходяться в недоступних місцях. У таких випадках необхідно звертатися в спеціалізовані центи ремонту. Але більшість сучасних систем зроблена по інноваційних технологіях, внаслідок чого ви відчуватимете запах газу тільки під час заправки, коли від’єднуєте наконечник шланга. Сам по собі газ не токсичний, а свій запах має завдяки спеціальній добавці етилмеркаптану, для того, щоб відразу можна було відчути витік. У дорогих моделях устаткування зроблена заміна гумових ущільнювачів на латунні кільця, які володіють вищими властивостями по герметизації і довговічності. Витоку газу при використанні якісного газового устаткування і за регулярного догляду можна уникнути в 100% випадків.

Вірогідність вибуху

Щоб відповісти на дане питання звернемося до фізичних властивостей бензину і газу. Так, для спалаху суміші бензину з повітрям необхідно досягти концентрації 1,5% об’єму, для газу – 2-2,5% об’єму. При русі досягти такої концентрації неможливо, та і якщо водій відчує запах аза, він повинен зупинити машину, перекрити вентилі на балоні і продовжувати рух на бензині. Окрім цього, газове устаткування проходить відповідну сертифікацію і, якби вірогідність вибуху була більшою, ніж на бензинових машинах, ніхто б не дав дозвіл на масове застосовування. Головне – постійно стежити за станом системи і не допускати витоків газу.

Неповне згорання газу

Помилкове твердження, і в цьому можна переконатися, якщо роздивитись хімічний склад газу. Зрідженим газом є суміш пропану і бутану, в якій створена сприятлива пропорція співвідношення молекулярних мас вуглецю і водню. Вуглецеве число пропану – 3, бутану – 4, при цьому вміст водню складає 8 і 10 відповідно, тому відбувається повне згорання газу в двигуні. При роботі потужність двигуна падає на 5-6%, це трохи впливає на максимальну швидкість, тим більше даний недолік можна усунути шляхом установки кута випередження запалення на 3-5 градусів.

Тріщини в поплавці

Дана несправність характерна для автомобілів «Волга», поплавці в карбюраторах «Жигулів» стійкіше переносять роботу на газі. Звичайно, такий перехід позначається на роботі карбюратора в цілому, але всі майбутні несправності можна попередити регулярним обслуговуванням. Наприклад, можна змащувати маслом осі в блоці дросельних заслінок, якщо там не встановлені підшипники або втулки. Проте для регулярного промивання каналів карбюраторів і недопущення засихання діафрагми прискорювального насоса запускати і прогрівати двигун необхідно на бензині.

Витрата пального і екологічність

У даному питанні є свої переваги і недоліки, але загалом можна охарактеризувати наявність плюсів до використання газу. Проте основна складність полягає у визначенні витрати палива на 100 км. шляху. До даної проблеми необхідно підходити чисто практичним шляхом, методом засікання витрати палива по пробігу. За витратою палива можна стежити з допомогою приладу на балоні з газом, але він нормально працює тільки тоді, коли балон має заправку більше половини. Якщо розглядати газ з точки зору його екологічності, то він перевершує звичайний бензин за всіма показниками чистоти. Можливо, за зрідженим газом стоїть майбутнє в області нового виду пального.

Таким чином, ми спробували прояснити загальну ситуацію із застосуванням газового устаткування на автомобілях. Напрошується єдиний висновок, по своїх характеристиках газ не поступається бензину і дозволяє економити гроші на заправці. Але газове устаткування вимагає до себе особливого ставлення і контролю. До цього слід додати нерозвиненість мережі газових заправних станцій, що уповільнює процес широкомасштабного використання. І все-таки спочатку автомобіль виготовляється під використання бензинової суміші, а газове устаткування використовується «другим номером». Можливо, незабаром заговорять про повноцінний автомобіль що працює на зрідженому газі, але їм можуть скласти конкуренцію машини з гібридним або повністю електричним приводом.

Теги
Поділитися

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019